تاریخ انتشار : سه شنبه 23 فروردین 1401 - 19:36
کد خبر : 30282

مهمترین نکات در خرید سرویس خواب نوزاد

مهمترین نکات در خرید سرویس خواب نوزاد

به طور کلی سرویس خواب نوزاد شامل اجزایی مثل گهواره نوزادی، تخت خواب، کمد نوزادی، پتو و لحاف کودک، دراور، کمد و… می‌شود. در این میان می‌توان حتی ست لحاف، تشک و بالش را نیز در میان سرویس خواب نوزاد در نظر گرفت. اما مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با سرویس خواب نوزاد می‌توان اشاره

به طور کلی سرویس خواب نوزاد شامل اجزایی مثل گهواره نوزادی، تخت خواب، کمد نوزادی، پتو و لحاف کودک، دراور، کمد و… می‌شود. در این میان می‌توان حتی ست لحاف، تشک و بالش را نیز در میان سرویس خواب نوزاد در نظر گرفت. اما مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با سرویس خواب نوزاد می‌توان اشاره کرد آن است که الیاف سرویس خواب نوزاد باید ضد حساسیت باشد و با لطافتی که دارد راحتی و آسایش فرزند شما را فراهم کند، چراکه پوست لطیف و حساس نوزادان می‌تواند به راحتی در معرض آسیب قرار بگیرد.

معمولاً می‌توان گفت که استفاده از تخت خواب نوزاد در ابتدای تولد فرزند شما تا ماه‌های اول آن چندان به کار نمی‌آید و شما می‌توانید فرزند خود را تا دو یا سه‌ماهگی خود بر روی گهواره و یا در کنار خود قرار دهید. به همین دلیل هم می‌توان تخت خواب نوزاد را در ماه‌های بعد مورداستفاده قرار داد.

مسئله مهمی که باید در رابطه با خرید سرویس خواب نوزاد در نظر داشته باشید آن است که محصول موردنظر دوام و کیفیت خوبی داشته باشد تا بتواند راحتی و امنیت خوبی را برای فرزند شما فراهم کند؛ بنابراین برای انتخاب سرویس نوزاد در وهله اول باید با یک بررسی همه‌جانبه ببینید که به دنبال چه نوع تخت و کمد‌هایی هستید، چراکه زیبایی آن تنها معیار انتخاب نیست، بلکه کیفیت و دوام آن نیز شرط اصلی به شمار می‌آید. بیشتر بخوانید

کالاهای مورد نیاز در یک سرویس خواب نوزاد

 • تخت نوزاد
 • کمد نوزاد
 • دراور نوزاد
 • ویترین و جا عروسکی
 • شلف دیواری

تخت نوزاد

معمولاً می‌توان گفت که استفاده از تخت خواب نوزاد در ابتدای تولد فرزند شما تا ماه‌های اول آن چندان به کار نمی‌آید و شما می‌توانید فرزند خود را تا دو یا سه‌ماهگی خود بر روی گهواره و یا در کنار خود قرار دهید. به همین دلیل هم می‌توان تخت خواب نوزاد را در ماه‌های بعد مورداستفاده قرار داد.

تخت های نوزاد در انواع مختلف

۱- تخت نوزاد استاندارد

تخت نوزاد استاندارد تختی است که ازتمامی جهات چه بالا، پایین، چپ و راست دارای میله است و شکل ساده ‌ای دارد. همچنین در اشکال‌ و طرح‌ های متنوع عرضه میگردد.

۲- تخت نوزاد قابل تغییر

همانطور که از نام این مدل پیداست این تخت با طراحی فوق العاده اش متناسب با رشد کودک به تخت معمولی و یا مبل قابلیت تغییر دارد. تخت نوزاد قابل تغییر معمولاً دارای طراحی ساده‌ هستند.

بیشتر: تخت کنار مادر

۳- تخت نوزاد چرخ دار

تخت نوزاد چرخ دار قابلیت حمل تخت را به هر جایی از اتاق یا منزل دارد. هرچند باید اندازه ایی مناسب برای عبور از چهارچوب در داشته باشد. این تخت براحتی با هل دادن منتقل میشود. با قفل ‌کردن چرخ‌ها، آن را در جای انتخابی ثابت نگه دارید.

 • هنگام خرید تخت نوزاد چرخ دار به کیفیت چرخ‌ های تخت توجه کنید تا به سطوح زمین و فرش و … آسیب نزند.

۴- تخت نوزاد مسافرتی

این مدل تخت براحتی در صندوق ماشین یا کیف کوچک جای می‌گیرد. این تخت سبک‌ بوده و از الیاف تور و آلومینیوم تولید می ‌شود. هرچند احتمال آسیب و پارگی آن زیاد است. برای استفاده دائمی مناسب نمیباشد.

۵- تخت نوزاد چند منظوره

تخت چند منظوره تختی است که در طراحی آن میز تعویض پوشک و کمدها از بخش‌ هایی که به تخت متصل می‌شوند.

