به گزارش تیتر داغ؛ تهران به عنوان پایتخت ایران از جمله شهرهایی است که سرانه سرانه‌های فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی در آن بسیار کم است و به تعداد انگشت شماری می‌توان در آن مجموعه‌های کاملی که دارای تمامی فعالیت‌های فرهنگی هنری و اجتماعی هستند را یافت.

به دلیل همین سرانه پایین و چالش بزرگی که در تهران وجود داشت از سال ۱۳۹۰ ایجاد پروژه هزار و یک شهر در تهران کلید خورد؛ این پروژه در زمینی به مساحت ۱۳۹ هکتار معادل با یک میلیون و سیصد و نود هزار مترمربع در منطقه ۲۲ تهران در دست احداث است و در آن مجتمع تجاری، برج‌های اداری، هتل، پارک آبی، مجموعه‌های ورزشی، شهربازی و سایر مجموعه‌های تفریحی وجود دارد.

پروژه هزار و یک شهر در سال ۱۳۸۹ میان شرکت ساختمانی سازنده و شهرداری تهران مورد توافق واقع شد و مقرر شد تا سال ۹۹ پروژه پیشرفت فیزیکی داشته باشد اما پس از گذشت چندین سال به دلیل آنکه زمین پروژه هزار و یک شهر دارای معارضانی بود پیشرفت فیزیکی آن به مشکل برخورد و آنچنان که باید پیشرفت چندانی نداشت.

بر همین اساس جلسه بررسی مشکلات و موانع پروژه هزار و یک شهر هفته گذشته در شهرداری تهران برگزار شد تا دو طرف بتوانند راه حل‌هایی برای رفع مشکلات و موانع برای پیشرفت این پروژه را ارائه دهند.

سند هزار و یک شهر معارض دارد

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حل مشکل پروژه هزار و یک شهر گفت: همه سعی بر این است که این پروژه راه بیفتد زیرا سرمایه گذار بخش خصوصی پای کار آمده و سرمایه گذاری کرده است.

وی با اشاره به مشکلات پروژه بیان کرد: در ارتباط با سند زمین این پروژه مشکلاتی وجود دارد زیرا بخشی از آن با ارتش و بخشی دیگر با وزارت مسکن مورد بحث است و برای بخش دیگری نیز فردی ادعای مالکیت کرده است.

چمران تصریح کرد: این پروژه حدود ۲۰ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم مشکلات دیگر آن حل شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه شهرداری چه کمکی برای پیشبرد این پروژه خواهد داشت اظهار کرد: قرار بر این نیست که شهرداری در حوزه مالی کمکی به این پروژه داشته باشد بلکه تنها قرار است همکاری‌های لازم را برای پیش برد پروژه انجام دهد و امیدوار هستیم تا این پروژه مشکلش حل شود.