به گزارش تیتر داغ؛ ابراهیم نوزایی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه در اختصاص اعتبارات و بودجه به فدراسیون‌ها تبعیض وجود دارد و برخی با لابی‌گری با مجلس به این تبعیض دامن زده‌اند، اظهار داشت: اگر همه به نحوی ناشایست دست به لابی‌گری برای تأمین بودجه بزنند هرج‌ومرج ایجاد می‌شود. باید این مسئولیت را بر عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشت تا بودجه به‌صورت منصفانه بین فدراسیون‌ها تقسیم شود.

وی ادامه داد: هدف رئیس فدراسیون این است که بودجه را در جهت توسعه و ارتقا ورزش و برگزاری مسابقات و مدال‌آوری و افتخارآفرینی برای کشور اختصاص دهد. قطعاً این بودجه کفاف توسعه و رسیدن به هدف موردنظر را نمی‌دهد و لاجرم باید از کانال‌های مختلف جذب اسپانسر کرد.

رئیس فدراسیون چوگان با بیان اینکه ورزش چوگان به دلیل نداشتن مخاطب زیاد، به‌سختی می‌تواند حامی مالی جذب کند، تصریح کرد: این در حالی است که ورزشی با هزینه بالا است.

رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه بودجه فدراسیون چوگان فقط ۳ میلیارد تومان است، متذکر شد: به‌عنوان مسئول فدراسیون موظف به بیان این مسئله هستم که با این بودجه نمی‌توان به توسعه تجهیزات و حتی آموزش این ورزش فکر کرد اما نیاز به دعوا و بحث نیست.

نوزایی با تاکید مجدد بر اینکه بودجه اختصاص‌یافته به فدراسیون‌ها به‌هیچ‌عنوان کفاف مخارج یک سال را نمی‌دهد، تشریح کرد: باید برای این موضوع فکری شود تا اختصاص بودجه به ورزش افزایش یابد زیرا ورزش باروح و روان افراد جامعه ارتباط دارد و در حقیقت شاخص سلامت محسوب می‌شود. اگر ورزش در جامعه‌ای توسعه یابد به طور حتم نیاز به پزشک و درمان کاهش خواهد یافت پس بهینه است با اختصاص بودجه، راه برای حضور بیشتر مردم در عرصه ورزش و سلامتی فراهم شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، ‌ به بحث پیش‌آمده در مجمع کشتی اشاره و خاطرنشان کرد: در هر مسئولیتی، باید شأن و شئون رعایت شود؛ بخصوص در حیطه کشتی که نماد اخلاق و قهرمانی است و انتظار می‌رود که شئونات اخلاقی در جلسات مربوط به این ورزش رعایت شود.

نوزایی افزود: درست است که آقای علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی قهرمان و چهره ملی کشور است اما این موضوع مجوزی بر بی‌اخلاقی نیست. کار وی توجیه‌پذیر نیست زیرا در جلسات دیگر هم شاهد بودیم که اعتراض می‌کنند و بلافاصله جلسه را ترک می‌کند.

به گفته وی، این برخوردها برای مسئولی که در راس یک فدراسیون ورزشی آن هم کشتی که نماد پهلوانی و راه مرحوم تختی است صحیح نیست.

رئیس فدراسیون چوگان با تاکید بر اینکه هر رئیس فدراسیونی بنا بر مسئولیتی که بر عهده وی نهاده شده، حق اعتراض برای کمیت و کیفیت بودجه دارد، تصریح کرد: بهینه است که این اعتراض به‌صورت منطقی عنوان شود و دلیل نمی‌شود که جلسه را به تشنج کشاند تا حرفمان بر کرسی بنشیند. بخصوص در بازه زمانی کنونی که تمامی اخبار به‌سرعت در انظار عمومی منتشر می‌شود و برای جامعه ورزش مناسب نیست. امیدوارم این مسئله پیش‌آمده تکرار نشود.

منبع: ایرنا