۶- تخت نوزاد دایره ای شکل

تخت نوزاد دایره شکل با طراحی و شکل دایره ای، آن را نسب به سایر تخت ها متفاوت تبدیل کرده است. این تخت به تشک و پتوی دایره احتیاج دارد. این سرویس خواب، قیمت بالاتری نسبت به مدل‌ های استاندارد دارد.

بیشتر:

نکات خرید تخت نوزاد

 • سایز و اندازه تخت خواب
 • ارتفاع و قابلیت تنظیم
 • پایداری
 • لوازم تزئیناتی
 • ست ملحفه و تشک
 • چرخ‌ های متحرک

سرویس خواب بچه

رنگ

برای سرویس خواب بچه سایز استانداردی را باید در نظر بگیرید. رنگ سرویس خواب بچه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین انتخاب رنگ برای هر جنسی می تواند متفاوت باشد.

از بهترین و زیباترین رنگها برای  انتخاب سرویس خواب بچه رنگ سفید یا استخوانی می باشد. باتوجه به رنگ های مکمل برای انتخاب اتاق کودک میتوانید از رنگ های زرد و صورتی و سبز و … برای کودکان دختر و ابی و طوسی و قرمز و … برای کودکان پسر مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه انتخاب دورنگ مکمل هم از جمله رنگ های پرطرفدار در سرویس خواب بچه محسوب می شوند.

کیفیت و دوام

از آنجاییکه که سرویس خواب بچه  را ظریف و فانتزی میسازند نباید ظاهر زیبا و فانتزی آن شما را گول بزند. پیچ و بست های سرویس خواب  بچه نیز باید بررسی شوند. از این رو دوام و استحکام جنس آن ها نیز بسیار اهمیت دارد.

چرخ دار بودن

قابلیت جا به جایی از بهترین مزییت های یک سرویس خواب بچه است. چرخدار بودن و قابلیت جابجایی وسایل سرویس آسایش و راحتی را برای کودک و مادر به ارمغان می آورد.

ارتفاع

قابلیت تنظیم ارتفاع آسایش و راحتی را برای مادر به ارمغان می آورد. زیرا زمانی که لازم به کم کردن ارتفاع تختخواب هست، یا با گذشت زمان ارتفاع تخت را کم میکنید، در نتیجه امنیت و ایمنی را برای کودک فراهم میکند.

 • جنس پارچه ها

هنگام خرید سرویس خواب نوزاد جنس پارچه ها را در نظر بگیرید بلکه پارچه ها باید ضد حساسیت باشند. ملحفه ها رویه ها و تشک ها و بالشت های نوزاد باید نرم و لطیف باشند.

برند های شناخته شده

از سری شرکت های خارجی که در تولید سرویس خواب نوزاد که بهترین و بادوام ترین و باکیفیت ترین سرویس خواب را عرضه می کنند می توان به Eden Baby، Million Dollar Baby Classic، Baby Appleseed و شرکت های کشور خودمان به ساحل چوب، سرویس خواب نوزاد چیلک، سرویس خواب نوزاد مادرلند، سرویس خواب نوزاد بامبینو، سرویس خواب نوزاد یاسمین، سرویس خواب نوزاد نوجوان قطار و … اشاره کرد.

سرویس خواب دختر

در انتخاب  سرویس  خواب نوزاد دختر بهتر است از رنگ‌هایی مثل صورتی، سرخ ابی، بنفش، قرمز و … همراه با رنگ سفید انتخاب کرد. سرویس خواب دختران اکثرا توناژ سفید دارند که با رنگ‌های گرم و شاد ترکیب می ‌شوند.

سرویس خواب پسر

در انتخاب سرویس خواب پسران هم بیشتر از رنگ های سفید و آبی استفاده میشود. ترکیب رنگ هایی از جمله سفید و سبز، سفید و قهوه ‌ای تیره، سفید و قهوه‌ ای روشن و … هم میتواند مناسب انتخاب سرویس خواب پسران باشد.

مهمترین نکات در خرید سرویس خواب نوزاد

 فروشگاه سیسمونی نی نی بابا، لذت خرید آسان، مطمئن و با اصالت سیسمونی

خرید سیسمونی نوزاد یکی از حساس ترین و مهم ترین فعالیت هایی هست که هنگام بارداری به وقوع می انجامد. خرید کالسکه و کریر، تخت و کمد نوزاد، تخت و کمد نوجوان، انواع سرویس خواب، انواع ماشین شارژی و موتور شارژی، سه چرخه، صندلی خودرو، مینی واش، روروئک و صندلی غذاخوری همه و همه با بهترین قیمت و کیفیت در مجموعه ی نی نی بابا فراهم شده تا خریدی آسان و راحتی را تجربه کنید. در خرید سیسمونی باید طبق چک لیست سیسمونی هر اقلامی را که میخواهید خرید کنید مشخص کنید. همچنین میتوانید از مشاوران مجرب نی نی بابا جهت راهنمایی خرید سیسمونی بهرهمند شوید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.