به گزارش تیتر داغ؛ سازمان عفو بین الملل در واکنش به مواضع رژیم صهیونیستی در قبال پرونده ترور «شیرین ابو عاقله» خبرنگار فلسطینی الجزیره در اردوگاه جنین اعلام کرد: تصمیم اسرائیل مبنی بر مخالفت با انجام تحقیقات درباره ترور شیرین ابو عاقله، نقض تعهداتش در چارچوب قوانین بین المللی است.

موضع این نهاد بین المللی در حالی است که روزنامه صهیونیستی هاآرتص دیروز پنج شنبه فاش کرد ارتش رژیم صهیونیستی هیچ تصمیمی برای تحقیق در مورد شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی ندارد. این روزنامه بیان کرد که علت اینکه ارتش نمی‌خواهد تحقیقی در این باره انجام دهد این است که این مسئله کاملاً روشن است و هیچ ابهامی در مورد آن وجود ندارد.

البته هاآرتص تاکید کرد که ظاهراً دلیل دیگری هم وجود دارد و آن اینکه ارتش رژیم صهیونیستی برآورد کرده که بازخواست نظامیان اسرائیلی در رابطه با این حادثه، موجب بحث و مجادله خطرناکی در داخل نهادهای نظامی و جامعه صهیونیستی خواهد شد.

این روزنامه اشاره کرد که شهادت ابوعاقله در سطح وسیعی در رسانه‌های جهان پوشش داده شد و موجب شد تا ارتش رژیم صهیونیستی با موج گسترده‌ای از محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شود.