به گزارش تیتر داغ ؛  آرش نجیمی در گفتگو با مهر گفت :تا الان بیمار مبتلا به کرونا نول در اصفهان گزارش نشده است ولی بیمارستان های استان اصفهان در حالت آماده باش هستند.

او ادامه داد:اعلام دو بیمارستان عیسی بن مریم و فارابی به وسیله سازمان نظام پزشکی بعنوان مراکز خدمت رسان به این بیماران مورد تائید نیست و در صورتیکه این بیماری در اصفهان مشاهده شد بیمارستانهای ویژه ارائه دهنده خدمات به بیماران اعلام می شود.

نجیمی تأکید کرد:دانشگاه علوم پزشکی و تیم بهداشتی و تمام بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی اصفهان برای مبارزه با این بیماری آمادگی لازم را دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه نمی توان جلو سفر به اصفهان را برای شیوع این بیماری گرفت، اعلام کرد :بیماری کرونا نول، قابل پیشگیری است و با راهکارهای ساده میتوان از شیوع و ابتلا آن جلوگیری کرد. خودداری از تماس های غیرلازم و شستن مداوم دست ها با آب و صابون و رعایت فاصله مطلوب برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر است.

او بیان داشت:ماده ضروری تولید ماسک کارخانه ماسک سازی استان اصفهان تامین شده است و بزودی مشکل کمبود ماسک در استان اصفهان برطرف می شود. اما باید این نکته را در نظر داشت استفاده از ماسک در جلوگیری از کرونا نول، برای شخص بیمار و کادر پزشکی کاربرد دارد و مایحتاج افراد عادی نیست.

نجیمی توزیع مجانی ماسک و محلول های ضدعفونی در خانه های بهداشت را رد کرد و اذعان کرد:بیمارستان های استان اصفهان در تامین ماسک و محلول های ضدعفونی با کمبودی روبرو نیستند و در صورتیکه اصفهان درگیر بیماری کرونا نول شود این بیمارستان ها در آماده باش هستند.