به گزارش تیتر داغ؛ شنیده‌ها از برخی منابع مطلع در وزارت صمت خبر از انتصاب افراد جدید در این وزارتخانه می‌دهند. بنا بر آنچه که تا به امروز به دست ما رسیده رزم حسینی وزیر جدید صمت قصد دارد اغلب معاونان این وزارتخانه را تغییر داده و افراد جدیدی را برای انتصاب در این وزراتخانه منصوب کند. به نظر می‌رسد باید منتظر تغییراتی عظیم در وزارت صمت باشیم.

بنا بر شنیده‌ها سرپرستی بیات بر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) به سر رسیده و فرد جدیدی براین جایگاه تکیه خواهد زد.

صالحی نیا مدیرعامل فعلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یکی از گزینه های مطرح برای انتصاب بر این عنوان است. تجربه چند دوره اخیر نشان داده است که در اغلب موارد ورود وزیر جدید با تغییر مدیر عامل ایدرو آغاز می‌شود. رضا رحمانی وزیر سابق صمت، محمد باقر عالی را برای مدیریت این سازمان منصوب کرد. مدرس خیابانی بعد از انتصاب امیر بیات را برای ایدرو انتخاب کرد و حالا نوبت به رزم حسینی رسیده است.

اگر چه خود صالحی نیا این موضوع را تایید نکرده و برخی اعلام می‌کنند که شخصا تمایلی برای کسب این جایگاه ندارد اما با توجه به ارزیابی‌های انجام شده از مدیران این وزارتخانه کماکان او محتمل‌ترین گزینه برای انتصاب بر این جایگاه است.

با جا به جایی صالحی نیا به ایدرو سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیازمند یک مدیر عامل جدید خواهد شد. برای این جایگاه نام یکی از همکاران قدیمی وزیر جدید به گوش می‌رسد. علی رسولیان معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و همکار قدیمی رزم حسینی شخصی است که به احتمال زیاد سکان دار آینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

 

البته نام رسولیان تنها برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی مطرح نشده است؛ او یکی از گزینه های انتصاب برای معاونت صنایع وزارت صمت است. به نظر می رسد علی رغم تلاش‌ها صادقی نیارکی برای حفظ این جایگاه، معاونت صنایع به دست فرد جدیدی سپرده خواهد شد. فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو هم در بین گزینه های محتمل برای انتصاب به عنوان معاونت صنایع وجود دارد.

محمد رضا مس فروش رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی هم به عنوان معاونت معادن و صنایع معدنی از جمله جایگاه‌هایی است که احتمالا به دست فرد جدیدی سپرده خواهد شد. گزینه قطعی و مشخصی برای انتصاب در این جایگاه معرفی نشده اما اگر محمد رضا مس فروش در معاونت صنایع مستقر نشود احتمالا سکاندار معاونت معادن وزارت صمت خواهد شد.

ستاد تنظیم بازار هم قسمت دیگری از وزارت صمت است که دستخوش تغییر خواهد شد، محمدرضا کلامی بعد از مدت‌‌ها فعالیت در ستاد تنظیم بازار این جایگاه را ترک خواهد کرد. برخی منابع از بازگشت عباس قبادی، دبیر پیشین ستاد تنظیم بازار به این جایگاه خبر داده‌اند.

بنا بر اخبار به دست آمده سعید زرندی معاون طرح و برنامه و مهدی اصفهانی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صمت هم این وزارتخانه را ترک خواهند کرد و افراد جدیدی جایگزین آن‌ها خواهند شد.

با توجه به مدت زمان کوتاه باقی مانده از دولت و شرایط خاصی که امروز وزارت صمت با آن دست و پنجه نرم می‌‌کند اعمال تغییرات بنیادین ریسکی بزرگ محسوب می‌شود. زمان مشخص خواهد کرد اعمال این تغییرات تا چه میزان بر عملکرد وزارت صمت تاثیر خواهد داشت.

منبع :جوان