به گزارش تیتر داغ: فومیو کیشیدا، رئیس حزب لیبرال دموکرات، نخست وزیر منتخب ژاپن امروز (دوشنبه) به طور رسمی صدمین نخست وزیر ژاپن شد. قرار است کابینه او تا پایان امروز معرفی می‌شوند.

کابینه سوگا، نخست وزیر سابق صبح امروز (دوشنبه) به طور کامل استعفا دادند و سپس جلسه عمومی برای نخست وزیری کیشیدا در جلسه عمومی مجلس نمایندگان آغاز شد.

انتظار می‌رود کیشیدا امشب پس از مراسم تحلیف در کاخ امپراطوری، وارد دفتر نخست وزیری شده، با نماینده کمیتو یاماگوچی ملاقات کرده و ستاد کابینه را برای سازماندهی یک کابینه جدید تشکیل می‌دهد.

پس از آن نخست وزیر جدید ژاپن در کنفرانسی مطبوعاتی سیاست‌های آینده دولت خود را توضیح خواهدداد. کیشیدای ۶۴ ساله  پیشتر وزارت خارجه این کشور را به عهده داشت.

کیشیدا که رهبری جناح لیبرال دموکرات را بر عهده دارد، از حمایت بسیاری از قانونگذاران با سابقه برخوردار است و پس از شکست مقابل یوشیهیده سوگا در سال گذشته، دومین تلاش خود را برای به دست آوردن کرسی رهبری جناح لیبرال دموکرات انجام داد.

این انتخابات پس از آن صورت گرفت که یوشیهیده سوگا، نخست وزیر مستعفی ژاپن اوایل ماه سپتامبر پیشنهاد استعفای خود را ارائه کرد. سوگا در حالی استعفای خود را اعلام کرد که تنها یک سال در سمت نخست وزیری ژاپن بوده است و باقی مانده دوره نخست وزیری شینزو آبه که در سال ۲۰۲۰ استعفا کرده بود را تکمیل کرد.