به گزارش تیتر داغ؛  نقش برخی از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام برای تبلیغ و تشویق اقشار نوجوان و جوان به شرطبندی، بسیار واضح و عیان است. از لمپن‌ها و لات‌های مجازی با عناوینی، چون وحید خزائی و بهادر ترکیبی و داوود هزینه، تا دخترکانی با ده‌ها جراحی روی صورت و بدن نام برده می شود که قرار است نقش های نه چندان جالبی را در فضای مجازی فارسی ایفاء کنند.

فرشید یا مونتیگو همان جوان ۲۵، ۲۶ ساله‌ای است که چند وقتی است وارد عرصه خوانندگی شده و چند وقت پیش، در اینستاگرام خود، از برآورده شدن همه آرزوهایش در سن ۲۵ سالگی گفته است.

 

این پدر و پسر که صاحبان سایت شرط‌بندی بت‌بال ۹۰ هستند، بسیاری از سایت‌های دیگر را هم در این زمینه طراحی کرده اند و مدیریت بسیاری از سایت‌های دیگر شرط‌ بندی را هم در اختیار دارند و نقش مهمی در حمایت مالی و مطرح کردن شاخ‌های اینستاگرام ایفاء می‌کنند.

گرداننده سایت‌های شرط بندی و قمار آنلاین چه کسی است ؟

فرشید یا مونتیگو با رفیقش پویان مختاری

بسیاری از کاربران معتقدند که این سایت های شرط‌بندی به جز بدبخت کردن مردم و خارج کردن ارز از ایران، ارزش دیگری ندارند. عده‌ای دیگر از کاربران معتقدند از اینکه نام شادمهر عقیلی را در کنار شاخ های اینستاگرامی می بینند بسیار ناراحت هستند چرا که پیشینه او طور دیگری بوده است.

عده‌ای دیگر از کاربران نیز که در این سایت ها عضو شده و پول گذاشته‌اند از تجربه تلخ خود می گویند و به مردم توصیه کردند که سراغ این سایت ها نروند، حتی اگر خواننده مورد علاقه‌شان این سایت‌ها را تبلیغ کنند.

اواخر آبان ماه گذشته سرهنگ رضا علی‌بخشی فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت، از شناسایی و دستگیری خانمی ۲۷ ساله خبر داد که به طراحی و ایجاد یک سایت قمار آنلاین و شرط‌بندی و خالی کردن جیب اعضا مبادرت می کرد.

وی توصیه کرد، شهروندان از عضویت و فعالیت در سایت‌های شرط‌بندی و قمار خودداری کرده و فریب تبلیغات اغوا کننده این سایت‌ها را نخورند، این سایت‌ها انگیزه‌ای به غیر از خالی کردن جیب اعضاء ندارند؛ از طرفی فعالیت در این سایت‌ها از نظر قانونی یک عمل مجرمانه بوده لذا از نوجوانان و جوانان می‌خواهیم که آگاهانه به دام مجرمان و شیادان سایبری پا نگذارند.