ارزهای دیجیتال در دنیای امروزی مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند و حتی شاهد انجام مبادلات با این نوع ارزها هستیم. یکی از مهمترین ها و اولین ارزهای دیجیتالی را می توان ارز بیت کوین دانست. حتما نام بیت کوین برای هر فردی آشنا خواهدبود و خبر هایی از آن در رسانه ها شنیده اید. شاید در برخی رسانه ها نام بیت کوین رایگان به گوشتان خورده باشد اما چنانچه بخواهیم بیت کوین رایگان را مورد بررسی قرار دهیم نخواهیم توانست با مقوله پیچیده بیت کوین آشنا شویم و به همین دلیل بیایید با نگاهی جامع تر به این ارز دیجیتال نگاه کنیم.

بیت کوین به عنوان یکی از نوآوری های اقتصادی جهانی شناخته می شود و با ارائه آن تحولی عظیم در بازار پدید آمده است. در ادامه با ما باشید تا به صورت موشکافانه این ارز دیجیتال را زیر ذره بین بررسی قرار داده و اطلاعات جامعی در رابطه با آن کسب نماییم:

بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

آیا می خواهید اصلی ترین ماهیت بیت کوین را بشناسید؟ بیت کوین به عنوان یک پول دیجیتال قدرتمند شناخته می شود و با اینکه این تعریف برای ارز بیت کوین بسیار سطحی است اما برای شروع می تواند شما را با مفهوم بیت کوین آشنا سازد.

بیت کوین یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری ها شناخته می شود که کاملا در دنیای دیجیتال کاربرد داشته و حتی قابلیت چاپ پول کاغذی نخواهد داشت. با استفاده از این ارز می توانید اقدام به خرید و سفارش آنلاین از هر نقطه جهان نمایید و تمامی کشور های جهان خدمات خرید و فروش با این ارز را ارائه می کنند.

بیت کوین هیچ صاحب شخصی نداشته بلکه با استفاده از نرم افزار های قدرتمند که عملیات ریاضی را به سرعت انجام می دهند تولید و یا استخراج می شوند.

تفاوت ارز بیت کوین با دیگر ارزها

بیت کوین به خرید های شما سهولت خواهد بخشید و می توانید به وسیله یک پول مجازی اقدام به خرید وسایل مورد نیاز خود نمایید.

یکی از مهمترین تفاوت های بیت کوین با ارزهای معمولی، نداشتن مرکزیت و مدیریت می باشد و هیچ کس نمی تواند ادعای مالکیت آن را داشته باشد

جمله بالا به این معنی است که هیچ موسسه یا شرکتی شبکه بیت کوین را کنترل نمی کند و به همین دلیل هیچگونه کنترلی نیز بر میزان دارایی های یک شخص وجود نخواهد داشت.

ایجاد کننده بیت کوین کیست؟

ایجاد کننده بیت کوین یک برنامه نویس حرفه ای نرم افزار به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو می باشد که این فرد ایده بیت کوین که به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیک بر پایه علم ریاضیات بود را پیاده سازی کرده و برای کلیه جوامع مطرح نمود.

ایده ارائه ارز بیت کوین به دلیل کاهش میزان کارمزد تراکنش ها و همچنین به دلیل مستقل بودن بسیار مورد توجه قرار گرفت و می توانید با استفاده از بیت کوین کلیه خرید و فروش های خود را در سطح فضای مجازی به انجام برسانید.

البته تا حالا خالق اصلی بیت کوین شناسایی نشده است و به دلیل اینکه عده ای ادعا دارند ساتوشی ناکاموتو خالق آن است، وی به عنوان ارائه کننده این ارز دیجیتال شناخته می شود.

بیت کوین توسط چه کسانی چاپ می شود؟

بیت کوین توسط چه کسانی چاپ می شود؟

حتما تا حالا فهمیده اید که بیت کوین امکان چاپ بر روی کاغذ نداشته و به هیچ عنوان پول کاغذی شناخته نمی شود و این امر می تواند مزیت های بسیاری داشته باشد. در صورتی که بانک ها یا یک دولت بدهی هایی داشته باشد با چاپ پول بیشتر می تواند از شر بدهی هایش رها شود اما در این صورت است که ارزش آن ارز پایین تر خواهد آمد.

