به گزارش تیتر داغ؛ سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: مزدوران اسرائیلی در کنار نئونازی‌های اوکراینی می‌جنگند.

در ادامه تنش های لفظی میان مسکو و تل آویو، ماریا زاخارووا امروز چهارشنبه با انتقاد از همدستی صهیونیست ها در جنگ اوکراین گفت مزدوران اسرائیلی در کنار جنگجویان هنگ آزوف در اوکراین می جنگند.

دیپلمات ارشد روسیه به رادیو اسپوتنیک اعلام کرد: به نکته ای اشاره می کنم، هر چند سیاستمدارانی که اکنون در حال اغراق در کمپین اطلاعاتی در اسرائیل هستند، بعید است تمایلی به شنیدن آن داشته باشند. شاید برای آنها جالب باشد. در واقع، مزدوران اسرائیلی در اوکراین شانه به شانه (هنگ) آزوف ایستاده اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: اسرائیل نمی تواند از این موضوع غافل باشد.

پیشتر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفتگو با تلویزیون ایتالیا گفته بود که این واقعیت که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین یهودی است، وجود عناصر نازی در کشورش را نفی نمی‌کند، چرا که «آدولف هیتلر» رهبر آلمان نازی هم خون یهودی در رگ‌هایش داشته است و خود یهودیان بدترین یهودستیزان هستند.

این اظهارات اعتراض شدید مقامات رژیم صهیونیستی را در پی داشت. وزیر خارجه این رژیم در این باره گفت: این یک اظهار نظر نابخشودنی، یک رسوایی و اشتباه تاریخی وحشتناک است و ما انتظار عذرخواهی داریم. همزمان سفیر روسیه در سرزمین‌های اشغالی نیز برای ارائه توضیحات احضار شده بود.