تاریخ انتشار : یکشنبه 8 دی 1398 - 10:09
کد خبر : 5319

قربانی: شخصیت تیم استقلال پایین آمده است

قربانی: شخصیت تیم استقلال پایین آمده است

کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال با انتقاد از رویه‌ای که در فضای مجازی رخ داده اتفاقات ۲۰ روز گذشته را پایین آوردن شخصیت این باشگاه دانست.

به گزارش تیتر داغ؛ پیروز قربانی در خصوص اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاده و صحبت‌هایی که وی با فرهاد مجیدی برای حضور در استقلال کرده بود صحبت‌هایی را انجام داد.

فارس: چطور شد که به مجیدی پیشنهاد دادید که به استقلال نیاید؟

با مجیدی صحبت کردم و به او گفتم در شرایط فعلی به صلاح نیست که به استقلال برود. خدا را شکر می‌کنم که منطقی و باهوش عمل کرد و به استقلال نرفت. واقعا جو کثیفی درست کرده‌اند و بهتر است دایه‌های بهتر از مادر استقلال امروز را درست کند.

فارس:‌منظور شما چیست؟ 

متاسفانه جو بسیار بد شده و همه به دنبال این هستند که مشکلات خود را در یک فضایی تخلیه کنند چه بهتر که این مشکلات در فضای مجازی تخلیه شود. چون کسی در مجازی ایرادی نمی‌گیرد  نظارتی روی آن نیست. همه در فضای مجازی کارشناس شدند و به هر کسی که دلشان بخواهد فحش می‌دهند. مثلا طرف سواد ابتدایی هم ندارد ولی زیر پستی که یک بازیگر گذاشته و کلی برای رسیدن به آن جایگاه سختی کشیده انواع توهین‌های زشت را می‌کند. در چنین فضایی نباید کار کرد و این فضایی که به وجود آمده لیاقت خیلی از آدم‌ها را ندارد.

فارس: در این بین به خیلی از پیشکسوتان هم توهین می‌شود.

دقیقا در این مدت دیدم به حسن روشن،‌جواد زرینچه و خیلی‌های دیگر فحاشی شده است. ۴ بچه که سن‌ شناسنامه‌شان زیر ۲۰ سال است تبدیل به شاخ مجازی شدند و کارشناسی فوتبال می‌کنند. چطور می‌شود کسی که هنوز پایش را در زمین چمن نگذاشته از کسی که سال‌ها برای این تیم فوتبال بازی کرده انتقاد کند؟ اینها به خاطر مدیریت ضعیف است و متاسفانه مدیران هم بر اساس فضای مجازی و انتقادات آنها تصمیم می‌گیرند. این فضا کاملا قابل پیش‌بینی بوده،‌ هست و در آینده هم خواهد بود. فقط این را بگویم آینده خوبی را برای استقلال پیش‌بینی نمی‌کنم.

فارس: خیلی ناامید هستید؟

کار باید اصولی صورت گیرد. اگر مدیر مجموعه شما در کارتان به شما ایراد وارد نکند مطمئنا شما رفتارتان تغییر نمی‌کند. کسی که در فضای مجازی با نام استقلال فعالیت می‌کند باید زیرمجموعه این باشگاه باشد و باشگاه نباید اجازه بدهد در این فضا هر اظهار نظری پیرامون مدیر، بازیکن یا مربی صورت بگیرد. فضا آنقدر خراب است که هر کسی برای خودش یک کانال و توئیتر زده و فراخوان برگزار می‌کند. یکی دستور تجمع می‌دهد و یکی رای‌گیری می‌کند. آن یکی می‌گوید فلان مربی بیاید یا نیاید. این چه وضعی است؟ مدیریت هم آنقدر ضعیف است که حرف همین بچه‌ها را گوش می‌دهد.

حرفم را صریح و رک زده‌ام و پای آن هم می‌ایستم. ۵ سال است فریاد می‌زنم مدیریت استقلال ضعیف است اما کسی گوش نمی‌دهد. الان هم استراماچونی سوار موجی شده و در حال سوء استفاده است. کسی می‌خواهد ناراحت شود برای من مهم نیست اما حرف حق را می‌زنم. برخی از پیشکسوتان هم برای آنکه خودشان را محبوب کنند و در صفحه‌ اینستاگرامش فالوور بگیرد روی همین موج سوار شده‌اند. آقایان بس است و باید برای این کارها خجالت کشید. سال گذشته هم این اتفاقات رخ داده بود.

