به گزارش تیتر داغ؛ سارینا ساعدی ورزشکار جوان ماده پرش سه‌گام دو و میدانی کشورمان موفق شد، حد نصاب ورودی رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان (کلمبیا ۲۰۲۲) را بدست آورد. ساعدی در تاریخ ۲۹ مهرماه امسال در رقابت‌های نوجوانان و جوانان قهرمانی باشگاه‌های کشور که به میزبانی شهر خرم‌آباد استان لرستان برگزار شد، با ثبت حد نصاب ۱۲.۸۸ متر عنوان نخست این رقابت‌ها را بدست آورد و رکورد ملی رده سنی جوانان کشور را ارتقا داد. از سوی فدراسیون جهانی دو و میدانی رکورد ورودی حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در ماده پرش‌سه‌گام زنان ۱۲.۸۵ متر تعیین شده است. مسابقات قهرمانی نوجوانان جوان طی روزهای ۱۰ تا ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۱ در کلمبیا برگزار می‌شود.

سارینا ساعدی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره رکوردشکنی در پرش سه گام، اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کشوری در خرم‌آباد در مهر ماه رکورد ورودی ماده پرش سه گام مسابقات جهانی کلمبیا را ثبت کردم. پس از آن هم ۲ بار در مسابقات داخل سالن رکوردشکنی کردم. یک بار در مسابقات داخل سالن تهران ۱۲.۵۶ متر پریدم. در مسابقات استانبول ترکیه نیز ۱۲.۶۹ متر را ثبت کردم. از ابتدای سال جدید نیز در مسابقات قهرمانی کشوری اراک رکورد ۱۲.۵۱ متر را ثبت کردم. در مسابقات بین‌المللی جمهوری آذربایجان نیز مقام دوم را کسب کردم.

وی حضورش در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را منوط به تصمیم فدراسیون دانست و یادآور شد: فدراسیون هنوز حدنصابی برای ورودی بازی‌های اسلامی نگذاشته است و نمی‌دانم که من را به این رقابت‌ها اعزام می‌کنند یا خیر. در هر صورت از الان باید خودم را قبل از بازی‌ها برای مسابقات جوانان جهان آماده کنم.

رکورددار پرش سه گام درباره شرایط دوومیدانی زنان خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته که مسابقات لیگ برگزار شد، باشگاه‌های مختلفی چون پلیمر خلیج فارس، چادر ملو و گل‌گهر تیم‌داری کردند. اکنون بهتر از گذشته به دوومیدانی زنان اهمیت می‌دهند. امیدوارم این توجه و حمایت‌ها ادامه‌دار باشد.

وی یادآور شد: رکوردهایی که دوومیدانی کاران ایران ثبت می‌کنند، با رکورد آسیایی و جهانی فاصله زیادی دارد. باید مربی و ورزشکار با تمرینات مستمر و استفاده از تکنیک‌های مختلف، سطح فنی خود را ارتقا دهند. گرچه در چند سال اخیر دوومیدانی‌کاران ایران در مسابقات آسیایی و بین‌المللی توانستند به رکوردهای خوبی برسند و این خود جای امیدواری دارد.

ساعدی با اشاره به اینکه رویای رسیدن به المپیک دست نیافتنی نیست، گفت: این رویا دیر یا زود محقق می‌شود. دوست دارم تا رکوردهای خوبی ثبت کنم و ورودی المپیک را بزنم. این آرزوی هر ورزشکاری است تا در المپیک حضور یابد و رکورد خوبی ثبت کند. رسیدن به این رکوردها بستگی به تمرینات، امکانات، تجهیزات و حضور مستمر در مسابقات بین‌المللی دارد تا یک ورزشکار بتواند در بالاترین سطح مسابقات جهان موفق عمل کند.

وی آینده دوومیدانی زنان ایران را روشن دانست و تاکید کرد: تک تک این ورزشکارن اکنون در حال رکوردشکنی هستند و در مسابقات بین‌المللی رکوردهای خوبی را ثبت می‌کنند. امیدوارم حمایت‌های فدراسیون و باشگاه‌ها از دوومیدانی زنان ادامه‌دار باشد.