به گزارش تیتر داغ؛ نشانه‌های بیماری ایدز در بدن یک مرد برزیلی پس از درمان با دارو از بین رفته است. این امر محققان را نسبت به درمان این بیماری امیدوار کرده است.

محققان معتقدند این نخستین نمونه از یک بیمار ایدز است که پس از درمان با دارو، بهبود یافته است. طبق گزارش پزشکان این مرد ۳۰ و چند ساله «بیمار سائو پائولویی» نام گرفته و ترکیبی قدرتمند از داروهای درمان ایدز از جمله ART ( درمان‌های ضدویروسی) را دریافت کرده است.

همچنین این بیمار داروهای ضدویروسی قدرتمند و دارویی به نام «نیکوتین آمید» (نوعی از ویتامین ب ۳) را دریافت کرده است. البته پیش از این نیز ۲ بیمار دیگر از بیماری ایدز بهبود یافتند ولی هر دو آنها تحت عمل پرخطر پیوند استخوان قرار گرفتند.

بیمار سائوپائولویی که نام او فاش نشده در سال ۲۰۱۲ میلادی به ایدز مبتلا شده است. او به مدت ۴۸ هفته با شیوه‌ای نوین درمان شد. یک سال بعد، دی ان ای و سلول‌های بدن وی ارزیابی شد و تست‌های اچ آی وی بیمار نیز منفی بود.

دکتر ریکاردو دیاز از دانشگاه سائو پائولو در برزیل و یکی از محققان ارشد پژوهش می‌گوید: ما نمی‌توانیم کل بدن بیمار را بررسی کنیم اما با توجه به شواهد هیچ سلول مبتلا به ایدزی در بدن بیمار دیده نمی‌شود. به نظرم این روند بسیار نوید بخش است و بیمار احتمالاً درمان شده است.

البته محققان هشدار داده‌اند در این طرح آزمایشی ۴ بیمار مبتلا به ایدز دیگر با شیوه مشابه تحت درمان قرار گرفتند و داروهایی قدرتمند دریافت کردند اما روند مذکور روی آنها هیچ تاثیری نداشته است.

منبع: جوان