به گزارش تیتر داغ:  رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و فواد حسین ، وزیر امور خارجه عراق در حاشیه هفتاد و ششمین نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند که مسئله ایران و از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین محور اصلی گفتگو‌های آنان بود.

وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد رابرت مالی شامگاه یکشنبه در دیدار با فواد حسین از نقش عراق در حل اختلاف‌ها و کاهش تنش‌ها میان کشور‌های درگیر در منطقه تقدیر کرد.

این وزارتخانه افزود: فواد حسین و رابرت مالی در این دیدار که در محل اقامت وزیر خارجه عراق در نیویورک برگزار شد، درباره تازه‌ترین مسایل و تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و بازتاب‌های آن، بررسی واقعیت روابط ایران و آمریکا و احتمال برگزاری نشست‌های آینده (میان آنان) به بحث و گفتگو پرداختند.

فواد حسین در دیدار رابرت مالی با اشاره به نقش آفرینی و فعالیت‌های عراق برای کاستن از تنش‌ها میان کشور‌های منطقه با هدف حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی، ابراز امیدواری کرد مذاکرات هسته‌ای وین (میان ایران و پنج بعلاوه یک) از سرگرفته شود تا توافقات و توافقنامه برجام و اثرات و بازتاب‌های مثبت آن در سطح روابط منطقه‌ای و بین المللی اجرا شود.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه عراق، رابرت مالی هم در این دیدار از نقش مهم عراق در منطقه و تلاش‌های آن برای برقراری پل‌های ارتباطی میان کشور‌های منطقه با هدف حل اختلاف‌ها از طریق گفتگو و راه‌های مسالمت آمیز سپاس و قدردانی کرد.