به گزارش تیتر داغ: دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، پس از مرگ کالین پاول، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا، از پوشش رسانه‌ای  او انتقاد کرد و گفت که رسانه‌های خبری جعلی در پوشش خبر مرگ او بسیار خوب و شکوهمندانه رفتار کردند.

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «پاول در رابطه با سلاح‌های کشتار جمعی عراق اشتباهات بزرگی مرتکب شده است و این پوشش رسانه‌ای خوب واقعا شگفت انگیز است.»

او در ادامه بیانیه خود افزود: «امیدوارم برای من نیز این اتفاق بیافتد.»

ترامپ خاطرنشان کرد با اینکه پاول یک جمهوری خواه بود، اما همیشه اولین کسی بود که به جمهوری خواهان حمله کرد.

او در پایان گفت: «او اشتباهات زیادی مرتکب شد، اما در هر صورت امیدواریم در آرامش باشد!»

کالین پاول، دوشنبه، در ۸۴ سالگی به دلیل ابتلا  به ویروس کرونا  درگذشت.

پاول در سال ۱۹۸۹ اولین فرد سیاه پوست شد که فرماندهی ستاد مشترک ارتش آمریکا را بر عهده داشت و بر حمله آمریکا به پاناما و  جنگ کویت به فرماندهی  آمریکا برای سرنگونی ارتش عراق در سال ۱۹۹۱ نظارت داشت.

دولت جرج بوش پسر، با وقاحت از پاول به عنوان مروج دروغ در موضوع سلاح کشتار جمعی عراق بهره برد تا بتواند لشکرکشی به این کشور عربی را توجیه، عراق را ویران و نظام سیاسی آن را سرنگون کند و بیش از یک میلیون عراقی را بکشد.

پاول در آن روز‌ها با استفاده از تریبون شورای امنیت سازمان ملل متحد، تصاویری را نشان داده بود که مدعی بود تصاویر کارگاه‌های سیار تولید مواد شیمیایی و بیولوژیکی در عراق است که رافد الجنابی یکی از کارکنان این کارگاه‌ها به او رسانده است.