فارس: منظورتان چیست؟

درست در زمان مربیگری شفر هم این اتفاقات افتاد. او فهمیده بود هواداران در فوتبال ایران احساسی هستند و بلافاصله از فرصت استفاده کرد و یک قرارداد چرب و نرم با استقلال بست. همان آقایان شفر را فراری دادند. مطمئن باشید همین شفر چند وقت دیگر علیه استقلال در فیفا حکم می‌گیرد. آیا آقایانی که آن قرارداد را با شفر امضا کردند جوابگو هستند؟ الان هم می‌شنوم هر روز مدیران می‌گوید به خاطر هوادار،‌استراماچونی را می‌آوریم، به خاطر هوادار پول او را می‌دهیم، به خاطر هوادار استراماچونی را روی کول‌مان می‌گذاریم و تا میدان آزادی به او سواری می‌دهیم و هزاران حرف دیگر.

اما سؤال من این است اگر در مدیریت باید هوادار تصمیم بگیرد چرا مدیریت باشگاه را شورایی به هوادار نمی‌دهید؟ مدیر باشگاه باید تصمیمی بگیرد که منافع هواداران این تیم خود باشگاه، بازیکنان و مربیان در آن لحاظ شود. متاسفانه در ایران هیچ مدیری پاسخگو نیست و این تصمیمات کاملا به ضرر باشگاه است. از همان اول نوع قرارداد بستن با استراماچونی غلط بود و باید فسخ قرارداد با این مربی به سود استقلال رقم می‌خورد. تجربه کی‌روش و ویلموتس و استراماچونی نشان داده که اصلا بلد نیستیم قراردادی خوب ببندیم. من استراماچونی را به یک بچه تشبیه می‌کنم.

فارس: یعنی چه؟

اگر شما فرزندتان را کول کنید او لذت می‌برد و هر زمان که می‌خواهید او را پایین بیاورید می‌گوید چند قدم جلوتر هم من را ببر. حالا هم استراماچونی مثل بچه‌ای می‌ماند که سوار کول ما شده و مرتب می‌گوید یک قدم جلوتر. متاسفانه این مربیان با احساسات مردم ما کارشان را پیش می‌برند و به نوعی فوتبال ایران را استثمار می‌کند. صادقانه می‌گویم خاک بر سر من پیشکسوت که یک مربی درجه سه خارجی به خاطر فرهنگ غلط ایران از ما سوء استفاده کند!

فارس: حرف‌های عجیبی می‌زنید؟

عجیب نیست،‌ واقعیت است. اگر امیر قلعه‌نویی این کار را با طرفداران استقلال می‌کرد حیثیت برای او نمی‌گذاشتند. من فقط دلم برای بازیکنان استقلال می‌سود که موفقیت‌هایشان در گرو رفتار اینگونه مربیان است.  آنها که امروز خودشان را می‌کشند تا استراماچونی برگردد یادشان نرود که سال گذشته بعد از بازی با پرسپولیس چه بلایی سر استقلال آوردند. آن زمان استقلال این فرصت را داشت که قهرمان شود ولی در فضای مجازی هر کاری دلشان خواست کردند و قهرمانی را از چنگ استقلال درآوردند. در این فضای کثیف مجازی همه کارشناس هستند در حالی که هیچ سوادی ندارند. شاید طرف دکتر باشد و تحصیلات عالیرتبه داشته باشد اما در خصوص فوتبال سواد ندارد.

فارس: سوالی که اینجا به وجود می‌آید این است آیا کسی جرات می‌کند در این فضا وارد کار مربیگری شود. چون شنیده‌ایم حتی به فرزندان فرهاد  مجیدی هم توهین کردند.

بحث دل و جرات نیست. بحث کثیف بودن فضا را مطرح می‌کنم. من با مجیدی صحبت کردم و او با اطمینان می‌گفت استقلال را می‌گیرد و موفق می‌شود ولی متاسفانه همانطور که شما گفتید حتی به فرزندان وی توهین شد. این جو کثیف لایق فرهاد مجیدی‌ها، پیروز قربانی‌ها و پیشکسوتان استقلال نیست. بهتر است دایه‌های بهتر از مادر این تیم را بگیرند و این هواداران که البته منظورم همه آنها نیستند لیاقت‌شان همین دایه‌های مهربان‌تر از مادر هستند که تا یک قران از پولشان پرداخت نشد تیم را ول کنند و از کشور بروند. من از ۴ بچه بیسواد مجازی نمی‌ترسم و تاکید می‌کنم تا روزی که در این فوتبال باشم این حرف‌ها را خواهم زد. هواداری که تا پریروز فتح‌الله زاده را تشویق می‌کرد ولی یکباره با تحت تاثیر قراردادن ۴ فضای مجازی به حاجی استقلال فحش داد تکلیفش با خودش هم مشخص نیست. ان شاالله همین استراماچونی بیاید و تیم را قهرمان کند.

