تاریخ انتشار : سه شنبه 19 تیر 1403 - 13:45
کد خبر : 121538

ثبت شرکت در عمان چه هزینه و مزایایی دارد؟

ثبت شرکت در عمان چه هزینه و مزایایی دارد؟

  عمان، دومین کشور بزرگ واقع در شبه جزیره عربستان است. این کشور سلطنتی از غرب با عربستان و امارات متحده عربی، و از جنوب با کشور یمن همسایه است. صنعت نفت و صنایع شیلات، کشاورزی و توریسم از مهمترین و پر رونق ترین صنایع در این کشور به حساب می آیند. به همین دلیل

 

عمان، دومین کشور بزرگ واقع در شبه جزیره عربستان است. این کشور سلطنتی از غرب با عربستان و امارات متحده عربی، و از جنوب با کشور یمن همسایه است. صنعت نفت و صنایع شیلات، کشاورزی و توریسم از مهمترین و پر رونق ترین صنایع در این کشور به حساب می آیند. به همین دلیل ثبت یک شرکت در عمان اهمیت دارد. این کشور در حال حاضر از اقتصاد با ثبات و رو به پیشرفتی برخوردار است و از نظر سیاسی و اقتصادی شرایط قابل قبولی دارد و به همین دلیل معاملات در آنجا به آسانی به انجام می رسند.

همچنین برای تجارت و کارآفرینی، شرایط در این کشور به گونه ای طراحی شده که افراد بومی و غیر بومی بدون هیچ مشکل و دغدغه ای به فعالیت بپردازند و در محیطی آرام و آسوده به تجارت و کسب و کار مشغول باشند.

مزایای ثبت شرکت در عمان

با ثبت شرکت در عمان ، افراد خارجی میتوانند در این کشور حساب بانکی بین المللی افتتاح کنند

 • با ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان، می توان به مدت ۵۰ سال از پرداخت مالیات معاف شد.

 • تامین نیروی کار و تامین محلی برای کار، و … در کشور عمان به هزینه زیادی نیاز ندارد.

 • به واسطه ثبت شرکت در عمان، افراد می توانند به راحتی برای دریافت اقامت اقدام کنند.

 • اتباع کشورهای gcc (یا به اصطلاح کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس) با ثبت شرکت در عمان مجاز به حق مالکیت ۱۰۰ درصد خواهند بود.

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور، مستلزم پرداخت سود سهام، مالیات و… نخواهد بود.

 • در حقیقت عمان به تکرار موفقیت های اقتصادی کشور امارات تمایل دارد و به همین دلیل به نظر می رسد که سرمایه گذاری در آنجا از چشم انداز مطلوبی برخوردار باشد.

ثبت شرکت در عمان چه هزینه و مزایایی دارد؟

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان ممکن است؟

 • آیا با ثبت شرکت در عمان می توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

کشور عمان به عنوان یک کشور با قوانین مدنی سختگیرانه، به راحتی اجازه دریافت تابعیت و شهروندی را نمی دهد. اما با این تفاسیر مادامی که فعالیت تجاری و اقتصادی شما پا برجا باشد، اقامت شما نیز پا برجا خواهد بود.

با وجود تمامی این گفته ها اگر کشور عمان بابت سرمایه گذاری به شما تابعیت می داد باز هم چند مشکل پیش روی شما قرار می گرفت.

 • قانون مدنی کشور عمان مانند کشور امارات متحده عربی، تابعیت دوگانه را نمی پذیرد و در این صورت کسب تابعیت عمان برای ایرانی ها به معنای انصراف از تابعیت ایرانی خواهد بود.

 • با دریافت تابعیت عمان، باز هم شرایط سفر به کشورهای جهان مطلوب نخواهد شد. چراکه پاسپورت این کشور ارزش بالایی ندارد. لازم به ذکر است که در لیست قدرتمندترین پاسپورت های جهان، پاسپورت کشور عمان در رده پنجاه و ششم قرار دارد و این پاسپورت تنها می تواند شرایط سفر آزاد شما به ۴۳ کشور را فراهم نماید.

با چه روش هایی می توان در عمان شرکت ثبت کرد؟

۱- شرکتی که سهام آن ۱۰۰ درصد متعلق به بومیان باشد.

در این روش معمولا یک نفر به عنوان مالک شرکت ( مالک اسمی) انتخاب می شود. وی باید تابعیت کشور عمان را داشته باشد. پس از ثبت شرکت در عمان با این روش، یک وکالت تام الاختیار از فرد عمانی به شما داده خواهد شد.

از مزایای این روش می توان به دریافت کارت عمان ( با اعتبار دو ساله)، افتتاح حساب بانکی بین المللی، و انجام کلیه امور اقتصادی از طریق ثبت شرکت اشاره کرد. گفته می شود که پایین بودن هزینه ثبت در این روش مزیت دیگری است که آن را نسبت به سایر روش ها ارجحیت می دهد.

۲- شرکتی که سهام آن به افراد غیر بومی تعلق داشته باشد.

در این روش ۳ نفر می توانند به عنوان سهامدار، شرکتی را به نام خودشان ثبت کنند. دریافت اقامت برای خود و اعضای خانواده، انجام امور تجاری، اجازه برای کارآفرینی، و افتتاح حساب بین المللی و… از جمله مزایای ثبت شرکت در عمان هستند.

۳- شرکتی که سهام داران آن بومی و غیر بومی هستند.

