به گزارش تیتر داغ؛ «اسد عمر» وزیر برنامه ریزی پاکستان اعلام کرد: ایران همسایه ما است و روابط استراتژیکی با تهران داریم.

وی تصریح کرد: از گذشته در نظر داشتیم با همکاری ایران روابط تجاری خود را تا قلب اروپا پیش ببریم و همراه با ترکیه سه کشور قدرتمند منطقه شویم.

اسد عمر با اشاره به تحریم های آمریکا علیه کشورمان گفت: دولت واشنگتن نباید سد راه توسعه روابط دیگر کشورها شود و در ارتباط ایران و پاکستان دخالت کند.

وزیر برنامه ریزی پاکستان در خصوص کریدور اقتصادی مشترک با چین اظهار داشت: هیچ چیزی در این پروژه بزرگ مخفی نیست و ما اجرای این کریدور اقتصادی را صد در صد به سود کشور می دانیم.

وی افزود: عده ای بد خواه در تلاش هستند تا مردم را به این پروژه بدخواه کرده و مانع گسترش روابط دوستانه چین و پاکستان شوند.

اسد عمر گفت: پاکستان با بدهی ها خارجی بزرگی دست و پنجه نرم می کند ولی علت و اساس این بدهی ها کریدور اقتصادی مشترک با چین نیست .

وی تاکید کرد: پیشرفت و ساخت پاکستان وظیفه دولت اسلام آباد است و ما چین یا آمریکا را مسئول پیشرفت و توسعه کشورمان نمی دانیم.

گفتنی است دولت آمریکا بارها با اعمال فشار بر پاکستان خواسته تا روابط اسلام آباد و تهران را خدشه دار کند.

از سوی دیگر حکام کاخ سفید نگران گسترش روابط میان پاکستان و چین نیز هستند و اخیرا در اظهارنظری مداخله جویانه کریدور اقتصادی مشترک دو کشور را عامل بیشتر شدن بدهی های خارجی پاکستان عنوان کرده بودند.

منبع: تسنیم