به گزارش تیتر داغ:  برهم صالح، رئیس جمهور عراق در مصاحبه با کانال تلویزیونی العربیه در واکنش به تظاهرات مردمی به نتایج انتخابات اعلام کرد باید به اراده مردم و روند قانون اساسی احترام گذاشت.

برهم صالح گفت: احترام به خواست مردم و روندقانون اساسی در کشور یک وظیفه ملی است. اعتراض به نتایج انتخابات باید از راه‌های قانونی، مسالمت آمیز و بدون به خطر انداختن امنیت عمومی صورت گیرد.

رئیس جمهور عراق اضافه کرد: در حال حاضر عراق نیاز فوری به وحدت ملی برای پیشبرد منافع عالی کشور و رسیدگی سریع به  درخواست‌های مردم دارد.

روز گذشته مردم چندین شهر عراق از جمله بغداد، بصره و موصل در اعتراض به نتایج نهایی انتخابات به میدان ها و خیابان‌های اصلی شهر رفته و اعلام کردند این نتایج تقلبی بوده و آن را نمی‌پذیرند.

تظاهرکنندگان اعلام کردند تعداد رای‌های اعلام شده از سوی کمیساریای انتخابات با تعداد رای‌های شمارش شده در دستگاه‌ها انطباق ندارد و خواسته آنان واضح است و تا نتیجه نگرفتن دست از اعتراض برنخواهند داشت.

مردم عراق در این تظاهرات شعارهایی علیه مداخلات بیگانه‌ها در انتخابات و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سر دادند و خواستار مقابله با این رژیم شدند.

کمیسیون انتخابات عراق شامگاه شنبه اعلام کرد نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق در دسترس همه افراد در وبگاه خبری این کمیسیون قرار دارد. این کمیسیون میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی این کشور را ۴۳ درصد اعلام کرد. همچنین بر اساس بیانیه این کمیسیون بیش از ۹/۶ میلیون نفر در انتخابات پارلمانی ۱۰ اکتبر در عراق رای خود را به صندوق ریختند.