این در حالی است که ارز بیت کوین توسط ماینر ها که استخراج کننده این ارز هستند تولید می شوند. هر شخصی می تواند اقدام به خرید ماینر های بیت کوین نموده و بیت کوین استخراج نماید.

سرمایه بیت کوین بی حد و اندازه است؟

باید بدانید که به هیچ وجه سرمایه به دست آمده از بیت کوین نامحدود نیست و پروتکل آن به گونه ای تنظیم شده است که امکان استخراج بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین وجود نداشته باشد.

اشخاص می توانند بیت کوین را در واحد های بسیار کوچکتری خریداری کنید که این واحد ها به ساتوشی معروف هستند. یک ساتوشی برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین می باشد و امکان جابجایی و انتقال هر تعداد ارز بیت کوین به صورت ساتوشی در میان مردم وجود خواهد داشت و می توانید به تعداد مورد نظر خود اقدام به خرید واحد های کوچکتر بیت کوین به نام ساتوشی نمایید.

ارزش بیت کوین بر چه اساسی است؟

در زمان های قدیم ارزش بسیاری از ارزهای جهانی مانند دلار بر اساس طلا تعیین می شد اما چندین سال است که دلار نیز دارای پشتوانه طلا نبوده و قیمت آن را دولت تعیین می کند.

حتما تا حالا مشاهده کرده اید که هرچه میزان تقاضا بازار زیاد باشد قیمت بالاتر رفته و در صورت کم بودن تقاضا قیمت ها افت خواهند کرد، قیمت بیت کوین نیز به همین صورت تعیین می شود. دلیل اینکه بیت کوین قیمت بسیار گرانی دارد این است که بسیاری تمایل به خرید آن دارند و در صورتی که میزان تقاضا کمتر شود شاهد افت قیمت آن خواهیم بود.

هیچ سازمان و یا شخص تعیین کننده قیمت بیت کوین نبوده و این ارز یک بازار مرکزی نیز ندارد که قیمت آن را به سراسر جهان اعلام کند و می توانید کدهای ارز بیت کوین را به دلیل اوپن سورس بودن مشاهده نمایید و به همین صورت اطمینان خواهید یافت که امکان هیچگونه کلاهبرداری وجود ندارد.

به همین دلایل است که بیت کوین در صرافی های مختلف با تفاوت قیمت بسیار پایین به فروش می رسند و البته باید بدانید که قیمت آن در همه جا یکسان نخواهد بود و البته این تفاوت قیمت ممکن است ۱ یا ۲ دلار باشد.

اصلی ترین ویژگی های بیت کوین

اصلی ترین ویژگی های بیت کوین

بیت کوین چندین ویژگی مهم دارد که آن را به سایر ارزهای دولتی متمایز کرده و در ادامه می خواهیم شما را با ۹ دلیل موثر در محبوبیت بیت کوین آشنا نماییم:

۱- سیستم غیرمتمرکز ارز بیت کوین

یکی از مهمترین ویژگی های بیت کوین را می توان نداشتن هیچ نهاد مدیریت و کنترل دانست.هر دستگاه ماینر که عمل استخراج بیت کوین انجام می دهد تراکنش ها را پردازش کرده و به عنوان قسمتی از شبکه بیت کوین شناخته می شود که به صورت به هم پیوسته تمامی سیستم ها با یکدیگر کار می کنند.

دستگاه های استخراج بیت کوین و کامپیوتر هایی که به شبکه بیت کوین متصل هستند مرز چند هزاری را رد کرده اند که این امر نشان از یک شبکه غیر قابل نفوذ می باشد.

هیچ نهاد و یا مرکزی نمی تواند به بیت کوین قوانینی وضع کرده و یا بیت کوین افراد را مصادره کند و به همین دلیل این ارز امنیت بسیار بالایی خواهد داشت.

