به گزارش تیتر داغ؛ محسن سوریان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان پس از کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا گفت: بچه‌ها در این مسابقات در حد و اندازه خود ظاهر شدند و کشتی‌های خوبی گرفتند. تیم قرقیزستان هم که قهرمان شد امتیازهای برابر با تیم ایران داشت و اگر در کشتی وزن ۸۰ کیلوگرم برنده می‌شدیم، تیم ایران به قهرمانی می‌رسید، اما داوری یک طرفه به سود کشور میزبان باعث شد قهرمانی را از دست بدهیم، هر چند برای من این تیم قهرمان است.

سوریان تصریح کرد: سطح مسابقات با توجه به اینکه رقابت‌های قهرمانی آسیا به دلیل شیوع کرونا ۲ سال برگزار نشده بود بسیار بالا بود. تمام تیم‌ها با همه توان در این پیکارها شرکت کردند تا با تجربه بیشتری در مسابقات جهانی امسال حضور یابند.

وی افزود: برای رقابت‌های جهانی که حدود یک ماه دیگر در ایتالیا برگزار می‌شود تجربه مطلوبی را به دست آوردیم، امیدوارم این نوجوانان تجربه خوبی را برای رده جوانان و در نهایت جهانی و المپیک که در بزرگسالان برگزار می‌شود را به دست آورده باشند.

رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲۹ و ۳۰ خردادماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط محمد مرادی در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا، پیام احمدی در وزن ۴۵ کیلوگرم، علی احمدی وفا در وزن ۴۸ کیلوگرم، ابوالفضل میرشکار در وزن ۶۰ کیلوگرم، سیدرضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال نقره، محمدرضا غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رسید.

منبع: مهر