اسباب بازی‌ ها مهم‌ترین وسایلی هستند که برای رشد ذهنی کودکان بسیار مناسب بوده و سبب افزایش سطح خلاقیت آن‌ ها می‌شوند. خرید اسباب ‌بازی‌ های مناسب بر اساس رده سنی و جنسیت کودکان سبب شده تا آن ها کم ‌کم هویت خود را شناسایی کنند. هر کدام از اسباب ‌بازی‌ها در شکل ‌گیری شخصیت آن‌ ها تأثیر بسزایی خواهد داشت. قطعاً روحیه و سلایق پسران و دختران باهم متفاوت است. بنابراین توجه به انتخاب بهترین اسباببازی برای پسرها امری مهم و الزامی خواهد بود. با این ‌وجود اکثر والدین نمی ‌دانند که در هنگام خرید اسباب ‌بازی برای پسران چه فاکتور هایی را مد نظر قرار دهند.

علاوه‌بر این ‌که روحیه پسران با دختران متفاوت است، ممکن است که علایق پسربچه‌ ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. به همین خاطر مهم‌ترین فاکتور این است که شما شناخت خوبی از کودک خود داشته باشید تا در نهایت بتوانید مناسب ‌ترین اسباب‌بازی‌ها را برای او خریداری کرده و علاوه ‌بر سرگرمی، به تقویت هوش او نیز کمک کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مطالب مفیدی را در خصوص خرید بهترین اسباب ‌بازی پسرانه به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

چگونه بهترین اسباب بازی پسرانه را انتخاب کنیم؟

 سن و جنسیت کودک در انتخاب بهترین اسباب ‌بازی چه تأثیری دارد؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چرا بایستی در زمان خرید اسباب ‌بازی به جنسیت و سن کودکان توجه ویژه‌ای نمایید؟ برخی از اسباب‌ بازی ‌ها که در بازار موجود هستند را, می ‌توان به طور مشترک برای دختران و پسران خریداری کرد. به ‌طور مثال توپ جزء آن دسته اسباب‌ بازی‌هایی است که می‌تواند برای هر رده سنی و هر جنسیتی گزینه مناسبی باشد. اما باید بدانید که وسایل بازی می ‌توانند ذهن کودکان را برای وظایفی که در آینده دارند، آماده کرده و سبب تقویت مهارت ‌های مختلف آن‌ ها شوند. به ‌همین خاطر نیز بهتر است اسباب‌ بازی ‌هایی انتخاب شوند که بتوانند به تقویت مهارت ‌های کودک و آماده‌ سازی او برای بزرگسالی کمک نمایند. به‌ طور مثال خرید پکیج های ابزار آلات اسباب بازی کمک خواهد کرد تا پسران بتوانند در سنین کودکی با کارهای فنی آشنا شوند. همچنین روحیه پسربچه ‌ها معمولاً به گونه ای است که به بازی‌های رزمی و یا انیمیشن‌های جنگی علاقه زیادی دارند. به‌ همین علت نیز خرید شخصیت ‌های انیمیشنی سبب شده تا آن‌ها انرژی خود را تخلیه کرده و قدرت تخیل آن‌ ها افزایش پیدا کند.

از طرف دیگر، سن کودک در انتخاب بهترین اسباب ‌بازی پسرانه مؤثر خواهد بود. چرا که کودکان در سنین مختلف و تمامی مراحل رشد، نیاز های روانی و جسمی گوناگونی خواهند داشت. خرید اسباب ‌بازی بر اساس رده سنی، در طی کردن مراحل رشد به بهترین شکل ممکن، به آنها کمک شایانی خواهد کرد. همچنین خرید اسباب ‌بازی‌های مناسب سن کودکان، شرایطی را فراهم می‌ کند تا آن ‌ها رفتارهای مناسب سن خود را به ‌خوبی یاد بگیرند.

انواع اسباب ‌بازی‌هایی که می‌توانید برای پسران خریداری کنید!

هنگامی ‌که می ‌خواهید برای فرزند پسر خود اسباب‌ بازی را تهیه کنید، با انتخاب ‌های مختلفی رو به‌ رو خواهید شد. هر یک از این اسباب ‌بازی‌ها براساس روحیه پسربچه‌ ها ویژگی‌ های مختص به خود را دارند و با هدف مشخصی به تولید رسیده اند. در ادامه بهترین گزینه‌ هایی که شما می ‌توانید جهت خرید اسباب‌ بازی پسرانه به سراغ آن‌ها بروید، معرفی خواهیم کرد.

