تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آذر 1398 - 11:08
کد خبر : 2982

مسئولان مرّ قانون را رعایت کنند

مسئولان مرّ قانون را رعایت کنند

ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس یازدهم از صبح امروز همزمان در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش تیتر داغ؛ ثبت نام داوطلبان مجلس یازدهم از روز یکشنبه (امروز) مورخ ۱۰ آذر ۹۸ آغاز و تا روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت. مدت زمان ثبت نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت خواهد بود.

انتخابات مجلس یازدهم و اولین میاندوره ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان دوم اسفند ماه برگزار می شود.

براساس این گزارش، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن
اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن
یک قطعه عکس ۴*۳ جدید
اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)
اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

** دستور آغاز فرآیند انتخابات از سوی وزیر کشور

 عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز (یک شنبه) دستور آغاز ثبت نام مجلس یازدهم را صادر کرد.

در این دستور که ساعت ۸ صبح امروز (یکشنبه) خطاب به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور صادر شده، آمده است: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز یکشنبه مورخ ۱۰ آذر ماه ۹۸ همزمان با ثبت نام از داوطلبان نمایندگی آغاز می‌گردد. مهلت ثبت نام از داوطلبان ۷ روز است که تا پایان روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت و همچنین اخذ رای انتخابات یاد شده در روز جمعه مورخ ۲ اسفند ۹۸ در سراسر کشور به عمل خواهد آمد.

با عنایت به اینکه هیئت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه و هیئت‌های اجرایی حوزه های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه مورخ ۱۰ آذر ماه ۹۸ حداکثر در مدت ۶ روز تشکیل شوند، مقتضی است، بر اساس مواد ۳۱، ۳۲ و ۳۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و فرمهای آن در چارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه های صادره نسبت به تشکیل هیئت اجرایی و ارسال صورتجلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل آن به ستاد انتخابات کشور اقدام نمایند.

این بخشنامه به منزله دستور شروع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آن حوزه انتخابیه تلقی می گردد، بنابراین لازم است در اجرای ماده ۹ آیین نامه وصول آن را بر اساس فرم شماره ۴ آیین نامه اجرایی از طریق سامانه جامع انتخابات به ستاد انتخابات کشور اعلام نمایند.

** ثبت نام علیجانی و قدیری ابیانه 

در ابتدای فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، محسن علیجانی نماینده تهران در دور دهم مجلس و محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کردند.


محمدحسن قدیری ابیانه

** دشمنان ما در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، از لیست اصلاح‌طلبان حمایت کردند

قدیری ابیانه پس از نام‌نویسی گفت: من نامزد شدم؛ اگر در لیست ولایت‌مدارن قرار گرفتم ادامه می دهم؛ اگر نباشم به نفع این لیست کناره‌گیری می کنم و من هیچ لابی با هیچ گروهی نداشتم.

وی در مورد ضعف مجلس فعلی بیان داشت: یک تعدادی از نمایندگان فعلی با فریب، پول خرج کردن و حمایت بیگانگان وارد مجلس شدند. ما می‌دانیم در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، دشمنان ما از لیست اصلاح‌طلبان حمایت کردند و حضرت امام نیز فرمودند که اگر دیدید بیگانگان از کسی حمایت می کنند بدانید آن مسیر اشتباه است.

این داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینها خیلی فریب‌کاری کردند و خیلی از مردم نیز از رایشان پشیمان هستند. امیدواریم این اتفاقات برای مردم تجربه شود تا در انتخاب درست دقت کنند و فریب تبلیغات دروغین را نخورند.

وزیر کشور: مسئولان مرّ قانون را رعایت کنند/ ثبت نام ۳۷۸ نفر تا ساعت ۱۱

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ساعاتی پس از آغاز فرایند ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی بازدید از ستاد انتخابات کشور از مسئولان خواست که مرّ قانون را رعایت کنند.

وزیر کشور گفت: ما امروز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه‌ها ثبت نام شروع شد و ۳۷۸ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: با هماهنگی های لازم که میان شورای نگهبان و همه دستگاه‌های اجرایی و آمادگی لازم در ۲۰۸ فرمانداری که حوزه های انتخابیه هستند ایجاد شد و ثبت‌نام ها در حال انجام است.

** عقل حکم می‌کند در شرایط انتخابات ثبات مدیریتی حاکم باشد

وی در پاسخ به پرسشی درباره سخنان اخیرش با مضمون اینکه اگر لازم باشد فرمانداران حتی در شب انتخابات هم تغییر می کنند، گفت: اصل و بنا و عقل بر این حکم می کند که در شرایطی که وارد انتخابات می شویم در حوزه های انتخابیه ثبات مدیریتی حاکم باشد، اما برخی نظرها در رسانه‌ها مطرح شد که جابجایی ها سیاسی و له یا علیه اشخاصی است، من گفتم که ما در فرمانداری ها به ثبات می اندیشیم اما حضور فرمانداران در فرمانداری ها و استانداران در استانداری ها فقط معطوف به انتخابات نیست بلکه مجموعه ای از شرایط است که باید با توجه به آن ایفای نقش کنند و باید مطابق تمامی ماموریت های خود عمل کنند.

** ثبت نام محمود بهمنی از ساوجبلاغ

محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی و رییس اسبق بانک‌مرکزی با حضور در فرمانداری ساوجبلاغ در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

** ثبت‌نام ۵۵۰ داوطلب انتخابات مجلس تا ساعت ۱۴

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در مورد تعداد ثبت نام کنندگان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد ثبت‌نام‌کنندگان جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۴ امروز بیش از ۵۵۰ نفر بوده است.

** حاجی‌بابایی: دور قبل سی و چند میلیون هزینه کردم

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده فعلی مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری همدان از حوزه انتخابیه همدان، فامنین و قهاوند ثبت نام کرد. او نخستین فردی بود که در فرمانداری به عنوان کاندیدا کار ثبت نام خود را انجام داد.

حاجی‌بابایی در پاسخ به این سوال که بفرمایید هزینه انتخاباتی خود را از کجا تأمین می‌کنید؟ گفت: این هزینه شخصی است، در چند دوره‌ای که در همدان کاندیدا بودم افراد ناظر می‌دانند که در انتخابات هزینه قابل توجهی نداشتم.

وی در جواب به این درخواست که هزینه را شفاف اعلام کنید گفت: در دوره گذشته حدود سی و چند میلیون تومان هزینه کردم که آن هم اجتناب‌ناپذیر بود، برای این دوره هم هزینه خاصی پیش‌بینی نکردیم مگر در همین مقدوراتی که وجود دارد.

** نبویان از تهران ثبت نام کرد

سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در دور پیشین مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

** آماری از داوطلبان انتخابات در تهران

عیسی فرهادی فرماندار تهران در جمع خبرنگاران و در حاشیه ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تا ظهر امروز ۶۰ نفر از تهران ثبت نام قطعی در این دوره از انتخابات داشته اند که از این تعداد ۱۱ نفر خانم هستند.

وی افزود: از میان ثبت نام کنندگان،۳۴ درصد ایثارگر، ۵ درصد بازنشسته، ۳۲ درصد کارمند هستند.

فرماندار تهران ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم در این دوره از انتخابات مجلس ۳۰۰۰ نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت نام کنند.

منبع: فارس

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.