گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان

در فصل سرد زمستان، گیاهان آپارتمانی سرما دوست به خانه شما گرما می بخشند. همه انسانها برای تجدید روحیه خود نیاز به محرکی دارند که یکی از بهترین گزینه ها برای زیبایی و طراوت فضای خانه و آپارتمان، گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان است که در مقابل هوای سرد مقاوم و پر طاقت هستند و نیاز به مراقبت زیادی نیاز ندارند. از گذشته های دور گل و گیاه با روحیه مردمان ایران زمین عجین بوده است و مردم ایران زمین همیشه از گل و گیاه برای طراوت و زیبایی محل زندگی خود استفاده می کردند.

اگر قصد خرید گیاهان آپارتمانی مقاوم در برابر هوای سرد را دارید با ما همراه باشید تا چند نمونه از این گیاهان را به شما معرفی کنیم.

با توجه به بارانی و برفی بودن هوا در فصل زمستان، در اکثره مواقع هوا به صورت ابری است و نور خورشید به گیاهان نمیتابد و یا به سختی درون خانه ها میتابد. اما اصلا نگران این موضوع نباشید، زیرا گیاهانی هستند که مناسب تاریکی اند و شما میتوانید از این گیاهان استفاده کنید بدون آنکه کوچک ترین مشکلی برای آن ها پیش بیاید. برای آشنایی با گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی؛ راهنمای خرید و نگهداری آن ها بر روی لینک کلیک کنید. با مراجعه به لینک میتوانید با مدل های مختلف گیاهان آپارتمانی مناسب سایه آشنا شوید تا از موهبت گیاهان در منزل خود بی‌نصیب نمانید.

7 گیاه آپارتمانی سرما دوست که در زمستان جان سالم به در خواهند برد

معرفی انواع گیاهان آپارتمانی مناسب فصل سرما

۱) گیاه آپارتمانی آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان است که در طب سنتی بیشتر خاصیت دارویی دارد اما استفاده آلوئه ورا در آپارتمان برای خاصیت تصفیه هوایی که دارد مورد استفاده می باشد.

در دمای پایین نزدیک صفر نیز می تواند زنده بماند و باید دور از نور مستقیم خورشید باشد.

وقتی خاک این گیاه خشک شد به آن باید آب داد وگرنه خراب می شود.

گیاهان آپارتمانی مقاوم زمستانی در فصل زمستان به طور گسترده ای گل می دهند به شرطی که در طول سال به آن نور کافی رسیده باشد.

خرید این گیاه یکی از انتخاب های خوب برای زیباسازی و تصفیه هوای آپارتمان و خانه می باشد.

گیاهان آپارتمانی آلوئه ورا

7 گیاه آپارتمانی سرما دوست که در زمستان جان سالم به در خواهند برد

۲) گیاه آپارتمانی فیلودندرون  

گیاه فیلودندرون (برگ انجیری) توانایی رشد را هم در فضای باز و هم در داخل خانه دارد.

این گیاه یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان که در برابر بسیاری از ناملایمات مثل کم آبی، نور کم، جای نامساعد و حتی هجوم بسیاری از آفات مقاوم است.

خاک این گیاه همیشه دارای رطوبت می باشد و باید دو هفته یک بار آبیاری شود و آبیاری به گونه ای نباشد که آب روی خاک راکد بوده و زردی برگهای این گیاه نشان از آبیاری زیاد می باشد.

گیاه فیلودندرون با برگ های منحصر به فردی که دارد یکی از بهترین انتخابها برای خرید گل و گیاه برای تکمیل دکوراسیون و زیبایی خانه می باشد.

گیاه آپارتمانی فیلودندرون

۳) گیاه آپارتمانی یشم

این گیاه دارای برگ ها و ساقه های تقریبا آبدار و شبیه یک درخت چه می باشد. گیاه یشم جزء گیاهان آپارتمانی منحصر به فردی است که دمای هوا برای رشد و نموش مهم نیست و می تواند در برابر سرما به زندگی خود ادامه دهد.

آبیاری گیاه هم به مانند همه گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان نیاز به آبیاری زیادی ندارد و هر سه هفته یک بار به این گیاه آب بدهیم کافی است.

خرید این گیاه نیز می تواند گزینه مناسبی برای کسانی که دوستدار گل و گیاه هستند اما وقت کافی برای مراقبت از گل و گیاه را ندارند باشد.

گیاه آپارتمانی یشم

7 گیاه آپارتمانی سرما دوست که در زمستان جان سالم به در خواهند برد

۴) گیاه آپارتمانی گل خورشیدی 

گیاه گل خورشیدی  که جزء گیاهان آپارتمانی مقاوم در فصل زمستان  است. و این گیاه دارای برگ های سبز تیره که شکلی شبیه شمشیر دارند و در جنگل ها زیر سایه درختان دیگر رشد می کنند.