چنانچه یکی از قسمت های شبکه ارز بیت کوین به هر دلیلی دچار مشکل شد بیت کوین خواهد توانست به کار خود ادامه دهد.

کنترل کردن بیت کوین کار بسیار دشوار و به اصطلاح نشدنی خواهد بود چرا که در این صورت باید حداقل کنترل ۵۱ درصد از کل کامپیوتر های متصل به شبکه بیت کوین را تحت کنترل داشته باشد که طبیعتا این کار سرمایه و قدرت زیادی را می طلبد.

۲- ساده بودن شروع به کار

افتتاح حساب در بانک ها و سرمایه گذاری در آنها نیاز به طی کردن مراحل مختلفی خواهد بود و باید کاغذبازی های بسیاری را انجام دهید و این در صورتی است که می توانید در کمتر از ۱ دقیقه بدون هیچگونه کارمزدی اقدام به تهیه کیف پول بیت کوین نمایید.

کیف پول بیت کوین یک نرم افزار جانبی می باشد که می توانید آن را بر روی موبایل یا کامپیوتر نصب کنید و البته استفاده از کیف پول های وب سخت افزاری یا کاغذی نیز وجود خواهد داشت.

۳- نامحسوس بودن تراکنش ها

توجه داشته باشید که برخی افراد می توانند چندین حساب مختلف بیت کوینی داشته باشند و حتی برخی از حساب ها ممکن است اطلاعات شخصی دارنده آن را نداشته باشند. آیا شده که بخواهید چیزی را خریداری کنید اما دوستان و آشنایانتان از آن اطلاع نداشته باشند؟ بیت کوین بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

ارز بیت کوین به عنوان ارز کاملا محرمانه به شمار نمی رود و تمامی تراکنش هایی که توسط آن انجام شده اند قابل ردیابی خواهند بود. در صورتی که از حساب خود برای خرید استفاده کرده باشید به سهولت قابل پیگیری خواهد بود اما در صورتی که از حساب های بدون اطلاعات شخصی خرید خود را انجام داده باشید به صورت کاملا نامحسوس خواهید بود.

همه چیز در بیت کوین قابل پیگیری خواهد بود و تراکنش های هر یک از حساب ها به صورت تفکیک شده قابل مشاهده خواهند بود و مشخص است که تراکنش ها از کجا آمده و یا به کجا رفته اند اما هیچ کس نمی تواند بفهمد که صاحب حساب چه کسی است!

با اینکه بیت کوین کاملا نامحسوس می باشد اما امکان ردیابی آن توسط مقامات دولتی وجود خواهد داشت و در صورت نیاز امکان پیگیری بیت کوین وجود دارد.

۴- شفافیت در امور بیت کوین

شبکه بیت کوین یک دفتر کل به نام بلاک چین تهیه کرده است که در این دفتر می توانید لیست کلیه تراکنش های خود را از ابتدای ثبت نام تا به حال مشاهده نمایید.

چنانچه حساب خود را به صورت عمومی انتخاب کرده باشید همه می توانند میزان دارایی های شما را مشاهده کنند و البته به آن مقدار بیت کوین دسترسی نداشته و هیچگونه آشنایی با صاحب آن نخواهند داشت.

با انجام دادن اقداماتی می توانید حتی به صورت مبهم و ناشناخته در شبکه بیت کوین فعالیت کنید و در همین راستا می توانید از چندین حساب مختلف برای بیت کوین استفاده کرده و انتقال های بالا انجام ندهید.

کم بودن میزان کارمزد تراکنش ها

۵- کم بودن میزان کارمزد تراکنش ها

آیا تابحال به منظور انتقال بین المللی پول به بانک مراجعه کرده اید؟ در این صورت کارمزد بالایی از شما درخواست خواهد شد و حتی برای انتقال پول از روش های آنلاین نیز باید کارمزد قابل توجهی را برای شرکت های انجام دهنده این امور پرداخت نمایید اما کارمزد انتقال بیت کوین بسیار ناچیز تر بوده و به همین دلیل استفاده کردن از آن در میان مردم رواج بسیاری پیدا کرده است.

