به گزارش تیتر داغ؛ رئیس جمهور آمریکا در سالروز جشن روز استقلال این کشور معترضانی را که مجسمه‌های نماد کنفدراسیونها را سرنگون می‌کنند، به تلاش برای براندازی انقلاب آمریکا و تغییرات اساسی در این کشور متهم کرد.

دونالد ترامپ در جشن چهارم ژوئیه گفت: یک فاشیسم چپ افراطی جدید وجود دارد که خواستار بیعت کامل است. اگر به زبان آن صحبت نکنید، آیین‌های آن را انجام ندهید و دستورات آن را دنبال نکنید، در این صورت سانسور می‌شوید، تبعید شده و در لیست سیاه قرار می‌گیرید، مورد آزار و اذیت و مجازات قرار خواهید گرفت. این اتفاق برای ما نخواهد افتاد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: اشتباه نکنید، این انقلاب فرهنگی چپ به منظور براندازی انقلاب آمریکا طراحی شده است. با این کار، آن‌ها این تمدن را نابود می‌کنند که میلیارد‌ها میلیاردر انسان را از فقر، بیماری، خشونت و گرسنگی نجات داد و بشریت را به قله‌های جدید پیشرفت سوق داد.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این مهم، آن‌ها مصمم هستند که هر مجسمه، سمبل و خاطره میراث ملی ما را خراب کنند.

مراسم روز استقلال آمریکا در حالی برگزار شد که نگرانی‌های جدی درباره تجمع‌های عمومی به علت شیوع بیماری کووید-۱۹ وجود دارد. در این مراسم، فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد و فرماندار داکوتای شمالی هم این نکته را بیان کرده بود. بسیاری از حاضران در این مراسم ماسک به صورت نداشتند. حدود هفت هزار و ۵۰۰ نفر در این مراسم شرکت داشتند.

رئیس جمهور آمریکا که مخالف جدی به زیر کشیده شدن مجسمه‌های نماد برده داری در این کشور است، ماه گذشته طی فرمانی اجرایی برای چنین معترضانی، مجازات تعیین کرد. ترامپ اعلام کرد: من دستور اجرایی محافظت از یادبود‌ها و مجسمه‌های آمریکا را به امضا رساندم. حبس طولانی مدت در انتظار خاطیان و معترضانی خواهد بود که اقدام به تخریب آن‌ها کنند.

در پی مرگ جورج فلوید، سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس نژادپرست، سرتاسر این کشور شاهد تظاهرات معترضان به نژادپرستی است. معترضان تندیس و بنا‌های یادبود رهبران و اشخاص برده دار را در سرتاسر آمریکا به زیر کشیدند، اقدامی که ترامپ آن را محکوم کرده است.

منبع: جوان