دفع سوسک های ریز کابینت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.سوسک ها و تمامی موجودات موزی فکر بسیاری را به خود مشغول کرده اند و این حشرات آسیب های بسیاری بر سلامت انسان زده و به همین دلیل باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. امروزه یکی از مهمترین دغدغه های خانم ها در تهران و سایر شهر های کشور را می توان حضور سوسکها و حشرات موذی در کابینت ها و همچنین بخش های مختلف منزل دانست و بسیاری از خانواده ها با این مشکل گریبان گیر هستند. برای حل کردن این مشکل راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و حتی شاید چندین روش مختلف را امتحان کرده باشید.

سوسک های ریز کابینت و حمام

برخی از این راه ها مناسب و برخی نادرست خواهند بود چرا که سوسک ها و حشرات ریز موزی با یکدیگر متفاوت بوده و به همین دلیل برای ریشه کن کردن هر یک از آنها باید از حشره کش منحصر به فرد استفاده کنید. سوسک کش ها در بسیاری از مواقع می توانند حشرات و سوسک ها را از بین ببرند اما در صورتی که سوسک کش ها تاثیری نداشت نباید ناامید شوید بلکه به دنبال راه های موثر باشید.

 

دفع سوسک های ریز کابینت و حمام

معمولا در داخل منازل شاهد وجود دو نوع سوسک مختلف هستیم که یکی از انواع سوسک ها با نام سوسک حمام شناخته شده و غالبا آنها را می توانید در سطح حمام مشاهده کنید. این سوسک ها از راه فاضلاب وارد حمام شده و شروع به زاد و ولد خواهند کرد و نوع دیگر سوسک ها با نام سوسک ریز آشپزخانه شناخته می شود که این سوسک ها همانطور که از نامشان پیداست اندازه کوچکتری داشته اما در جای جای نقاط آشپزخانه پخش خواهند شد.

به دلیل اینکه بسیاری بر این باورند که سوسک های آشپزخانه ای نژاد اسرائیلی و آلمانی دارند، این سوسک ها به سوسک آلمانی یا سوسک اسرائیلی نیز معروف هستند. معمولا تعداد این سوسک ها در فصول تابستان افزایش چشمگیری خواهند داشت و در منازلی که رطوبت بیشتری دارند تعداد سوسک ها بیشتر خواهد بود. در ادامه می خواهیم بهترین راه های دفع سوسک های ریز کابینت و حمام را بررسی کنیم.

دفع سوسک های ریز کابینت

مشاهده یک سوسک ریز در آشپزخانه و یا کابینت ها نشان از وجود خیل عظیمی از سوسک ها می باشد و در صورتی که آشپزخانه شما به این سوسک ها آلوده شود باید سریعا نسبت به از بین بردن آنها اقدام نمایید چرا که در مدت زمان بسیار کوتاهی آشپزخانه مملو از این سوسک ها خواهد شد. ریشه کن کردن سوسک های ریز کابینت را کار ساده ای تصور نکنید چرا که این نوع سوسک ها تخم گذاری کرده و در هر نقطه از آشپزخانه می توانند پنهان شوند. در صورتی که به روش های دستی اقدام به از بین بردن این سوسک ها نمایید نخواهید توانست آنها را به صورت کامل ریشه کن کنید و مجدد پس از مدتی شاهد حضور سوسک های ریز کابینت خواهید بود.

سرعت عمل بالا حرف اصلی را در از بین بردن سوسک های ریز کابینت ایفا خواهد کرد که این کار ساده ای نخواهد بود و باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. روش خانگی برای دفع سوسک های ریز کابینت و حمام نیز وجود دارد و البته باید در صورت انتخاب آن تمامی دقت خود را بکار گرفته باشید. در ادامه با ما باشید:

 

روش خانگی دفع سوسک های ریز کابینت

برای دفع سوسک ها به روش خانگی سوسک کش بیشترین کاربرد را خواهد داشت و البته باید بدانید که سوسک کش ها را می توانید به صورت کاملا طبیعی و خانگی نیز تهیه کنید.

برای تهیه سوسک کش ابتدا باید یک قاشق جوش شیرین و یک عدد پیاز در اختیار داشته باشید. با استفاده از این دو ماده می توانید یک سوسک کش قوی برای خود تهیه کنید. ابتدا باید پیاز را به خوبی رنده کرده و سپس جوش شیرین را به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط سازید. استفاده از این مخلوط سبب فرار کردن کلیه سوسک ها از محلشان خواهد شد و به همین دلیل خواهید توانست با کمترین میزان هزینه ها کلیه سوسک های کابینت ها و آشپزخانه را از بین ببرید.

