به گزارش تیتر داغ ، به نظر شما کرونا وارد ایران خواهد شد؟نام ویروس کرونا ترس و لرز به وجود بسیاری از مردم جهان انداخته و این ویروس همچنان در چین قربانی می گیرد. ابتدا باید بدانید که این ویروس علائمی شبیه به آنفولانزا داشته و در برخی موارد حتی توسط پزشک نیز قبل تشخیص نخواهد بود و به همین دلیل باید دقت بسیاری درصورت مشاهده علائم آنفولانزایی داشته باشید.

در برخی رسانه ها و سطح فضای مجازی متاسفانه شاهد شایعه ها و یا کلیپ هایی هستیم که ویروس کرونا را در دید مردم به یک بیماری کاملا کشنده تبدیل کرده و با اینکه کرونا برای بدن خطرناک می باشد اما معمولا افرادی که بیماری زمینه ای داشته و یا سن بالایی دارند در معرض خطر هستند.

ویروس کرونا سیستم تنفسی را هدف قرار می دهد و فردی که به این بیماری مبتلا می شود دچار اختلال در سیستم تنفسی خواهد شد.

ویروس کرونا به چه کشور هایی وارد شده است؟

ویروس کرونا به چه کشور هایی وارد شده است؟

سرعت شایع شدن ویروس کرونا بسیار بالا می باشد و به همین دلیل توصیه می شود که کلیه موارد ایمنی را برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا رعایت کنید. نام ویروس کرونا با اینکه خوف و ترس به وجود بسیاری وارد کرده اما میزان مرگ و میر آن نسبت به ویروس های مرس و سارس کمتر گزارش شده است.

در بسیاری از رسانه ها خبر هایی درباره گسترش این ویروس در کشور های پاکستان، عراق، کردستان عراق و … به گوش می رسد اما بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، این ویروس به هیچ یک از کشور های همسایه ایران بجز امارات متحده عربی وارد نشده است.

کرونا وارد ایران خواهد شد؟

کرونا وارد ایران خواهد شد؟

بسیاری این سوال را دارند که مرز گسترش کرونا چقدر افزایش خواهد یافت و آیا کرونا وارد ایران خواهد شد؟ تمامی توصیه ها بر این است که تمامی مردم باید خونسردی خود را حفظ کنند و از بزرگ کردن این بیماری جلوگیری کنند. اما رئیس سازمان مدیریت بیماری های واگیردار خاطرنشان کرده اند که کرونا وارد ایران خواهد شد و هیچ یک از کشور های جهان نمی توانند به صورت کامل جلوی ابتلا به این بیماری را بگیرند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در رابطه با وظیفه دولت ها گفتند که مسئولین باید در راستای مصون نگه داشتن بیماران عمل کنند و از شایع شدن بیماری در جوامع جلوگیری کنند. توجه داشته باشید که این اعمال می تواند منتقل کردن سریع بیمار به بیمارستان و یا جلوگیری از وارد شدن بیماران به بخش مراقبت های ویژه باشد.

وی خاطرنشان کرد که در صورت مشاهده افراد مبتلا به این ویروس حتما گزارش خواهد شد و هیچگونه دلیلی برای پنهان کردن آن وجود ندارد و به همین دلیل فعلا خیالتان از بابت این ویروس راجت باشد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت اعلام کرد که ۳ گروه برای افراد مبتلا به این ویروس در ایران در نظر گرفته شده است:

گروه اول: افرادی که هیچگونه علائمی ندارند اما به صورت تلفنی علائم این بیماری به آنها آموزش داده می شود تا در صورت مشاهده هر یک از آنها سریعا مسئولین را مطلع سازند.

گروه دوم: افرادی که علائم خفیفی از ویروس کرونا دارند و به آنها توصیه می شود که در منزل بمانند. البته مسئولین بهداشت به صورت روزانه به آنها سر خواهند زد.

گروه سوم: گروه سوم افرادی هستند که دچار این ویروس شده اند و به بیمارستان منتقل خواهند شد تا به صورت ایزوله شده از آنها مراقبت شود.

موارد مشکوک کرونا در کشور

موارد مشکوک کرونا در کشور

رئیس مدیریت بیماری های وزارت بهداشت با اشاره بر اینکه تاکنون چندین مورد مشکوک برای ابتلا به این بیماری در شهر های مختلف کشور دیده شده اعلام کرد که هیچ یک از موارد مشاهده شده دچار این ویروس نبوده اند و نتیجه آزمایش آنها منفی بوده است.

دو نفر با علائم ابتلا به کرونا در تبریز مشاهده شده بود که پس از انجام آزمایشات بر روی آنها مشخص شد که دچار آنفولانزای نوع b هستند.

بیمارستان های متعددی در سطح شهر های مختلف کشور برای مراقبت از افراد مبتلا به این ویروس در نظر گرفته شده است و به همین دلیل هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید.

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری استفاده کردن از دستمال در هنگام سرفه کردن و همچنین شستن دست ها به دفعات مکرر توصیه می شود. توجه داشته باشید چنانچه یک فرد مبتلا به این ویروس به یک وسیله ای دست بزند با دست زدن به آن امکان ابتلا وجود خواهد داشت.