فارس: با کنایه صحبت می‌کنی؟

نه کنایه نیست. استقلال تا الان صدر جدول را ندیده بود. اصلا قهرمان نشده و رنگ موفقیت در آسیا را هم ندیده. این تیم در لیگ سه بازی می‌کرد و تازه امسال به لیگ برتر آمد و آنقدر این تیم کوچک است که فقط یک مربی توانسته استقلال را به صدر جدول برگرداند. چقدر این مردم زود فراموش می‌کنند و واقعا به عنوان یک پیشکسوت خجالت می‌کشم. آنها که یادشان رفته استقلال در ۳۰ هفته لیگ برتر صدرنشین بود و کسی دستش به این تیم نمی‌رسید اما حالا تیم را به روزی انداختند که برای صدرنشینی چند هفته‌ای سوار موج یک مربی می‌شوند.

فارس: البته در این بین فضای مجازی هم کم مقصر نیست و مردمی که مرتب سرشان در تلفن‌شان است تحت تاثیر این حرف‌ها قرار می‌گیرند.

این بچه‌های فضای مجازی برای من پشیزی ارزش ندارند. به خدا قسم اگر به من بگویند فعالان فضای مجازی در استقلال کجا هستند سراغشان می روم و با کمربند همه آنها را می‌زنم. آیا فضا از این کثیف‌تر هم می‌شود؟‌اگر مردم یادشان رفته من یادم نرفته ولی مجبورم خیلی حرف‌ها را بزنم. الان اسم ناصر حجازی و منصور پورحیدری را می‌آورند و می‌گویند اینها عزیزان استقلال بودند اما من که یادم نرفته به حجازی و پورحیدری هم توهین کردند. همین الان هم می‌گویم اگر استراماچونی قهرمان نشود همین هواداران او را می‌فروشند. همه ناراحتی من این مسئله است. آقایان از خیلی چیزهای دیگر ناراحت می‌شوند ولی لجشان را سر استقلال خال می‌کنند. باشگاه بزرگ استقلال با این همه سابقه، این همه قهرمانی، این همه ستاره و اسطوره شده بازیچه ۴ بچه در فضای مجازی. مدیریت هم که آنقدر ضعیف است که زود می‌ترسد و به خاطر فضای مجازی عقب نشینی می‌کند.

فارس: البته همه اینها که شما گفتید نشات گرفته از جامعه است و فقط مختص فوتبال نیست، به طور مثال یک بازیکن در رختکن حرمت سرپرست تیم را نگه نداشته و از این لفظ استفاده می‌کند که (تویی که چند ساعت است سرپرست شدی حرف نزن).

نمی‌دانم چه بگویم ولی فکر می‌کنم بازیکن هم تحت فشار قرار دارد. باید دید آنجا چه اتفاقی افتاده ولی اگر ستار همدانی حرفی هم زده باشد به خاطر این است که آن فضا را درست کند. وقتی چیزی سر جایش نیست همین اتفاقات هم می‌افتد ولی در کل جالب است که فضا به سمتی پیش می‌رود که با سرعت مسئله مهمی به اسم احترام در حال نابودی است.

فارس: و صحبت پایانی…

به قول یکی از دوستانم  سیم تلفن دراز است و فحش‌ها به من نمی‌رسد. هر چه دوست دارید به من بگویید. من موج سوار نیستم و منطقی حرف می‌زنم. آقایان در این مدت شخصیت استقلال را پایین آوردند و این مصاحبه من برای شما سند باشد که چند سال دیگر به آن اشاره می‌کنم که از چه روزی استارت پایین آمدن شخصیت استقلال زده شد. ای کاش استراماچونی در استوری‌ که گذاشت اشاره می‌کرد به آن ۵ امتیازی که تیم در این چند هفته از دست داده را جبران می‌کند تا خیال هوادار هم راحت باشد. هر چند او به خاطر مطالباتش همین هواداران را رها کرد و بدون اینکه باشگاه را در جریان بگذارد از ایران رفت.

منبع: فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.