دفع سوسک های حمام

از بین بردن سوسک های حمام ساده تر از سوسک های آشپزخانه خواهد بود چرا که در حمام بخش های کمتری برای تجمع سوسک ها وجود داشته و تنها راه وارد شدن آنها به حمام، فاضلاب خواهد بود و با بستن این راه می توانید سد راه وارد شدن آنها شوید. سوسک های حمام اندازه بزرگتری داشته و رشد آنها به صورت قارچی و سریع نبوده و به همین دلیل می توانید به سهولت بر آنها غلبه کنید. از جمله مهمترین روش های دفع سوسک های حمام نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         استفاده کردن از اسپری های قوی سوسک کش، سوسک کش ها قوی تر از حشره کش خواهند بود و حتما باید در خرید آن دقت داشته باشید.

–         در محل تجمع سوسک ها می توانید از خمیر سوسک نیز استفاده کنید.

–         استفاده کردن از سم های حشره کش کشاورزی

–         نصب کردن چاه بست در بخش دهانه کاسه توالت برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه سوسک

–         استفاده کردن از توری و صافی های مخصوص برای کفشو ها

 

بهترین روش های دفع سوسک های ریز کابینت و حمام

همانطور که می دانید بهترین محل برای زندگی سوسک ها مراکز با رطوبت بالا و همچنین کثیف می باشد و به همین دلیل با تمیز نگه داشتن محیط و از بین بردن هرگونه رطوبت سبب کاهش تعداد سوسک ها خواهید شد و در مدت زمان بسیار کوتاه تری آنها را ناپدید سازید. از جمله مهمترین نکات حائز اهمیت برای دفع سوسک های ریز کابینت و ام دی اف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         خشک کردن آب تمامی بخش های آشپزخانه مانند سینک ظرفشویی

–         نظافت کردن آشپزخانه و از بین بردن کلیه اشغال ها و زباله ها از سینک و یا بخش های اطراف آن

–         سوسک کش های قوی نیز موثر خواهند بود و البته می توانید آن را به صورت خانگی نیز تهیه کنید.

–         استفاده کردن از حشره کش ها و همچنین خمیر های مخصوص سوسک نیز تاثیرگذار خواهد بود.

–         استفاده کردن از انواع محلول های قوی برای از بین بردن سوسک های آشپزخانه

–         استفاده کردن از سموم کشاورزی برای از بین بردن سوسک ها

–         استفاده کردن از توری ها برای درب لوله ها و فاضلاب

–         مارمولک ها بهترین کشنده سوسک خواهند بود و می توانید تنها با یک مارمولک گلیه سوسک های سطح منزل را از بین ببرید.

در صورت رعایت شدن کلیه موارد ذکر شده محلی برای زندگی سوسک ها باقی نخواهد ماند. ابتدا لازم است که محیط را به صورت کامل پاکسازی کرده و سپس با یک سمپاشی کلی، تمامی سوسک ها را از بین ببرید.

ریشه کن کردن تمامی سوسک های ریز با استفاده از سموم کشاورزی

برای دفع سوسک های ریز آشپزخانه و حمام می توانید از خمیر های سوسک کش نیز استفاده کنید اما در موارد بسیاری این خمیر ها نتیجه مطلوب را نداشته و در این صورت باید روش های بهتری را برای از بین بردن سوسک ها امتحان کنید. در صورتی که خمیر سوسک و محلول های سوسک کش نتیجه ای نداشتند می توانید از سموم کشاورزی استفاده کنید که این روش مطمئن ترین راه برای از بین بردن کلیه سوسک ها و حشرات خواهد بود.

برای دفع سوسک های ریز کابینت و آشپزخانه با استفاده از سموم کشاورزی ابتدا باید مقداری از سم را در یک بطری آب پاش ریخته و آن را به تمامی بخش های مهم منزل از جمله: حمام، توالت،  کابینت، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، گلخانه و… بپاشید. این سموم کلیه حشرات و سوسک ها را از تمامی سطوح از بین خواهند برد و این روش بارها و بارها تست شده و همگان از آن رضایت کامل داشته اند.

