به گزارش تیتر داغ؛ حمیدرضا خان‌محمدی با اشاره به تخصیص اعتبارات در بخش مدرسه‌سازی، اظهار کرد: دولت محترم و سازمان برنامه و بودجه همواره در تخصیص اعتبارات حوزه مدرسه‌سازی با نگاهی عالمانه و در راستای کمک به این بخش در کنار وزارت آموزش و پرورش بوده‌اند.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به اعتباراتی که اخیراً به این سازمان اختصاص یافته اشاره و خاطرنشان کرد: از محل بند ب ماده ۶۵ قانون الحاق که مربوط به گاز می‌باشد، مبلغ ۷۲۵ میلیارد تومان در اختیار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس با اولویت مناطق کم‌برخوردار قرار گرفته است.

وی افزود: با شروع فصل سرد سال و همچنین فعالیت ۱۰۰ درصدی مدارس پس از وقفه‌ای به علت شیوع ویروس کرونا، با اعتباراتی که بین استان‌های کشور با شاخص «عدالت» توزیع خواهد شد، به سمت استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارسی که از این طرح باقی‌مانده است، خواهیم رفت.

خان‌محمدی تصریح کرد: موضوع ایمنی دانش‌آموزان در کلاس‌های درس و وجود سیستم گرمایشی استاندارد و ایمن در تمامی فضاهای آموزشی از موضوعات حائز اهمیت این سازمان است که جزو برنامه‌های اصلی کاری قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر در هر نقطه کشور که زیرساخت گاز وجود داشته باشد و علمک گاز تا جلوی مدرسه رفته باشد، سامانه گرمایشی آن مدارس حتی الامکان در قالب موتورخانه حرارت مرکزی، پکیچ استانداردسازی شده و برنامه‌ریزی برای ساماندهی بخاری‌های شعله مستقیم حسب مقررات ملی ساختمان در حال انجام است.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به جمع‌آوری بخاری‌های نفتی خطرآفرین از کلاس‌های درس اشاره کرد و گفت: تقریباً در هر نقطه کشور که زیرساخت لازم گاز وجود داشته باشد، بخاری نفتی خطرآفرین در کلاس‌های درس نداریم و با دستورالعملی که در شروع سال تحصیلی به مدارس و مناطق آموزشی ارسال شد، تأکید داشتیم که حتماً مدیران مدارس ضمن بررسی سیستم گرمایشی موجود مدرسه، نسبت به سرویس آن پیش از شروع به کار اطمینان حاصل کنند.

وی اظهار کرد: در دستورالعمل ارسالی همچنین به موضوع بررسی و سرویس موتورخانه مدارس که مدت‌ها است بدون استفاده بودند اشاره شده و تأکید داشتیم که پیش از شروع به کار موتورخانه مدارس حتماً سرویس دوره‌ای آن انجام و سپس نسبت به روشن کردن آن اقدام کنند.

منبع: مهر