به گزارش تیتر داغ؛  ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت امروز در مورد استفاده از دو ماسک همزمان اظهار کرد: طبق مشاهدات زدن دو ماسک احتمال ابتلا به کرونا را به طرز قابل توجهی نسبت به عدم استفاده از ماسک و حتی استفاده از یک ماسک، کاهش می‌دهد.

او تاکید کرد: مردم علاوه بر استفاده از یک ماسک سه لایه از یک ماسک پارچه‌ای هم استفاده کنند.

حریرچی افزود: قاعدتا استفاده از دو ماسک سه لایه تاثیرگذارتر است اما برای صرفه جویی در هزینه‌ها برای مردم، ما می‌گوییم یکی از ماسک‌ها پارچه‌ای و قابل شستشو باشد تا علاوه بر مقرون به صرفه بودن، تحمل ماسک را برای مردم راحت‌تر کند.

او افزود: توصیه اصلی در مورد استفاده از ماسک این است که ماسک‌ها هر سه ساعت یک بار تعویض شوند، اما ممکن است این در توان مردم نباشد. اما از یک ماسک می‌توان یک روز استفاده کرد، این یک توصیه علمی نیست، یک توصیه اقتصادی است.

حریرچی ادامه داد: افرادی که از یک ماسک در طولانی مدت و مثلا چند روز پشت سر هم استفاده می‌کنند، به اندازه فردی که ماسک نمی‌زند برای جامعه خطرناک هستند، اگر ماسک مرطوب شود کارایی اش در حد بسیار زیادی، کاهش پیدا می‌کند.

 با کواکس قرارداد واکسن آسترازنکا را بسته ایم

او همچنین در مورد واکسن کرونا گفت: ما در دو جبهه در جنگ هستیم، یکی مبارزه با کرونا و دیگری تحریم. ما با کواکس قرارداد واکسن آسترازنکا که در کشور‌های کره جنوبی، روسیه، سوئد و هند تولید خواهند شد را بسته ایم و از صحت تولیدشان اطمینان داریم. پیش بینی و برنامه ریزی ما این است که تا پایان سال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در گروه‌های سنی پرخطر واکسینه شوند. همچنین واکسن مشترک ما با کوبا نیز قبل از بهار حاضر خواهد شد.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: ما باید در واکسن به تولید داخل، اتکا داشته باشیم تا بتوانیم با استفاده از واکسن، ایمنی جمعی را کامل کنیم.

در حال تکمیل …