تاریخ انتشار : یکشنبه 3 تیر 1403 - 14:45
کد خبر : 120791

زیبایی نژاد، در نشست خبری ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر، بیان کرد:

خدمات دهی رایگان مترو تهران در طول برگزاری مراسم مهمانی غدیر

خدمات دهی رایگان مترو تهران در طول برگزاری مراسم مهمانی غدیر
تیتر داغ: کتابچه مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر ویژه کودکان به صورت چند رسانه‌ای تولید شده است و بین کودکان توزیع می‌شود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: شورای عالی قرآن شهرداری تهران، امسال برنامه ویژه‌ای برای ارتباط خانواده‌ها به خصوص نوجوانان با آیات قرآنی ولایت محور، با فناوری VR مهیا کرده است که در روز عید غدیر رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبری تحلیلی تیتر داغ، نشست خبری ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر، صبح امروز یکشنبه ۳ تیرماه ۱۴۰۳، با حضور مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، ساسان زارع دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، در سالن جلسات مجتمع فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد.

مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران

مصطفی زیبایی نژاد، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، در این نشست خبری گفت: کتابچه مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر ویژه کودکان به صورت چند رسانه‌ای تولید شده است و بین کودکان توزیع می‌شود.

وی از فعالیت ۴ سکوی محوری در ۴ میدان اصلی شهر خبر داد و گفت: ۴ سکوی محوری در میدان‌های آزادی، انقلاب، فردوسی و امام حسین (ع) مستقر خواهند شد و با هم‌افزایی مجموعه‌های مختلف به اجرای برنامه‌های شاخص فرهنگی می‌پردازند. رسانه ملی نیز ۴ سکو را به صورت ویژه پوشش خواهد داد. ابتکار دیگر امسال برای غنی سازی محتوایی میهمانی ده کیلومتری غدیر، سفارش اثر به گروه‌های نقاله خوان معروف تهران است که با محوریت خطبه غدیر و آیات قرآنی مرتبط با ولایت، به نقاله خوانی در سکو‌ها خواهند پرداخت.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: همچنین شورای عالی قرآن شهرداری تهران نیز امسال برنامه ویژه‌ای برای ارتباط خانواده‌ها به ویژه نوجوانان با آیات قرآنی ولایت محور، با فناوری VR مهیا کرده است که در روز عید غدیر رونمایی می‌شود.

زیبایی نژاد، ادامه داد: ۲۲ سیاه چادر اقوام و ۲۲ موکب خدمات سلامت محور نیز در مسیر مستقر می‌شوند. با ابتکار ستاد گردشگری شهرداری، گروه‌های اقوام ایرانی از استان‌های مختلف دعوت شده و با لباس محلی خود در سیاه چادره مستقر می‌شوند. حضور آنان در مسیر راهپیمایی و تلاش برای معرفی اقوام ایران به کودکان و نوجوانان قطعاً صحنه‌های جذابی را خلق خواهد کرد.

وی بیان داشت: درخصوص خدمات دهی حمل و نقل شهری نیز، اتوبوس‌ها از ساعت ۳ بعدازظهر در میادین، مساجد و محله‌ها حضور دارند و به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، در پایان سخنان خود گفت: خدمات دهی مترو تا ساعت ۲۳ و به صورت رایگان برقرار است، ۳۰۰ ون تاکسیرانی نیز در طول مسیر مستقر می‌شوند و مردم را از محل محدودیت‌های ترافیکی به محدوده برگزاری مراسم منتقل می‌کنند.

ساسان زارع دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر

ساسان زارع، دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، در ادامه این نشست خبری، با اشاره به زمان و مکان برگزاری این رویداد گفت: از ساعت ۱۷ تا ۲۲ از میدان آزادی تا خیابان دماوند تقاطع اتوبان امام علی ۲۲۰۰ موکب مردمی برای خدمات رسانی، پذیرایی و اهدای خدمات فرهنگی برپا می‌شود.

وی با ارائه آمار مشارکت موکب‌ها در مهمونی غدیر امسال تصریح کرد: تنها در محور برگزاری ۳۰ درصد موکب‌ها افزایش داشته‌اند و مجبور شدیم ۲۵۰ موکب در محورهای دیگر برپا کنیم، همینطور ۶۰۰ موکب در لیست رزرو هستند.

دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، با تقدیر از صدا و سیما، بیان داشت: از جناب جبلی تشکر می‌کنیم که با تغییر ساعت مناظرات اجازه دادند، مردم هم از جشن استفاده کنند و هم مناظرات را ببینند.

زارع، ادامه داد: تا دیشب طبق آمار ثبت شده ۳۰۰ شهر مهمانی غدیر را برگزار می‌کنند که جمعاً با ۳۶۰ کیلومتر مهمونی در کشور مواجه هستیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته شاهد بودیم که مردم به نیت امیرالمومنین (ع) ۱۱۰ دیگ غذا بار می‌گذارند. در آمار از دیگ‌های تبرکی قرار شده است ۱۵ هزار دیگ غذای نذری در روز عید غدیر بارگذاری می‌شود.

دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، با اشاره به برپایی موکب‌های محور مقاومت در این باره بیان کرد: تعدادی موکب از کشورهای محور مقاومت شامل لبنان، یمن، عراق، پاکستان و افغانستان داریم که شهروندان این کشورهای در ایران با فرهنگ و غذای سنتی کشورهای خود میزبان مردم تهران هستند. همچنین در ۵ کشور برزیل، هند، پاکستان، عراق و لبنان مهمونی کیلومتری به واسطه الگو گیری از مهمونی ۱۰ کیلومتری ایران برگزار می‌شود.

زارع، در ادامه گفت: راه اندازی ۲۲ موکب که از اقوام مختلف هستند برنامه ریزی شده است. در ۴ استیج محوری پوشش زنده خواهیم داشت که واقع در میدان‌های آزادی، امام حسین، فردوسی و انقلاب قرار دارند.

وی درباره سه اتفاق ویژه در مهمانی ۱۰ کیلومتری افزود: در ۲۶ نقطه نورافشانی ویژه خواهیم داشت، ۱۰۰ تیم پروازی برای پرواز سبک و حجم زیادی از بادکنک که آسمان شهر را متفاوت خواهد کرد، داریم و این موضوع جزو اتفاق‌هایی است که امسال برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، در پایان سخنان خود اظهار کرد: در حوزه نذرمالی ۶۰۰۰۰ تراکنش در جشن تهران داشتیم و دغدغه‌ی ما این است که مجموعه‌های مردمی و مردم درگیر خدمت رسانی شوند چون جشن غدیر جشن مردمی است.

جواد واعظی دبیر لقمه میلیونی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر

جواد واعظی، دبیر لقمه میلیونی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، در ادامه این نشست خبری، با اشاره به حدیثی از امام صادق که می‌فرمایند هرکس یک طعام در روز غدیر بدهد برابر این است که یک میلیون پیامبر صدیق و شهید را در موار خانه خدا مهمان کرده است‌، اظهار داشت: جمعی از نیروهای جهادی سال گذشته پویشی را با عنوان لقمه میلیونی شکل دادند و ۶۰۰ هزار لقمه در مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر توزیع شد و ۶ هزار خانواده در آن شرکت کردند.

وی افزود: این ایده آحاد مردم را با هر وسع و توان درگیر این کار بزرگ کرد تا هر کس بتواند در این مهمونی بزرگ مشارکت داشته باشید.

دبیر لقمه میلیونی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، با برشمردن اهداف این پویش تصریح کرد: هدف اصلی کنشگری خانواده‌ها و اتصال به موکب‌ها و دیگری به کارگیری فعالیت محله‌ها در این اتفاق ملی بود. ما در پویش سال گذشته ۴۹۶ میزبان گروهی داشتیم که جدای از موکب‌ها شامل خانواده یا گروه‌های محلی یا مجتمع‌ها هستند. ۲۸۵۴ میزبان خانوادگی و ۲۲۵ هزار و ۹۱۶ لقمه هم تا به امروز برای شرکت در مهمونی امسال ثبت شده است.

واعظی، با اشاره به اینکه امسال ثبت نام از همه شهرها و استان‌ها داشتیم، تصریح کرد: امسال در ۵۰ نقطه لقمه‌ها شامل غذای پرسی و نیم پرس جمع آوری کرده و بین مواکب برای توزیع در مهمونی پخش می‌کنیم.

دبیر لقمه میلیونی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر، در پایان سخنان خود گفت: در سامانه پویش از سه لقمه در شهریار تا ۱۵ هزار لقمه که اساتید دانشگاه خواجه نصیر تقبل کردند را داریم.

احسان خداپرست دبیر پویش هدیه اسباب ‌بازی

احسان خداپرست، دبیر پویش هدیه اسباب‌ بازی، در پایان این نشست خبری گفت: موضوع محبت امیرالمومنین به کودکان و یتیم نوازی ایشان مطرح شده است. این سیره محور هدیه اسباب‌بازی عید غدیر است. امیرالمومنین(ع) در خطبه روز غدیر می‌فرماید در این روز بهم که رسیدید، هدیه دهید. امسال سومین سال برگزاری پویش هدیه اسباب‌بازی است و باتوجه به اتفاقات تلخ رژیم صهیونسیتی در غزه، هدیه اسباب‌بازی به بچه‌های غزه شود. امسال اسباب‌بازی‌ها جمع‌آوری شده میان کودکان محروم داهل کشور و کودکان غزه توزیع می‌شود. اسباب‌بازی‌ها به وسیله کشتی به سمت غزه ارسال شود.

خداپرست، در پایان سخنان خود گفت: افراد برای شرکت در این پویش باید عدد ۱۱۰ را به شماره ۱۰۰۰۱۲۱۱۱۰ ارسال کنند.‌ برای شرکت در این پویش افراد باید اسباب‌بازی خود را به مهمونی کیلومتری برسانند و تقدیم کنند یا هدیه خود را به ضورت نقدی واریز کنند تا اسباب‌بازی خریداری و توزیع شود. در این پویش بنا داریم که نشان دهیم مردم ایران، در جشن‌های خود هم به فکر مظلومان هستند.

خبرنگار: کوروش جم

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.