به گزارش تیتر داغ؛ در ادامه رویکرد ضد ایرانی مقامات کانادایی، این کشور امروز چهارشنبه با طرح ادعاهای واهی تحریم های جدیدی را علیه تهران وضع کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، تحریم های امروز اوتاوا علیه تهران به بهانه واهی ارائه پهپاد به روسیه و موضوعات حقوق بشری وضع شده اند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص اعلام کرد: وزارت خارجه کانادا در بیانیه‌ ای در این باره اعلام کرد که کانادا تحریم‌ های جدیدی را علیه ایران اعمال کرده است که افراد متهم به نقض حقوق بشر و شرکت‌ هایی که متهم به تامین هواپیماهای بدون سرنشین روسیه برای استفاده در اوکراین هستند را، هدف قرار داده است.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه کانادا آمده است که این پنجمین بسته تحریمی است که کانادا در سال جاری علیه ایران اعمال کرده است و بر این اساس، ۶ شخص و ۲ نهاد هدف قرار گرفته اند.

اواخر مهر ماه نیز این کشور اعلام کرده بود که ۱۰ شخص و نهاد ایرانی را تحریم کرده است.

وزارت خارجه کانادا با انتشار بیانیه‌ای در این ارتباط گفته بود: ۶ فرد و ۴ نهاد جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.

اسامی نهادها و افرادی که در فهرست تحریم‌های کانادا قرار گرفته‌ بودند به این شرح اعلام شد: خبرگزاری فارس، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، محمد کرمی، صغری خدادای، عزت‌الله ضرغامی، سید مجید میراحمدی و عباس علی کدخدایی.

منبع: خبرگزاری رویترز