به گزارش تیتر داغ؛ گیاه دراسنا کامپکت گیاهی کوچک از خانواده گیاه بامبو است.

گیاهی مناسب برای نگهداری در آپارتمان است و زمانی که رشد می‌کند زیبایی خاصی به محیط می‌دهد، اما باید توجه داشته باشید که این گیاه نیاز به رعایت نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

آبیاری: باید دقت داشته باشید تا زمانی که خاک گلدان خشک شد، گیاه را به صورت قطره‌ای آبیاری کنید، میزان آبیاری زیاد سبب خراب شدن ریشه‌های گیاه خواهد شد و به مرور زمان گیاه شما از بین خواهد رفت.

نور: این گیاه برعکس سایر گیاهان در محیطی با نور کم رشد بهتری خواهد داشت، یکی از عوامل سوختگی نوک برگ‌ها به دلیل تابش نور زیاد است بنابراین می‌توانید آن را در منزل که با نور چراغ و مهتابی روشن می‌شود نگهداری کنید.

دما: دمای داخل اتاق برای این گل خیلی مناسب است فقط در صورت گرم شدن هوا در تابستان باید رطوبت محیط را نیز بالا ببرید، چون گرمای بدون رطوبت باعث از بین رفتن گیاه می‌شود.

رطوبت: این گیاه عاشق رطوبت هستند به همین دلیل در مناطق شمالی رشد بهتری خواهند داشت، بنابراین در تابستان در زیر گلدان یک ظرف آب بگذارید تا رطوبت گیاه حفظ شود.

خاک: این گیاه به خاک حساسیت زیادی ندارد و بهتر است آن را در خاک بنفشه آفریقایی بکارید، چون املاح و موادغنی کمتری دارد و برای رشد بهتر این گیاه اصلا از خاک برگ استفاده نکنید.

روش‌های تکثیر گیاه دراسنا

وقتی این گیاه رشد کرد می‌توانید یکی از ساقه‌های این گیاه را ببرید و آن را به چند قسمت تقسیم کنید و ساقه‌ها را در درون خاک بگذارید تا ریشه بزند و به یک دراسنای کامل تبدیل شود و هر دو سال یکبار گلدان این گیاه را عوض کنید.

زمانی که دیدید نوک برگ‌ها در حال سیاه شدن است باید سریعا آن بخش سیاه را با قیچی جدا کنید و زمانی که گل می‌دهد باید گل را جدا کنید، زیرا باعث ضعیف شدن گیاه می‌شود.

منبع: جوان