 ماشین اسباب ‌بازی

ماشین بازی کودکانه پرطرف‌دارترین گزینه در میان پسر  بچه‌ ها است. این ماشین ‌ها در اندازه‌های مختلف با ویژگی‌ های متفاوت موجود هستند. حتی نمونه ‌ای از ماشین‌های اسباب‌ بازی ساخته شده اند که کودک می ‌تواند بر روی آن‌ ها سوار شده و رانندگی را تا حدودی تجربه کند. ماشین‌های کلکسیونی نیز همانند اتوبوس و کامیون، سبب گردیده تا پسران در سنین کودکی با تمامی اجزای ماشین آشنا شوند. درنتیجه می‌توانند در دنیای واقعی نیز  تمامی ماشین‌ها را تشخیص داده و با ویژگی ‌های مختلف آن‌ ها آشنایی پیدا کنند.

ماشین ‌های اسباب ‌بازی کنترلی نیز یکی دیگر از بهترین اسباب ‌بازی‌ها برای پسران هستند  تا آن‌ ها بتوانند از این طریق ماشین را به‌ خوبی کنترل کنند. سالم نگه‌داشتن ماشین و کنترل درست آن، در تقویت مهارت کودک شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین اگر ماشین‌های اسباب ‌بازی پلیس، آتش‌نشانی یا  آمبولانس باشد، برای آشنایی کودک شما با مشاغل مختلف می‌توانند بسیار کمک ‌کننده واقع شوند.

 اسباب بازی‌های پازلی و ساختنی

اسباب ‌بازی‌های ساختنی که متشکل از طیف های مختلفی هستند، یکی از گزینه ‌های مناسب برای پسربچه ‌ها محسوب می شود. والدین می‌توانند تکه ‌های اسباب ‌بازی را از یکدیگر جدا کرده و از کودک خود بخواهند تا آن‌ها را به یکدیگر بچسباند. این کار سبب می شود که پسر بچه خود را به  ساختن  و تعمیر کردن عادت دهد. همچنین حس مرتب کردن وسیله‌ها و اتصال به آن‌ها قطعاً سرگرم‌ کننده و هیجان‌انگیز خواهد بود. کامل شدن این وسیله‌ها همانند ماشین ماشین یا هواپیما، می‌تواند به خاطر ساختن و چسباندن قطعات به همدیگر، جایزه‌ای همراه داشته باشد. انتخاب اسباب ‌بازی ‌های ساختنی سبب شده تا کودکان با شکل قطعات مختلف آشنا شوند و به ‌این ‌ترتیب هوش آن‌ها تا حد بسیار زیادی تقویت ‌شود.

ابزارهای اسباب ‌بازی

بخش دیگر از اسباب ‌بازی‌ها به ابزارآلات مختلف اختصاص پیدا می‌کند. شما با خرید ابزارهای اسباب ‌بازی به‌عنوان اسباب‌ بازی پسرانه می‌توانید مهارت‌های فنی او را در بزرگسالی تقویت کنید. ابزارهایی همانند ابزار مکانیکی و  نجاری کودک شما را به‌ خوبی با مشاغل فنی آشنا خواهد کرد.

بازی‌ های فکری

بازی‌های فکری همانند حل پازل و یا بازی‌های آموزشی به ‌طور کامل ذهن کودکان را به چالش کشیده و به آن ‌ها قدرت تصمیم‌ گیری می ‌دهد. خرید بهترین بازی فکری برای کودکان سبب شده تا کودکان تمرکز بیشتری برای حل آن ها به خرج دهند. لازم است بدانید تمام بازی ‌های فکری در رده‌های مختلف طبقه ‌بندی شده‌اند و بر اساس پیچیدگی‌هایی که دارند، می‌توانند برای پسربچه‌ها بهترین وسایل سرگرمی به حساب بیایند.