این گیاه جزء گیاهانی است که هم در فضای باز و هم در فضای داخل خانه می تواند رشد داشته باشد.

مثل همه گیاهان خانگی مقاوم در برابر سرما به آبیاری مکرر نیاز ندارد و در صورت خشک شدن خاک گلدان گیاه می توان به آن آب داد. همچنین خاک این گیاه باید در فصل رشد توسط کودهای مناسب تغذیه شود.

دارای غنچه های زیبایی شبیه شیپور است که این غنچه ها رنگ های  نارنجی، زرد، صورتی،  سفید و قرمز جذابی دارند. گیاه گل خورشیدی به دلیل اینکه توانایی حفظ شاخ و برگ های خود را در برابر سرما دارد محبوبیت و معروفیت خاصی در میان گل و گیاه دوستان پیدا کرده است.

اگر به دنبال گیاهی هستید که طراوت بهار را داشته باشد خرید گیاه گل خورشیدی بهترین گزینه می باشد.

گیاه آپارتمانی گل خورشیدی

7 گیاه آپارتمانی سرما دوست که در زمستان جان سالم به در خواهند برد

۵) گیاه آپارتمانی گل داوودی

این گیاه جزء محبوب ترین گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان بین ما ایرانیان است که هم در فضای باز و هم در فضای آپارتمانی می توان از این  گیاه مراقبت کرد.

در تمام فصلهای سال گل می دهد و دارای گونه های متنوعی در کل دنیا است.

خاک این گیاه باید دارای زهکشی مناسبی باشد. آبیاری این گیاه باید به طور منظم  و به میزان کافی انجام شود تا گیاه بتواند خوب رشد کند.

هرگاه خاک گلدان نیمه خشک یا به عبارتی نیمه مرطوب بود می توان به این گل  آب داد و باید توجه داشت که آب زیاد به گیاه گل داوودی باعث پوسیدگی این گل زیبا می شود. انتخاب گیاه گل داوودی برای خرید ایرانیان اصیل پیشنهاد مناسبی است.

گیاه آپارتمانی گل داوودی

۶) گیاه آپارتمانی نگونسار ایرانی

گیاه نگونسار ایرانی (سیکلامن) یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم در فصل زمستان است که به دلیل گلدهی در فصل زمستان از محبوبیت ویژه ای در میان گل و گیاه دوستان برخوردار است.

گیاه نگونسار ایرانی دارای شکوفه های سفید، صورتی، قرمز یا بنفش رنگ و برگ های جذاب قلبی شکل است که طرح های  نقره ای بالای برگ های آن زیبایی خاصی به آن داده و در تمام طول زمستان بدون هیچ آسیبی باقی می ماند.

با فرا رسیدن بهار همه گل های آن از بین می رود و فقط پیاز آن باقی می ماند.

برای آبیاری این گیاه هرگاه خاک گلدان در حد دو سانتی متر خشک شد باید به آن آب داد.

باید مواظب بود که به گل ها و برگهای این گیاه آب نخورد چون باعث پوسیدگی آن خواهد شد. نور گیاه نیز چون در فصل زمستان فعال تر است پس به نور زیادی احتیاج ندارد.

اگر میخواهید در فصل زمستان گیاهی داشته باشید که گل دار و زیبا باشد خرید گیاه گل نگونسار ایرانی را به شما پیشنهاد می دهیم.

گیاه آپارتمانی نگونسار ایرانی

۷) گیاه آپارتمانی پیچک سوئدی

پیچک سوئدی جزء گیاهان خانگی مقاوم در برابر هوای سرد است که رشد بسیار سریعی دارد.

اگر گیاه را در سبدی گذاشته و در فضای خانه جایی آویزان کنید در زمان کوتاهی سبد را پر خواهد کرد و اگر تمایل نداشته باشید که خیلی پر و شلوغ به نظر بیاید می توانید آن را هرس کنید.

ناگفته نماند که دارای رایحه قوی می باشد و به فضای خانه عطر و بوی خاصی می دهد. اگر می خواهید بهشت را به خانه خود دعوت کنید از خرید این گیاه زیبا غافل نشوید.

نکته ای که برای مراقبت از گیاهان آپارتمانی مقاوم در فصل زمستان باید در نظر داشته باشیم این است که در فصل سرد سال نباید زیاد آبیاری شوند.

زیرا به دلیل سردی هوا زمان مورد نیاز برای خشک شدن خاک گیاه بیشتر می شود درنتیجه نیاز نیست مدام آبیاری شود.