البته توجه داشته باشید که در صورت انتقال بیت کوین در تعداد پایین تر ممکن است کارمزد بیشتری از شما درخواست شود و این در صورتی خواهد بود که شبکه شلوغ باشد. شلوغی کم یا زیاد شبکه است که میزان کارمزد انتقال بیت کوین را مشخص خواهد کرد و به همین دلیل این کارمزد ثابت نخواهد بود.

۶- غیر قابل برگشت بودن بیت کوین

به هیچ وجه بیت کوین ارسالی شما قابل برگشت نخواهد بود و تنها راه برگشت دادن آن را می توان به شخص دریافت کننده بیت کوین نسبت داد.

به همین دلیل است که باید در خرید های خود نهایت دقت را داشته باشید، غیر قابل برگشت بودن می تواند هم مزیت و مهم معایب این ارز باشد و در صورتی که با امنیت کیف پول خود آشنایی داشته باشید بهترین مزیت بیت کوین خواهد بود.

۷- تورم در بیت کوین تاثیری ندارد

یکی از مهمترین مشکلاتی که در ارزهای سنتی و کاغذی مشاهده می شود امکان چاپ نامحدود آن توسط دولت دانست و به همین دلیل امکان متفاوت بودن ارزش پول در مواقع مختلف وجود خواهد داشت.

در صورت نابسامان بودن شرایط دولت و همچنین داشتن قرض، هر یک از دولت ها معمولا دست به چاپ ارز خواهند زد که این امر سبب کاهش ارزش ارز خواهد شد.

درک این مقوله بسیار ساده خواهد بود، چنانچه پول دولت دوبرابر چاپ شده باشد یعنی به جای ۱ واحد ۲ واحد در بازار وجود دارد که طبیعتا تاثیر معکوس بر ارزش ارز خواهد داشت و به همین دلیل هر یک از فروشندگان برای اینکه بتوانند محصولات خود را به ارزش پول قبلی بفروشند قیمت آن را دو برابر خواهند کرد.

به کلیه این اتفاقات تورم گفته می شود و در صورتی که دولت نتواند آن را کنترل کند قدرت خرید مردم به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

اما بیت کوین به دلیل اینکه به تعداد محدود و حداکثر تا ۲۱ میلیون تولید خواهد شد امکان تورم نیز نخواهد داشت.

۸- مشکل اعتماد نخواهید داشت

آیا تا حالا شده که در انتخاب بانک مردد باشید؟ بسیاری در پی بانک هایی هستند که بتوانند به راحتی از آنها اطمینان داشته باشند و در برخی موارد حتی یک واسطه نیز در میان خواهد بود که در این صورت باید به دو شرکت اعتماد داشته باشید.

اطلاعات شما نیز در اختیار این مراکز قرار خواهد گرفت و به همین دلیل باید اعتماد کامل به آنها داشته باشید.

اما به دلیل اینکه بیت کوین هیچ مرکزیتی نداشته و به صورت کاملا غیر متمرکز می باشد نیازی به اعتماد نخواهد بود و در صورتی که یک تراکنش را ارسال می کنید به صورت دیجیتالی امضا خواهد شد.

یک استخراج کننده ناشناس است که تراکنش را بازبینی خواهد کرد و پس از این مرحله است که تراکنش تکمیل می شود و هیچ اجباری نیست که فروشنده خریدار را بشناسد و در صورت تمایل می توانید خود را به وب معرفی کنید.

۹- صاحب متعلق حسابتان هستید

بسیاری مواقع شاهد مسدود شدن حساب های بانکی هستیم و این عمل می تواند در دنیای مجازی و در شرکت های پرداخت آنلاین و همچنین بانک های معمولی باشد اما بیت کوین به هیچ وجه اینگونه نخواهد بود و هیچ شخصی توانایی دست درازی به حساب شما نخواهند داشت مگر اینکه خودتان اطلاعات حساب بیت کوین خود را گم کرده باشید.