 اسباب‌ بازی های موزیکال

از دیگران گزینه‌هایی که برای خرید اسباب ‌بازی پسرانه به شما پیشنهاد می‌شود، اسباب ‌بازی‌هایی به شکل موزیکال است. موسیقی بهترین ابزار است که می‌تواند ذهن کودک را درگیر کرده و آرامش خاصی را برای او به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید برای پسربچه‌ها در سنین پایین، با خرید اسباب ‌بازی‌های موزیکال حس آرامش را به آنها هدیه دهید و حس شنیداری کودک را تقویت نمایید. برای رده سنی بالاتر نیز ماشین ‌های سواری موزیکال اسباب ‌بازی‌های مناسبی جهت برقراری ارتباط کودکان با موسیقی به شمار می روند.

چگونه بهترین اسباب بازی پسرانه را انتخاب کنیم؟

اکشن فیگورها

درواقع اکشن فیگور به اسباب ‌بازی‌هایی گفته می‌شود که از روی شخصیت‌های کارتون‌ها و انیمیشن‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. با خرید کاراکتر مورد علاقه فرزند خود می‌توانید به او کمک کنید تا بتواند انرژی خود را تخلیه کرده و ساعات زیادی را سرگرم بازی باشد. اکشن فیگورها حس قدرت را به پسر بچه‌ ها منتقل می‌کنند و سبب می‌شوند آن‌ها اعتماد به‌ نفس بیشتری برای انجام کارهای مختلف داشته‌ باشند.

بیسیم ‌های اسباب ‌بازی

اسباب‌ بازی‌هایی که به مشاغل مختلف در جامعه مربوط می‌شوند، انتخاب مناسبی برای کودکان به شمار میروند. بی‌سیم و دستبند اسباب ‌بازی، یکی از انتخاب‌های محبوب پسربچه‌ ها است و آن‌ها می‌توانند احساس یک پلیس واقعی را داشته باشند.

اسباب ‌بازی پسرانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

می‌توان گفت که اسباب ‌بازی‌های پسرانه بسیار متنوع هستند اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید هر نوع محصولی را برای کودک خود خریداری کرده و او را با هر نوع اسباب ‌بازی که حتی از کاربرد آن‌ ها درکی ندارد، آشنا کنید. بهترین اسباب ‌بازی پسرانه بایستی حتماً با سلیقه و سن کودک تناسب داشته باشد. به ‌همین خاطر نیز باید محصولاتی را خریداری نمایید که بتواند در مواردی همچون خلاقیت، تقویت مهارت‌ها، ذهن کودک، سرگرمی و خوشحالی او مؤثر واقع شود.

موارد مهم برای خرید بهترین اسباب ‌بازی کودک پسرانه

حال که تا حدودی درمورد انتخاب بهترین اسباب ‌بازی پسرانه اطلاعات مناسبی دریافت کردید، بهتر است با مواردی که حتماً باید در زمان انتخاب اسباب ‌بازی به آن‌ها توجه کنید، آشنا شوید. از جمله موارد مهم برای خرید اسباب ‌بازی‌ های برای پسرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توجه به سن کودک
  • روحیات بچه‌ها
  • توجه به انیمیشن‌های مورد علاقه پسر بچه‌ها
  • خرید اسباب ‌بازی‌های باکیفیت
  • توجه به سلایق کودک
  • انتخاب اسباب ‌بازی‌هایی که به تقویت مهارت آن‌ها کمک می‌کند.

گلبچین انتخاب اسباب‌ بازی مناسب را برای شما راحت‌تر می‌کند

زمانی‌ که شما برای خرید اسباب‌ بازی پسرانه یا دخترانه اقدام می ‌کنید، قطعاً با گزینه‌های بسیار متنوع و گوناگون روبرو می‌شوید. سایت گل بچین به نشانی اینترنتی golbechin.com به ‌عنوان یک راهنمای خرید به شما کمک خواهد کرد تا در میان گزینه‌ های متنوع، محصولی مناسب را برای کودک خود برگزینید. بهترین و جدید ‌ترین ایده ‌های ممکن برای انتخاب اسباب‌ بازی پسرانه و دخترانه متناسب با هر رده سنی به شما پیشنهاد می شود. سپس شما با در نظر گرفتن فاکتورهایی که در این نوشته به آن‌ها اشاره کردیم، قادر خواهید بود بهترین اسباب ‌بازی را برای کودک خود انتخاب نمایید‌. البته برای یافتن بهترین ایده های کادو و محصولات دیگر نیز این سایت مرجع عالی و مناسبی خواهد بود.