ارتودنسی نامرئی مانند سایر درمان های ارتودنسی معمولی شامل بریس نمی شود. این روش ارتودنسی بر اساس یک سری ترازهای شفاف سفارشی ساخته شده، که برای هر بیمار به صورت جداگانه ساخته می شود. آنها در طول درمان تغییر می کنند تا زمانی که دندان ها به درستی تراز شوند.

با استفاده از این سیستم، قبل از شروع درمان، می‌توانیم نتیجه نهایی دندان‌ها را از طریق کلینچ سه بعدی مجازی ببینیم، که حاکی از اطلاعات دقیقی است که می‌توانیم قبل از شروع درمان مشاهده کنیم.

چرا INVISALIGN اینقدر محبوب شده است؟ مزایای آن چیست؟

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) به درمان ارتودنسی انتخابی ما برای اکثر بیماران تبدیل شده است، به طوری که اینویزیلاین ۹۰ درصد از ارتودنسی هایی است که ما در کلینیک دندانپزشکی انجام می دهیم. که دلیل آن می تواند مزایای متعدد آن باشد:

زیبایی: مبتنی بر استفاده از ترازهای شفاف است و بسیار زیبا هستند، زیرا به سختی می توانید آنها را ببینید.

بهداشت دهان و دندان بهتر: شما می توانید آنها را در هر زمانی بیرون بیاورید، برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، برای غذا خوردن یا در صورت وقوع یک رویداد مهم.

آسایش: از آنجایی که درمان نیازی به بریس یا سیم فلزی ندارد، باعث ایجاد ناراحتی یا پارگی در بافت های نرم (لب ها یا گونه ها) نمی شود.

عملکرد: ارتودنسی نامرئی در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است. حرکات دندانی با این تکنیک نرم تر اما ثابت هستند که باعث می شود در برخی از حرکات در مقایسه با بریس های معمولی که نیروهای وارده دقیق تر و فشار بیشتری هستند، موثرتر باشد.

در ابتدای درمان، هر بیمار کیت مخصوص به خود را دریافت می کند که شامل کلیه دستورالعمل های مراقبت و نگهداری و همچنین یک کیس برای نگهداری الاینرها می باشد.

سوالات متداول بیماران در مورد ارتودنسی نامرئی

مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

مدت زمان درمان اساساً به وضعیت اولیه دندان های هر بیمار بستگی دارد. این به این معنی است که بستگی به “مال اکلوژن” (نوع بایت) و میزان دندان هایی که باید جابجا یا چرخانده شوند، دارد. اگر مال اکلوژن خفیف باشد، درمان می تواند تقریباً ۶ ماه طول می کشد، اما اگر یک مورد پیچیده باشد، می تواند تا ۲۴ ماه یا بیشتر نیز دوام بیاورد.

هر بیمار نیش متفاوتی دارد، بنابراین نمی‌توانید تخمین‌های کلی در مورد زمان ارائه دهید. در حالت ایده آل، اگر بیمار به اینویزیلاین علاقه مند باشد، می تواند اولین مشاوره را با متخصص ارتودنسی داشته باشد، که زمان تخمینی درمان را نشان می دهد و هر سوالی را حل می کند.

مراقبت های حین غذا خوردن با ارتودنسی نامرئی

به طور کلی، بر خلاف بریس های معمولی، می توانید طبق معمول غذا بخورید و محدودیت خاصی وجود ندارد. این به این دلیل است که هنگام غذا خوردن باید الاینرها برداشته شوند و بنابراین دلیلی برای محدود کردن غذا یا نوشیدنی وجود ندارد.

آیا می توان با ارتودنسی نامرئی سیگار کشید؟

در وهله اول، مهم است که پیامدهای مضر دخانیات را هم برای بافت های دهان و هم برای بدن به طور کلی برجسته کنیم. در مورد استعمال دخانیات در طول درمان، سیگار کشیدن در حین استفاده از الاینرها توصیه نمی شود، زیرا می توانند لکه دار شوند و طعم بدی پیدا کنند.

آیا اینویزالاین درد دارد؟

این یک درمان بدون درد است. اینویزیلاین معمولاً نسبت به براکت‌های معمولی دوره سازگاری بسیار کوتاه‌تری دارد. بیشتر افراد ممکن است در روزهای اول درمان یا زمانی که الاینرها خاموش می شوند، احساس ناراحتی کنند. این احساس باید با استفاده از تراز کننده به تدریج از بین برود. مزیت اینویزیلاین این است که بر خلاف بریس های معمولی، بریس ها روی لب ساییده نمی شوند و در نتیجه زخم های ضربه ای ایجاد نمی کنند.

اگر در تمام مدتی که باید از الاینرها استفاده نکنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

استفاده از الاینرها به مدت ۲۲ ساعت مشخص شده در کل درمان بسیار مهم است. اگر به هر دلیلی این امکان وجود نداشت و زمان کمتری آنها را پوشیده اید، باید با متخصص صحبت کنید و احتمالاً باید استفاده از برخی از الاینرها را افزایش دهید تا مطمئن شوید که حرکات صحیح انجام می شوند. در طول درمان انجام می شود.

چگونه INVISALIGN خود را تمیز کنم و از آن مراقبت کنم؟

هم اینویزیلاین و هم دندان ها باید بعد از هر وعده غذایی تمیز شوند. می توانید با کمک آب و برس الاینرها را تمیز کنید. اگر می خواهید در مورد بهترین متخصص ارتودنسی در تهران، بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید و با دکتر داودیان بیشتر آشنا شوید همچنین برای اطلاع از هزینه ارتودنسی ۱۴۰۲ کلیک کنید.