در این روش افراد غیر بومی می توانند با افراد بومی وارد معامله شده و از آنها سهام بخرند و یا با آنها سرمایه گذاری کرده و شرکت تاسیس کنند. دریافت کارت اقامت، امکان افتتاح حساب بین المللی، و… از جمله مزایای سرمایه گذاری در کشور عمان هستند. همچنین گفتنی است که با در اختیار داشتن اقامت کشور عمان شما میتوانید برای دریافت ویزای شینگن و ویزای آمریکا اقدام نمایید.

هزینه ثبت شرکت در عمان

هزینه ثبت شرکت در عمان در حال حاضر با مبلغ ۸۵ میلیون تومان ۰ تا ۱۰۰ هزینه های ثبت شرکت در عمان می باشد.

مراحل ثبت شرکت در عمان

 • ارائه بیزینس پلن یا برنامه تجاری ( ارائه این مورد برای ثبت شرکت در عمان الزامی است)

 • واریز سرمایه شرکت در یک حساب بین المللی ( زمان انجام این کار یک روز می باشد و برای انجام آن هزینه ای کسر نخواهد شد)

 • تعین نام برای شرکت و ثبت آن

 • شرکت بایستی در اداره مالیات نیز به ثبت برسد

 • کارمندان شرکت باید تعین شوند و نام و تخصص آنها باید به ثبت برسد

گفتنی است که به منظور افتتاح حساب بانکی در عمان همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله پاسپورت، اساسنامه شرکت، مدارک دال بر اسکان در کشور عمان و… ضروری است.

ثبت شرکت در عمان ( مناطق آزاد)

ثبت شرکت در مناطق آزاد از مزایایی بهره مند است و به همین دلیل متقاضیان زیادی خواهان ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان هستند. این کشور چندین منطقه آزاد تجاری دارد، بعضی از آنها در حال حاضر فعال هستند و بعضی دیگر در آینده قرار است فعال شوند. منطقه آزاد صحار ، منطقه آزاد المازونا و منطقه آزاد دقم بعضی از مناطق آزاد تجاری در کشور عمان به حساب می آیند.

صحار ( Sohar ):

۱۰۰ درصد مالکیت خارجی و فعالیت بدون مالیات به مدت ده سال از جمله مزایای فعالیت در بندر صحار هستند. گفتنی است که اگر صاحبان سرمایه تعداد بیشتری از افراد عمانی را به استخدام درآورند این معافیت مالیاتی می تواند بطور نامحدود تمدید گردد.

منطقه آزاد المازونا Al Mazunah:

۱۰۰ درصد مالکیت خارجی و ۳۰ سال فعالیت بدون نیاز به پرداخت مالیات از جمله مزایای فعالیت در منطقه آزاد المازونا در کشور عمان هستند. گفتنی است که در صورت استخدام تعداد بیشتری از اتباع عمان زمان معافیت مالیاتی می تواند بطور مکرر تمدید شود. همچنین لازم به ذکر است که برخلاف نقاط دیگر کشور عمان در منطقه المازونا لازم نیست تا ۳۰ درصد کارمندان عمانی باشند و در این منطقه استخدام ۱۰ درصدی افراد بومی کفایت می کند.

قوانین ثبت در عمان

 • بر اساس قوانین کشور عمان در زمان شراکت با شهروند عمانی، طرف ایرانی صاحب ۷۰ درصد و طرف بومی صاحب ۳۰ درصد از سهام شرکت خواهد بود. این مقدار و این درصد تنها برای اجرای قوانین ثبت شرکت در عمان لحاظ گشته اند و طرف عمانی بر اساس قرارداد حق دخالت در مدیریت شرکت و حق دخل و تصرف در سود شرکت را نخواهد داشت. بر اساس قراردادی که لحاظ خواهد شد طرف عمانی به صورت ماهانه و سالانه حقوق دریافت می کند و حق دخالت در مسائل شرکت را نخواهد داشت.

 • برای شروع فعالیت های تجاری و یا مشارکت، افراد خارجی بایستی حتما از طرف وزارت بازرگانی و وزارت صنایع گواهی دریافت کنند. این گواهی تایید کننده صلاحیت آنها برای انجام فعالیت های تجاری خواهد بود.

 • گواهی تایید فعالیت های تجاری تنها به کسانی اعطا می شود که سرمایه آنها بیش از ۱۵۰۰۰۰ (ریال عمان) بوده و یا درصد مشارکت آنها بالغ بر ۴۹ درصد باشد. افزایش درصد مالکیت خارجی دلیل این امر است.

 • در رابطه با پروژه های پیشرفت اقتصادی که توسط شورای توسعه ملی به تایید رسیده باشند سرمایه گذاران خارجی میتوانند از مشارکت ۱۰۰ درصد بهره ببرند. گفتنی است که حداقل سرمایه آنها برای انجام این کار باید ۵۰۰۰۰۰ ریال عمان باشد.

 • پروانه شرکت بایستی هر ۵ سال یکبار به روز شود.

ثبت شرکت در عمان چه هزینه و مزایایی دارد؟

ثبت شرکت در عمان چه مزایایی دارد؟

با ثبت شرکت در عمان می توان از این کشور اجازه اقامت گرفت

با ثبت شرکت در این کشور میتوان حساب بانکی بین المللی افتتاح کرد

افرادی که تبعه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند می توانند با ثبت شرکت در این کشور، از مالکیت ۱۰۰ درصد برخوردار باشند.

عمان چند منطقه آزاد تجاری و چند منطقه صنعتی مهم دارد، ثبت شرکت در عمان بر خلاف ثبت شرکت در ایران مزایایی از جمله معافیت مالیاتی و حق مالکیت خارجی و… را در پی خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.