برای اینکه بفهمیم خاک گلدان کی خشک شده و زمان آبیاری گیاه  چه موقع است، از رطوبت سنج گلدان هم می توان استفاده کرد.

گیاه آپارتمانی پیچک سوئدی

آپارتمان درمانی با گیاهان

هیلتون کارتر یکی از متخصصان گیاه درمانی در کتاب wild at home  میگوید: “آیا تا به حال وارد یک نهالستان یا گلخانه گیاهی شده اید و فوراً تغییری در هوا احساس کرده اید؟ احساس آرامشی که وقتی سر خود را به عقب خم می کنید، چشمانتان را می بندید و نفس عمیقی می کشید، شما را فرا می گیرد. این همان احساسی است که وقتی گیاهان را وارد خانه خود می‌کنید، می‌خواهید تکرار کنید که به این اقدام میگویند آپارتمان درمانی با استفاده از گیاهان.»

جمع بندی بسیار مهم

نکات مهم در نگهداری گیاهان سرما دوست
آبیاری را هم متناسب با خشک شدن سطح روی خاک باید انجام دهید نیاز به نور غیر مسقیم هم دارند
برگ‌ها و طوقه گیاه نباید به مرطوب شوند به خاک مغذی نیاز دارند
دمای محیط را ۰ الی ۲- درجه سانتیگراد را تحمل میکنند به هیچ وجه انتظار رشد از آنها نداشته باشید.

 

در این مطلب شمارا با ۷ گیاه آپارتمانی سرما دوست و نحوه نگهداری آن ها آشنا کردیم. همانطور که خواندید گیاهان سرما دوست به طرز مختلفی نگهداری می‌شوند باید به نکات نگهداری این گیاهان توجهی ویژه داشته باشید. از مسائل دیگر در بحث گلها و گیاهان آپارتمانی مناسب فصل زمستان در محیط خانه در زمان نگهداری این گلها می باشد.

مثلا وقتی می خواهیم از اسپری های خوشبو کننده هوا و نیز اسپری های حشره کش در محیط خانه ی خود استفاده کنیم این مسئله می تواند هوای اطراف گیاهان خانگی مقاوم در برابر فصل سرما را تحت تاثیر قرار داده و موجب آسیب به گلهای تازه باز کرده گیاه شود.

بسیاری از افراد بدون توجه به این مسئله که گلدان و گیاه آنها در گوشه ای از خانه زنده است و در حال زندگی است.

اسپری ها را بدون ملاحظه ی خاصی در اطراف گلدان ها و نزدیک به برگ گیاهان می زنند و این علاوه بر ایجاد مسئله ی تنفسی برای افراد خانه برای گیاهان نیز بسیاری از مشکلات را پدید خواهد آورد.

پژمردگی برگ هایی که در معرض اسپری های حشره کش قرار گرفته اند و نیز عدم گل دهی مناسب گیاهان گلدار از دیگر مواردی است که جزو آسیب های گیاه در محیط خانه محسوب می شود.

پس برای نگهداری گیاهان خانگی در منزل حتما دقت نمایید تا شرایط زندگی آنها نیز به مانند سایر موجودات زنده حفظ شده و با این کار دوام آنها را برای زیبایی بخشی و طراوت به محیط خودتان بیشتر کنید.

با حضور گیاه آپارتمانی در کنار شما، طراوت و انگیزه برای رشد هر روز به شما سلام می کند.

با استفاده از فهرست گیاهان آپارتمانی می‌توانید گیاهان جدیدی را به کلکسیون گیاهان منزلتان اضافه‌ کنید که شرایط مراقبت از آنها متناسب با دما و هوای خانه شماست. نه تنها در مورد گیاهان متداول در ایران اطلاعات کسب می‌کنید بلکه می‌توانید با گلها و گیاهان کمیاب و خاص مانند انواع گیاهان گلدار، تراریوم ها، کوکداماها و گیاهان هوازی، کاکتوس ها … آشنا شوید. ۳۵ میلیون تولید گیاهان آپارتمانی تا به اینجای سال گواه استقبال بی نظیر مردم برای نگهداری گیاهان آپارتمانی در منازل است.

اگر عزیزان شما علاقه مند به نگهداری گیاهان آپارتمانی سرما دوست هستند، حتما لینک صفحه را برایشان ارسال کنید تا با انواع گیاهان آپارتمانی مناسب فصل سرما آشنا شوند. همچنین اگر سوالی ذهن شمارا درگیر کرده است راجع به گیاهان آپارتمانی، میتوانید سوال خود را پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید تا مشاوران ما به بهترین شکل پاسخ شمارا بدهند.