به گزارش تیتر داغ ، حتما شما نیز خبر هایی در رابطه با گازسوز کردن رایگان خودرو ها شنیده اید، آری درست است به مصوبه شورای اقتصاد کشور امکان گازسوز کردن ۱ میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو مسافری و باری در سراسر نقاط کشور وجود خواهد داشت.

ثبت نام گازسوز کردن رایگان خودرو ها

این خدمات به خودروهای شخصی نیز تعلق می گیرد و برای درخواست گازسوز کردن خودرو خود باید به سامانه IRNGV.IR مراجعه نمایید. برای ثبت نام گازسوز کردن رایگان خودرو خود باید کلیه مراحل را در این وب سایت پشت سر بگذارید.

راهنمای ثبت نام گازسوز کردن رایگان خودرو ها

مرحله اول درخواست

پس از مراجعه به وب سایت شرکت باید ابتدا نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. در مرحله ثبت نام اطلاعات شخصی از شما پرسیده خواهد شد و باید به صورت کاملا دقیق تمامی فیلد ها را تکمیل نمایید. پس از ثبت نام بر روی آیکون درخواست تبدیل به خودرو گازسوز کلیک نموده و اطلاعات حساب کاربری خود را وارد نمایید. پس از وارد شدن به سامانه باید اطلاعات خودرویی خود را نیز وارد نمایید. توجه داشته باشید که امکان انتخاب مرکز نصب گاز توسط شما نیز وجود خواهد داشت اما حتما باید در زمان درخواستی شما ظرفیت آن مرکز تکمیل نشده باشد. پس از ثبت درخواست باید منتظر بررسی مسئولان و پیامک سامانه آن باشید.

مرحله دوم درخواست گازسوز کردن رایگان خودرو

مرحله دوم در ثبت نام گازسوز کردن رایگان خودرو ها را می توان زمانی دانست که پیامک به دست شما می رسد. پس از دریافت پیامک باید به وب سایت IRNGV.IR مراجعه کرده و پس از وارد شدن به حساب کاربری خود بر روی درخواست تبدیل کلیک نمایید. پس از وارد شدن به سامانه شرکت نیز باید بر روی آیکون انتخاب کنید کلیک نمایید تا صفحه رزرو نوبت برایتان باز شود. در این بخش باید نام استان و محل سکونت خود را درج نمایید که نزدیک ترین مراکز نصب به شما پیشنهاد شود و پس از اینکه مرکز مورد نظر را انتخاب کردید ساعت های آزاد آن را مشاهده کرده و می توانید نسبت به رزرو آن در تاریخ و ساعت مورد نظر اقدام نمایید. پس از این مرحله پیامک مربوط به کد رهگیری به شما ارسال شده و به نمایش در خواهد آمد.

قدم آخر درخواست ثبت نام رایگان گازسوز کردن خودرو ها

قدم آخر درخواست ثبت نام رایگان گازسوز کردن خودرو ها

پس از انجام مراحل بالا ثبت نام گازسوز کردن رایگان خودرو ها با موفقیت به پایان رسیده و پس از کلیک بر روی آیکون انتخاب کنید می توانید موعد مقرر شده برای خدمات رسانی را مشاهده کرده و یا از آم پرینت بگیرید. توجه داشته باشید که حتما پیش از مراجعه به مرکز حتما با آن تماس تلفنی داشته باشید تا از موجود بودن خدمات اطمینان حاصل کنید. شماره مرکز خدماتی گاز را می توانید در همان بخش نوبت گیری مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که در زمان مراجعه حتما کلیه مدارک خود را به همراه داشته باشید و مدارک شما دقیقا باید طبق مشخصاتی باشند که در ابتدای درخواست در سیستم سامانه ثبت شده اند. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         کارت ملی مالک

–         کارت خودرو و کلیه اسناد مربوط به آن و در صورتی که پس از درخواست مالکیت خودرو عوض شده باشد باید اسناد مربوط به آن نیز موجود باشند.