به گزارش تیتر داغ؛ سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه الجزیره اعلام کرد نیازی نیست مذاکره‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام صورت گیرد.

او همچنین گفت: واشنگتن باید در ابتدا به توافق هسته‌ای بازگردد و پس از آن بر سر میز مذاکرات بنشیند. تغییری در سیاست‌های آمریکا به وجود نیامده است. آمریکا طرفی است که مذاکرات هسته‌ای را بدون آنکه با طرفی مذاکره کند، نقض کرد.

خطیبب زاده در ادامه افزود: با آمریکا پس از آنکه به توافق هسته‌ای بازگشت، مذاکره صورت خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد حملات عراق مشکوک است و نشانه‌هایی است که دستان خارجی رژیم صهیونیستی در ان دیده می‌شود.

سعید خطیب زاده همچنین در خصوص جنگ یمن نیز گفت: از عربستان می‌خواهیم محاصره یمن را برداشته و جنگ را پایان دهد. تمامی کشور‌ها از جمله عربستان باید به تراژدی و جنگ یمن پایان دهند. ریشه‌های مشکل در یمن تجاوز سعودی و هم پیمانان این کشور است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین گفت: خواهان مذاکرات منطقه‌ای واقعی هستیم و عربستان این مسأله را نباید تهدیدی تلقی کند. در صورتی که عربستان محاصره را از یمن بردارد، جنگ آنجا به پایان می‌رسد. عربستان می‌تواند راه حلی برای یمن را ارائه دهد و ما با آن به شکلی مثبت تعامل خواهیم کرد.