تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 15:23
کد خبر : 98150

کوروش جم

حجت الاسلام نیکزاد در نشست خبری رویداد ملی « زنگ بهشت »: دانش بنیان بودن طرح‌ها و ایده‌ها در این رویداد بسیار مهم است

حجت الاسلام نیکزاد در نشست خبری رویداد ملی « زنگ بهشت »: دانش بنیان بودن طرح‌ها و ایده‌ها در این رویداد بسیار مهم است
تیتر داغ: در یک سال اخیر حضور طلاب در آموزش و پرورش رشد چشمگیری داشته و با توجه به کلام رهبر انقلاب که فرمودند کار فرهنگی باید جذاب باشد، رویداد ملی «زنگ بهشت؛ فعالیت‌های تبلیغی و تربیتی در مدارس» کلید خورد.

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش گفت: حضور چند هزار طلبه در مدارس و در بین دانش‌آموزان در سراسر کشور و انجام فعالیت‌های تبلیغی اعم از طرح امین، تدریس و معلمی، اقامه نماز جماعت و تبلیغ‌های مناسبتی، فرصتی ایجاد کرده که طلبه‌ها بتوانند در زمینه تقویت ارزش‌های دینی و فرهنگ اسلامی در مدرسه و در بین دانش‌آموزان فعالیت تبلیغی و کنشگری مناسبی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری تیتر داغ، نشست خبری رویداد ملی « زنگ بهشت » با محوریت فعالیت های تبلیغی و تربیتی طلاب در مدارس دانش آموزی، صبح امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، با حضور حجت الاسلام حمید نیکزاد مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، محمد قطبی مدیر خانه خلّاق و نوآوری اشراق، علیرضا فجری رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران برگزار شد.

حجت الاسلام حمید نیکزاد، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

حجت الاسلام حمید نیکزاد، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، در ابتدای این نشست خبری گفت: در یک سال اخیر حضور طلاب در آموزش و پرورش رشد چشمگیری داشته و با توجه به کلام رهبر انقلاب که فرمودند کار فرهنگی باید جذاب باشد، رویداد ملی «زنگ بهشت؛ فعالیت‌های تبلیغی و تربیتی در مدارس» کلید خورد.

وی افزود: حضور چند هزار طلبه در مدارس و در بین دانش‌آموزان در سراسر کشور و انجام فعالیت‌های تبلیغی اعم از طرح امین، تدریس و معلمی، اقامه نماز جماعت و تبلیغ‌های مناسبتی، فرصتی ایجاد کرده که طلبه‌ها بتوانند در زمینه تقویت ارزش‌های دینی و فرهنگ اسلامی در مدرسه و در بین دانش‌آموزان فعالیت تبلیغی و کنشگری مناسبی داشته باشند.

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، به اهداف این رویداد اشاره و تصریح کرد: هدف اول در این رویداد استفاده از دیدگاه‌های متنوع در زیست بوم‌های مختلف است، از این رو طلاب جوانی که در امر آموزش فعال هستند می‌توانند آثار خود را به این رویداد ارسال کنند. دانش بنیان بودن طرح‌ها و ایده‌ها در این رویداد بسیار مهم است، در این رویداد ارزیابی و تقدیر از طرح‌های برتر، ایجاد شرایط مستندسازی از طرح‌ها، ارائه تسهیلات برای طرح‌های نوآورانه و مشاوره دادن به طرح‌های خوب جزو برنامه‌ها خواهد بود.

حجت الاسلام نیکزاد، خاطرنشان کرد: شناسایی طرح‌ها و ایده‌های جذاب، تقدیر از طرح‌ها و رویدادهای برتر، ایجاد شرایط مستند سازی مؤثر، تسهیلات برای تولید و خدمات نوآورانه طلاب، کمک به رشد تیم‌های طرح‌های نوآورانه خلاق، مشاور دادن به طرح‌های خوب و… از دیگر اهداف این رویداد به شمار می‌رود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش، در پایان گفت: علاقمندان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت ایده ها، ابتکارات و نوآوری های خود به پایگاه رویداد ملی «زنگ بهشت» به نشانی http://zangebehesht.ir مراجعه کنند.

حجت الاسلام مجید قطبی، مدیر عامل مرکزهای نوآوری و خلاقیت اشراق

حجت الاسلام مجید قطبی، مدیر عامل مرکزهای نوآوری و خلاقیت اشراق، در ادامه این نشست خبری گفت: طلاب زمانی که وارد مدرسه می‌شوند اگر چهار سرمایه را داشته باشند می‌توانند تبلیغ مؤثری داشته باشند. آن چهار سرمایه شامل؛ علم و دانش، اخلاق و سیره، ابزار و محصولات در اختیار و در نهایت الگوها و روش‌های فعالیت در مدرسه است. اگر این چهار سرمایه کنار هم قرار گیرند ضریب تأثیر گذاری طلبه بسیار افزایش می‌یابد. رویداد زنگ بهشت به دنبال این است که سرمایه سوم و چهارم را شناسایی و آنها را تقویت کند.

