اعتراضات برای اینکه تنها چند ماه به تاریخ جشنواره کن مانده ولی هنوز داوران آن معرفی نشده بالا گرفته بود و تا اینکه چندی پیش مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر یعنی ابراهیم داروغه زاده نام داوران جشنواره فیلم فجر را معرفی نمود.

داوران جشنواره فیلم فجر

معرفی  داوران جشنواره فیلم فجر۹۸

داوران جشنواره فیلم فجر از قبیل زیر هستند:

نرگس آبیار از داوران جشنواره فیلم فجر

خانم آبیار سابقه کارگردانی و فیلمنامه نویسی داشته و سابقه نوشتن و ادبی نیز در کارنامه خود ثبت کرده است. اولین فیلم نرگس آبیار، اشیا از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکترند نام داشت که در سال ۹۱ ساخته شده است. این کارگردان محبوبیت خود را در فیلم دومش یعنی؛ شیار ۱۴۳ پیدا کرد. آخرین فیلم وی ( شبی که ماه کامل شد) نام داشته و در جشنواره فیلم فجر سال قبل جوایز بسیاری گرفت.

تورج اصلانی

آقای اصلانی مدیر فیلمبرداری و عکاسی می باشد که سال گذشته اولین کارگردانی خود را در فیلم حمال طلا رقم زد. وی به عنوان جوان ترین فیلمبردار تاریخ سینمای ایران شناخته شده و سابقه فیلمبرداری آثاری همچون: درخونگاه و قسم را در کارنامه خود دارد.

عباس بلوندی

عباس بلوندی طراحی لباس و صحنه بوده و در بسیاری از فیلم های جنگی مشارکت داشته است. وی در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم های فجر بود که برنده سیمرغ بلورین بهترین طراح صحنه برای اثر( سرو زیر آب) شد.

رضا پورحسین از داوران جشنواره فیلم فجر

رضا پورحسین یکی از فعالان سینمای ایران به شمار می رود که در بسیاری از شبکه های سینمای ایران مشارکت داشته است. چهره آقای پورحسین برای بسیاری آشنا خواهد بود چرا که وی مناظره های سال ۸۸ را برگزار نمود.

فریدون جیرانی

فریدون جیرانی فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده در سینمای ایران بوده و سردبیر روزنامه سینمایی می باشد. وی با فیلم های: شام آخر، قرمز و پارک وی بود که معروف شد و امسال از سمت هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر به داوری تغییر سمت داده است.

سعید راد

سعید راد یکی دیگر از داوران جشنواره فیلم فجر می باشد که از قبل انقلاب در سینما فعال بوده و برای اولین بار در فیلم فاتحین صحرا در سال ۱۳۵۰ فیلم بازی کرد. سعید راد با فیلم خط قرمز بود که به اوج رسید و آخرین فیلم وی امپراطور جهنم بود که در سال ۱۳۹۵ بازی کرد.

محمد مهدی عسگرپور

محمد مهدی عسگرپور یکی دیگر از داوران فیلم جشنواره فجر می باشد که وی از مدیران سینما بوده و سابقه کارگردانی فیلم های متعددی را دارد. او بسیاری از فیلم های کوتاه را کارگردانی کرده و از سال ۶۶ که قدم به عرصه سینما گذاشت، توانست محبوبیت بسیاری در میان مردم کسب نماید.

از دیگر فعالیت های وی می توان به: سرپرست مرکز سینمای تجربی، معاونت بخش جنگ بنیاد سینمایی فارابی، مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو، معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و مدیرعامل خانه سینما اشاره کرد.

مازیار میری

مازیار میری آخرین داور جشنواره فیلم فجر می باشد که وی در سال ۷۹ با ساخت و ارائه فیلم قطعه ی ناتمام کار فیلمسازی را آغاز کرد. از جمله مهمترین فیلم های وی می توان به: سعادت آباد و به آهستگی اشاره کرد و آخرین فیلم وی سارا و آیدا نام دارد که در سال ۹۵ ارائه شده و چندان مورد توجه قرار نگرفت.