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین را نمی توان یک رقم خاص دانست چرا که قیمت این ارز نوسانات بسیاری داشته و در مواقع مختلف شاهد قیمت های متفاوتی از آن هستیم. برای مشاهده قیمت دقیق بیت کوین باید به سایتی که از آن اقدام به خرید کرده اید مراجعه کنید اما مورد قابل توجه این است که قیمت بیت کوین در آینده چقدر خواهد بود؟

قیمتی که برای بیت کوین ارائه می شود برای ۱ واحد بیت کوین خواهد بود اما همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شده یک واحد بیت کوین تشکیل شده از ۱۰۰ میلیون سوشی است.

آیا برای قیمت بیت کوین در آینده می توان پیش بینی کرد؟

هیچ شخصی نمی تواند بگوید که قیمت بیت کوین در آینده چه مقدار خواهد بود چرا که عوامل متعددی بر قیمت آن تاثیر خواهند گذاشت اما در حالت کلی مردم به دو روش تا حدی می توانند قیمت این ارز دیجیتال را پیش بینی کنند. یکی از روش های پیش بینی قیمت بیت کوین را می توان بررسی دقیق شرایط اقتصادی کشور، عوامل بنیادی، اوراق بهادار یا فاکتور ها دانست و روش دیگر نمودار قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار می دهد.

معمولا بسیاری از افراد با توجه به نمودار افزایش قیمت بیت کوین اقدام به حدس زدن پیشرفت آن می کنند و در صورتی که با دید سود به بیت کوین نگاه می کنید بهتر است سرمایه ای بلند مدت داشته باشید.

امکان جعل بیت کوین وجود دارد؟

بیت کوین ارزی کاملا امن بوده و به همین دلیل امکان جعل آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. در شبکه بیت کوین امکان ایجاد تراکنش ساختگی وجود نخواهد داشت و همچنین هیچ کس نمی تواند بیت کوین های متعلق به شخص دیگر را بدزدد.

هر یک از بیت کوین ها به صورت کاملا دقیق رمزگذاری شده اند و به دلیل اینکه بیت کوین یک فایل دیجیتال می باشد باید با کپی کردن آن اقدام به ساخت واحد جدید بیت کوین نمایید. در سالیان اخیر شاید بیت کوین امکان جعل شدن داشت اما امروزه با رمزگذاری های سراسری و امن این امکان به صفر رسیده است.

راه های تولید بیت کوین

بسیاری این سوال را دارند که بیت کوین از کجا میاد؟ در پاسخ باید گفت که بیت کوین توسط ماینر ها تولید می شوند و انگیزه تمامی ماینر ها یکسان می باشد. ماینر ها را می توان به یک مسابقه نسبت داد. گویی یک سوال ریاضی از ماینر ها پرسیده می شود و هر کدام از ماینر ها که سریع تر از سایرین پاسخ آن را درست بدهد جایزه و یا پاداشی در قالب بیت کوین دریافت خواهد کرد. این پاداش ماینر ها از دو منبع زیر تامین می شوند:

–         کارمزد یا هزینه تراکنش ها که به وسیله کاربران مشخص می شود.

–         پاداش بلاک که پس از حل شدن به ماینر استخراج کننده برنده تعلق خواهد گرفت.

باید بدانید که تراکنش های بیت کوین به صورت رایگان انجام نمی شوند و کاربران برای اینکه توجه ماینر ها را به تایید تراکنش ها جلب کنند باید مبلغ مشخصی از واحد بیت کوین به عنوان کارمزد و یا هزینه تعیین نمایند. ماینر ها معمولا به تراکنش هایی بیشتر علاقه نشان خواهند داد که میزان کارمزد آن بالاتر باشد.

در حال حاضر حدود ۱۸ میلیون از ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شده است و به مرور زمان تعداد بیت کوین هایی که از شبکه استخراج می شوند کاهش می یابد.

نمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ ارائه شد و در این سال قیمت آن برابر با یک سنت(۰.۰۱) دلار بود و از همان ابتدای پیدایش نوسان قیمت بسیاری برای این ارز دیجیتالی شاهد بوده ایم و در مواقعی که قیمت بیت کوین رو به افزایش بود به آن زمان بازار صعودی و در حالت برعکس به آن بازار نزولی تلقی می شد. بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ بود که بیت کوین روند صعودی مناسبی داشته و از یک سنت به ۳۰ دلار افزایش قیمت پیدا کرد و رشد آن در یک سال ۳ هزار برابر بود. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ شاهد کاهش قیمت بیت کوین بودیم و قیمت آن ۹۵درصد کاهش داشته و از ۳۰ دلار به ۲ دلار رسید.

دومین چرخه صعودی دلار در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و قیمت آن از ۲ دلار به ۱۲۰۰ دلار افزایش یافته و شاهد افزایش ۶۰۰ برابری قیمت آن بوده ایم و از آن زمان تا سال ۲۰۱۵ روند نزولی چشمگیری را شاهد بود است.

اوایل سال ۲۰۱۶ سومین چرخه صعودی بیت کوین بود و تا ماه دسامبر ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسید. هم اکنون نیز شاهد چرخه چهارم روند صعودی بیت کوین هستیم.

چگونه بیت کوین بخریم؟

بسیاری تمایل به خرید بیت کوین داشته اما با روش های اصولی آن آشنایی ندارند، متاسفانه به دلیل ناآشنایی بسیاری از مردم، کلاهبرداران اقدام به فروش تقلبی بیت کوین می نمایند و به همین دلیل حتما باید از اصالت روش خرید خود اطمینان داشته باشید. برای خرید بیت کوین می توانید به وب سایت های معتبر مراجعه کرده و یا از افراد متخصص و معتبر در این زمینه خریداری کنید.

قبل از خرید باید مراحل زیر را طی کنید:

–         نصب کیف پول به کامپیوتر یا تلفن همراه

–         یافتن فروشنده معتبر

–         واریز کردن پول به حساب شخص فروشنده و ارائه آدرس کیف پول برای انتقال

–         انتقال بیت کوین

در هنگام خرید بیت کوین مدارک شناسایی از شما درخواست خواهد شد که درخواست این مدارک برای جلوگیری از پولشویی و کلاهبرداری خواهد بود.

چگونه بیت کوین بخریم؟

آیا باید با خرید بیت کوین از قافله جا نمانیم؟

امروزه بازار حرف و حدیث ها درباره بیت کوین گرم بوده و بسیاری با شنیدن نام آن تمایل به سرمایه گذاری در آن دارند. معمولا گپ و گفت ها درباره بیت کوین زمانی افزایش پیدا میکند که قیمت آن به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند و به همین دلیل خیل عظیمی از مردم در این مواقع اقدام به خرید آن می کنند و در بسیاری مواقع مشاهده شده که این افراد با ضرر های چشمگیری مواجه شده اند. به همین دلایل نباید ندیده و نشناخته تصمیم گرفت و ابتدا بهتر است اطلاعات دقیق و کاملی درباره این ارز دیجیتال داشته و سپس اقدام به خرید آن در زمانی مناسب نمایید.

با بیت کوین می توان خرید کرد؟

خوشبختانه باید بگوییم که مرز خرید بیت کوین روز به روز در حال گسترده شدن است و روز به روز شرکت های مختلفی امکان خرید با بیت کوین را فراهم می کنند. این ارز برای ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که کشور هایی که در تحریم اقتصادی نیز قرار گرفته اند می توانند به سهولت از طریق بیت کوین خرید های خود را انجام دهند. امروزه کاربران می توانند با استفاده از بیت کوین اقدام به خرید دامنه های اینترنتی، گیفت کارت ها، بازی های اینترنتی و… نمایند.

امکان خرید با بیت کوین در بسیاری از فروشگاه ها و رستوران های سطح جهان نیز وجود خواهد داشت اما در کشور ایران هنوز رایج نشده است.

یکی از مشکلاتی که خرید با بیت کوین را دشوار کرده است کند بودن تایید تراکنش می باشد و به همین دلیل باید مشتریان زمان زیادی را منتظر بمانند تا با تراکنش موافقت شود.

چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

حتما شما هم به دنبال به دست آوردن بیت کوین هستید، بیت کوین همانطور که می دانید از طریق ماینر ها نیز بدست می آید و اصلی ترین روش برای کسب رایگان این ارز دیجیتالی را می توان ماینر ها دانست. امروزه در بسیاری از جوامع شاهد تبلیغاتی در رابطه با بیت کوین رایگان هستیم و همین امر سبب شده که خیل عظیمی از مردم بخاطر این تبلیغ به این کار رو آورند اما باید بدانید که بیت کوین رایگان کلاهبرداری بیش نبوده و در صورتی که به آن امید ببندید چیزی جز اتلاف وقت نخواهید داشت.

نصب کردن مرورگر هایی که بیت کوین می دهند یا استخراج بیت کوین با مشاهده تبلیغات، وقت تلف کنی بیش نخواهد بود و به همین دلیل توصیه می کنیم که به دنبال این کارها نروید. حتی به دلیل استقبال مردم و هل شدن آنها از این خبر، کلاهبرداران بسیاری تله هایی کاشته اند که ممکن است حتی پول خودتان را همدیگر نداشته باشید.

بهترین و معتبرترین روش برای بدست آوردن بیت کوین به ماینر ها و یا دستگاه های مخصوص نسبت داده می شود که برای خرید آنها باید هزینه کنید. همچنین می توانید اقدام به خرید بیت کوین از سایت های معتبر نمایید.

آینده بیت کوین چه خواهد شد؟

بسیاری از خرید بیت کوین ترس دارند و حتی برخی از خریداران مضطرب قیمت آن هستند. هیچگونه تضمینی برای آینده بیت کوین وجود ندارد و هیچکس نمی تواند بگوید که بیت کوین در آینده چه روندی را طی خواهد کرد. ماندن و یا کنار گذاشته شدن بیت کوین بستگی به خود استفاده کنندگان خواهد داشت، بیت کوین هرچه که باشد به کاغذ در نخواهد آمد و البته با به روز شدن جوامع شاید زمانی برسد که پول های امروزی به نظرمان مضحک باشد. از آنجا که بیت کوین از همان ابتدای ارائه محبوبیت بالایی در میان مردم کسب کرده، پیش بینی می شود که این روند را طی خواهد کرد و روز به روز شاهد پیشرفت آن خواهیم بود.

امروزه بسیاری از افراد بیت کوین را به عنوان حفظ ارزش پول خود و یا معاملات بکار می گیرند و چنانچه این روند ادامه داشته باشد بی شک قیمت آن نیز رو به افزایش خواهد بود. اما با تمامی این مزیت ها، امکان این وجود خواهد داشت که جوامع بسیاری این ارز را نپذیرند که این امر از ارزش آن خواهد کاست. پس نمی توان آینده بیت کوین را تشخیص داد و باید آن را به دست تقدیر بسپاریم!

مشکلات بیت کوین چیست؟

مشکلات بیت کوین چیست؟

بیت کوین مشکلاتی نیز دارد و یکی از مهمترین مشکلات آن را می توان غیر قابل درک بودن آن دانست. این ارز نوعی مفهوم جدید بوده و به همین دلیل هر فردی با آن آشنایی ندارد با اینکه بیت کوین در انواع حوزه های اقتصاد، کامپیوتر، نظریه بازی ها و… فعال است. آشنایی یافتن با این ارز با اینکه مشکل خواهد بود اما مسیر دلچسبی خواهد داشت.

یکی دیگر از مشکلات بیت کوین کند بودن آن است چرا که تراکنش ها با این ارز به مانند تراکنش های بانکی آنی نخواهد بود و باید حتما درخواست شما تایید شود و برای تایید سفارش زمانی حدود ۱۰ دقیقه نیاز خواهد بود. این کار از طرفی سبب ایمن شدن سیستم شده اما از طرفی هم سبب کم شدن راحتی آن شده است.با راهکار هایی مثل لایتینگ می توانید تراکنش های بیت کوین را نیز آنی انجام دهید و به همین دلیل مشکل بزرگی پیش رو نخواهید داشت.

