به گزارش تیتر داغ؛ آمریکا و روسیه اقدام به اعزام مشترک فضانوردان خود به فضا می‌کنند.

تنها چند هفته قبل از بیستمین سالگرد حضور دائمی انسان در فضا، اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) اعلام کرد: کیت روبینز، فضانورد آمریکایی به همراه سرگئی رژیکوف و سرگئی کودسرچکوف، دو کیهان نورد روس به ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت به ایستگاه فضایی بین الملل اعزام شدند.

اعزام موفقیت آمیز سه فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی

فضاپیمای حاوی این سه فضانورد امروز (چهارشنبه) ساعت ۱:۴۵ بامداد از ایستگاه هوایی کاسمودروم در جنوب قزاقستان با موفقیت به فضا پرتاب شد. ساعت ۴:۴۸ بامداد کپسول حاوی این فضانوردان موفق به رساندن آن‌ها به ایستگاه فضایی شد.

“سیستم میعادگاه” به رسیدن سریع فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی بسیار کمک کرد به طوری که برای نخستین بار در تاریخ فضانوردی کپسول حاوی این فضانوردان تنها پس از دو دور بر روی کره زمین موفق به رسیدن به مقصد شد. دریچه میان کپسول حاوی این فضانوردان و ایستگاه فضایی ساعت ۷:۰۷ باز شد و آن‌ها موفق به ورود به ایستگاه فضایی بین المللی شدند.

این برای دومین بار است که کیت روبینز و سرگئی رژیکوف به ایستگاه فضایی اعزام می‌شوند. با این حال، سرگئی کودسرچکوف نخستین سفر فضایی خود را تجربه می‌کند. قرار است این سه فضانورد به مدت ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی به انجام ماموریت بپردازند.

منبع :جوان