وی افزود: یک مبلغ برای کار آموزشی باید سواد دینی کافی، اخلاق مناسب، ارائه محصولات نوآورانه و الگو و روش‌های تربیتی جدید را در خود داشته باشد، قطعاً در یک مدرسه کسی می‌تواند موفق باشد که این ویژگی‌ها را داشته باشد، در میان این ویژگی‌ها آنچه در رویداد ملی زنگ بهشت برای ما دارای اهمیت خواهد بود موضوع ارائه محصولات نوآورانه و الگوها و روش‌های تربیتی است.

حجت الاسلام قطبی، افزود: باتوجه به اینکه طلاب زیادی در سطح مدارس فعال هستند قطعاً برخی از آنها در طول حضور خودشان در مدارس ایده‌های نوآرانه داشته و کارهای فرهنگی و تربیتی خوبی را انجام داده‌اند، بنابراین این رویداد فراخوانی برای آن دسته طلابی است که در مدارس کار خلاقانه دارند، این کار خلاقانه ممکن است در امر آموزش یا تولید یک محصول تبلیغی و تربیتی باشد که در این فراخوان سعی داریم این موارد را شناسایی و به سایر مدارس کشور تعمیم دهیم. اساس این رویداد ملی، شناسایی، احصا و تعمیم دادن فعالیت‌های نوآورانه به مدارس سراسر کشور است.

وی نقش رسانه در اطلاع رسانی این رویداد را بسیار مهم دانست و گفت: خیلی از طلاب با اطلاع‌رسانی درست از این فراخوان اطلاع پیدا کرده و نوآوری‌های خود را ثبت می‌کنند. طلابی که در این رویداد جزو برگزیدگان باشند ابتکارات آنها را به شبکه‌های پیشران صنایع خلاق وصل خواهیم کرد.

مدیر عامل مرکزهای نوآوری و خلاقیت اشراق، در خصوص نامگذاری این رویداد خاطرنشان کرد: کلمه زنگ به این دلیل برای این رویداد انتخاب شد که بیشتر فعالیت‌های داخل مدارس با نام زنگ همراه است، کلمه بهشت نیز به عنوان اساس کار تبلیغی و تربیتی مطرح بود زیرا با آموزش درست نهایتاً همگان به بهشت خواهند رفت.

حجت الاسلام قطبی، در پایان سخنان خود، از طلاب دعوت کرد تا ابتکارات و نوآوری‌های خود را در سایت رویداد به نشانی Zangebehesht.ir  ثبت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فجری، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فجری، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه این نشست خبری گفت: رویداد ملی زنگ بهشت به صورت مشترک و همکاری وزارت آموزش و پرورش، دفتر تبلیغات اسلامی تهران، خانه خلاق و نوآوری اشراق، ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و خانه های خلاق و نوآوری ایران، مرکز مدیریت حوزه های علمیه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

حجت الاسلام فجری، اظهار داشت: متقاضیان شرکت در رویداد ملی زنگ بهشت از امروز ۲۵ اردیبهشت تا پایان تیر ماه فرصت دارند تا ایده های خود را ثبت کنند.

وی افزود: داوری ایده ها از ابتدای مرداد ماه آغاز می شود و شهریور ماه افراد برگزیده شناسایی و صاحبان ایده ها و ابتکارات برتر معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران، خاطرنشان کرد: نوآوری آثار، ابتکار علمی، تکثرپذیری، قابلیت تکرار در سایر مدارس، تنوع و اقبال دانش آموزان، کم هزینه بودن، راحتی انجام فعالیت ها در مدارس از شاخص های اصلی در داوری آثار می باشد.

حجت الاسلام فجری، یادآور شد: از برگزیدگان صاحبان ایده های برتر حمایت معنوی خواهد شد و به ایده برتر ۲۰ میلیون تومان، ایده دوم ۱۰ میلیون تومان و نفر سوم پنج میلیون تومان هدیه نقدی دریافت خواهد کرد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان تهران، در پایان سخنان خود گفت: برخی از طلاب به دلیل مشغله های فراوان نتوانند در این رویداد ثبت نام کنند، ولی این امکان فراهم شده تا معلمان و مربیان نیز بتوانند آثار برتر طلاب را ثبت کنند. حتی دانش آموزان نیز می توانند فعالیت های جذاب روحانیون و طلاب را در پایگاه رویداد ملی «زنگ بهشت» به نشانی http://zangebehesht.ir  ثبت کنند.

 برای کسب اطلاع بیشتر و شرکت در رویداد ملی «زنگ بهشت» اینجا را کلیک کنید

خبرنگار: کوروش جم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.