هنوز پذیرش و عدم پذیرش این ارز برای بسیاری از کشور ها ذکر نشده است و البته برخی از کشور ها آن را به رسمیت می شناسند و برخی خرید و فروش آن را ممنوع کرده اند اما هنوز بسیاری از کشور ها واکنشی به آن نشان نداده اند.

 

آیا از قانونمندی بیت کوین اطمینان داشته باشیم؟

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد هیچگونه قانونی در بسیاری از کشور ها برای این ارز وضع نشده است اما کشور هایی مانند: ایالت متحده، ژاپن، کره جنوبی، هنگ کنگ، مالزی و مالت آن را به رسمیت شناخته و صرافی های آنها اقدام به فروی این ارز می نمایند.

قانون قضایی چین با این ارز مخالف است اما استفاده و خرید و فروش با آن را ممنوع نکرده و مردم این کشور نیز می توانند بسیاری از خرید های خود را با بیت کوین انجام دهند. به دلیل رشد بالایی که در این پول ها شاهد هستیم دور نیست که در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت تمامی صرافی های جهان در این حوزه باشیم.

بیت کوین به عنوان پولی شناخته می شود که ارزش آن در حال تغییر کردن بوده و به همین دلیل برای بسیاری از جرایم پولشویی نیز استفاده می شود اما باید بدانید که ردگیری ارز بیت کوین نیز ممکن خواهد بود.

بیت کوین دائمی است؟

بسیاری بر این باورند که در مدت کوتاهی این ارز از بین رفته و به اصطلاح شاهد مرگ بیت کوین خواهیم بود اما باید بدانید که این کار شدنی نیست. بیت کوین زمانی امکان از بین رفتن خواهد داشت که دیگر هیچ فردی در شبکه آن فعالیت نداشته باشد و هیچ یک از ماینر ها به کار استخراج آن ادامه ندهند که بی شک این کار زمانی اتفاق خواهد افتاد که آخرالزمانی رخ داده و الکتریسیته جهان ساقت شود. حتی در صورتی که الکتریسیته کل جهان برای مدتی از بین رود نیز پس از متصل شدن جریان بیت کوین ها برگشته و می توان دوباره از طریق آن کسب درآمد کرد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند سبب مرگ بیت کوین شود را می توان بروز اشکال نرم افزاری آن در بروزرسانی ها دانست که احتمال آن حتی از نیم درصد هم کمتر خواهد بود و تمامی به روز رسانی های آن با محافظه کاری های کلی ارائه می شوند.

شاید بگویید ممکن است کشور ها با بیت کوین مبارزه کنند! بله این کار ممکن است، اما چنانچه برخی از کشور ها با بیت کوین مشکل داشته و استفاده از آن را ممنوع کنند باز هم کشور های بسیاری هستند که بیت کوین را به رسمیت می شناسند و به همین دلیل هیچوقت این مشکل سبب مرگ بیت کوین نخواهد شد.

پس از استخراج تمامی بیت کوین ها چه خواهد شد؟

بسیاری از ماینر داران می گویند که بیت کوین کمی در سیستم باقی مانده و پس از به اتمام رسیدن بیت کوین ها چه خواهد شد؟ توجه داشته باشید که پیش بینی شده که تا سال ۲۱۴۰ کلیه بیت کوین ها استخراج خواهند شد و دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت و پس ماینر ها دیگر چه انگیزه ای برای ادامه کار خواهند داشت؟

ماینر ها علاوه بر اینکه برای استخراج ماینر پاداش دریافت می کنند از هر تراکنش کارمزدی نیز بدست می آورند. پس از به اتمام رسیدن بیت کوین ها طبیعتا پاداش ها نیز حذف خواهند شد اما پس از اینکه کلیه بیت کوین ها استخراج شدند ماینر ها به عنوان تایید کنندگان تراکنش ها کارمزد دریافت خواهند کرد.