جلوگیری از وارد شدن سوسک به داخل منزل اصلی ترین نقش را در دفع سوسک ها خواهد داشت و ابتدا باید بتوانید راه ورود سوسک ها به داخل خانه را سد کنید چرا که در اثر وارد شدن حتی یک عدد سوسک به داخل منزل امکان افزایش آنها در مدت زمان کوتاهی وجود خواهد داشت.

از بین بردن سوسک ها با بوره و شکر

یکی از بهترین موادی که با استفاده از آن می توانید از شر سوسک ها خلاص شوید را می توان مخلوط بوره با شکر دانست. شکر یکی از بهترین غذاهای مورد علاقه سوسک ها می باشد و این مخلوط به دلیل داشتن شکر سوسک ها را به خود جذب کرده و بوره تمامی آنها را از بین خواهد برد. برای درست کردن این مخلوط ابتدا با مقیاس ۳ به یک از بوره و شکر برداشته و به خوبی مخلوط کنید.

بوره برای انسان و حیوانات زیاد مضر نیست اما با این حال بهتر است ظرف آن را در محلی قرار دهید که دسترسی به آن برای حیوانات ساده نبوده و در عوض سوسک ها به سهولت به آن دسترسی داشته باشند. چنانچه این مخلوط را در کنار درز دیوار ها و جاهایی که شاهد تردد سوسک ها بوده اید بریزید در مدت کوتاهی کلیه سوسک ها ریشه کن خواهند شد.

از بین بردن سوسک ها با اسید بوریک

از بین بردن سوسک ها با اسید بوریک

با استفاده از اسید بوریک نیز می توانید یک ماده سمی برای سوسک ها تهیه کنید. برای تهیه این سم می توانید اسید بوریک را با پودر کاکائو و آرد به نسبت ۱،۱،۲ مخلوط نمایید.

این ماده را در درز و شکاف دیوار ها و همچنین اطراف سطل اشغال، زیر و پشت یخچال ها، سرویس های بهداشتی و… بریزید.هر یک هفته یک بار این طعمه را عوض کنید و تا زمانی که هیچگونه سوسکی در اطراف طعمه مشاهده نکنید این کار را ادامه دهید.

قهوه برای دفع سوسک های ریز کابینت و حمام

قهوه یکی دیگر از انتخاب هایی است که می توانید به وسیله آن از شر سوسک ها خلاص شوید. پس از اینکه قهوه خود را میل کردید تفاله آن را برداشته و هر بار به محل هایی جداگانه که احساس می کنید سوسک ها از آن راه ها وارد منزل می شوند بریزید. دهانه شکاف ها را با تفاله قهوه بپوشانید تا سوسک ها آن را بخورند. تفاله قهوه به عنوان یکی از بهترین سد ها برای ورود سوسک به داخل خانه خواهد بود.

روش های ذکر شده تنها چندی از روش های دفع سوسک های آشپزخانه، کابینت و حمام بودند و راه های بسیار بیشتری را نیز می توانید برای از بین بردن سوسک ها امتحان کنید و هر یک از این روش ها مزایا و معایب منحصر به فرد خود را خواهند داشت و فراموش نکنید که دفع آفت ها و سوسک از بخش های مختلف منزل از جمله ضروریات خواهد بود و باید حتما به آن توجه داشته باشید.

 

بهترین روش دفع سوسک های ریز کابینت و حمام

روش های خانگی دفع سوسک ممکن است سبب دفع شر این حشرات شوند اما اغلب روش های ذکر شده خواهند توانست به مدت کوتاهی سوسک ها را دور کنند و حتی ممکن است در بخش های مختلف خانه شاهد باقی ماندن برخی از سوسک ها باشیم که این امر باعث خواهد شد دوباره این حشرات پدید آیند.

بهترین روش برای از بین بردن سوسک را می توان سمپاشی کردن آن توسط شرکت های سمپاشی دانست. شرکت های سمپاشی به دلیل آشنایی کاملی که با انواع سوسک ها و سموم صنعتی دارند می توانند بهترین عملکرد را داشته و در کمترین زمان ممکن منزل و یا محیط کار شما را عاری از هرگونه سوسک سازند.

قیمت سمپاشی خانه نیز بستگی به مساحت محیط خواهد داشت و البته مواردی مانند نوع سم و شرکت نیز می تواند بر میزان قیمت تاثیر داشته باشد.

 

اسپانسر این محتوا سایت لحظه آخر