به گزارش تیتر داغ ؛ علت مهاجرت کیمیا علیزاده چه بود؟ (بیوگرافی)  خانم کیمیا علیزاده یکی از ورزشکاران نام آشنایی است که به تازگی از کشور ایران مهاجرت کرده است و آنطور که خبرها حکایت می کنند قرار است از این پس برای کشور دیگری جز ایران به ورزش ادامه بدهد. برای بسیاری از علاقه مندان به ورزش این سوال به وجود می آید که چرا خانم علیزاده از ایران مهاجرت کرده است؟

بیوگرافی کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده متولد ۱۹تیرماه سال ۱۳۷۷ در کرج می باشد که اصالتا خانواده ی وی آذری هستند. مدت هاست که خبر مهاجرت کیمیا علیزاده توسط برخی از رسانه ها شنیده می شد ولی عده ی اینگونه میگفتند که وی به ایران برمیگردد تا اینکه توسط او نامه ی منتشر گردید که به صورت رسمی مهاجرت علیزاده از ایران را تایید می کرد. حرف های که خانم علیزاده زده بود برای برخی بسیار عجیب و دور از انتظار بود.

کیمیا علیزاده در نامه ی افشاگرانه خود در خصوص وضعیت ایران گفته بود که هر طوری که خواسته بودند من بازی ام دادند و هرکجا که خواستند من را بردند. هر طور که خواستند پوشیدهام و هر جمله ی را که گفته اند بازگو کرده است. هر زمان که صلاح خودشان بوده مصادره م کرده ند. مدال هایم را پای حجاب اجباری گذاشته و به درایت و مدیریتشان نسبت داده اند.

انطور که وی گفته است از اصلی ترین دلایلی که سبب مهاجرتش شده است عدم توجه و بی مهری مسئولان نسبت به او بوده و موجب شده تا از این پس برای کشور دیگری به کسب مدال بپردازد. وی به عنوان تنها بانوی مدال آور ایران در تاریخ المپیک بوده که در لیست کارنامه ورزشی وی می توان نشانهای نقره و برنز رقابتهای قهرمانی بزرگسالان و همچنین مدال طلای نوجوان جهان را مشاهده کرد.

مادر وی اهل استان اردبیل و پدرش شهر نوز شهرستان مرند است و یک برادر کوچک تر از خودش داشته است. در سال ۱۳۹۷ (۳۱ مرداد) کیمیا علیزاده با حامد معدنچی ازدواج می کند که والیبالیست پیشین می باشد.

بیوگرافی

کیمیا در ورزش ایران

  • نخستین مدال دختران در قهرمانی نوجوانان جهان (۲۰۱۴ چین تایپه)
  • نخستین مدال دختران در المپیک تابستانی جوانان (۲۰۱۴ نانجینگ)
  • نخستین مدال تاریخ تکواندو زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان با به دست آوردن مدال برنز (۲۰۱۵)
  • نخستین مدال تاریخ ورزش زنان ایران در رقابت‌های المپیک با دریافت مدال برنز المپیک (۲۰۱۶)
  • نخستین حضور یک بانوی تکواندوکار در فینال رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان (۲۰۱۷)

موارد فوق به عنوان نخستین های حضور کیمیا علیزاده در ورزش ایران است که البته بارها و بارها توسط افراد سرشناس و معروفی پیام های تبریک به ایشان ارسال شد.

خانم علیزاده تاکنون موفق شده است که در رقابت های بین المللی ۶ مدال طلا ، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز را دریافت کند. او بعد از یک سال پس از کسب مدال برنز المپیک در توکیو در سال ۲۰۱۷ در مسابقات قهرمانی تکواندو جهان مدال نقره را به خود اختصاص داد.

نظر پدر کیمیا علیزاده در خصوص مهاجرت دخترش

پدر وی می گوید که دخترش برای مهاجرت و پناهندگی سفر نکرده بود و تنها سفر او به اسپانیا یک سفر تفریحی بوده و پس از شنیدن این خبر بسیار شوکه شده است.

وی در ادامه اینگونه می گوید که اطلاعی از پست منتشر شده در اینستاگرام نداشته و نمی دانسته که دخترش قرار است در اروپا بماند و فکر می کند که برای این موضوع خودشان نیز برنامه ی نداشته اند. زمانی که پدر کیمیا این خبر آنی را می شوند بسیار شوکه شده و پس از انتشار پست کیمیا در اینستاگرام با آقای پولادگر که رئیس فدراسیون است، تماس می گیرد و موضوع را مطرح می کند.

پدر علیزاده میگوید به پستی اینستاگرامی که منتسب به کیمیا است اشاره میکند و گفته است: من با ادبیات دخترم و دامادم آشنایی دارم و بعید است که این توشته ها صبحت های آنها باشد. ورزشکاران حرفه ی در همه ی جهان هر کدام مشکل و توقعات خاص خودشان را داشته اند که این موضوع فقط مختص ایران نخواهد بود.

در صحبت های پایانی پدر کیمیا علیزاده گفته شده که دختر من کشورش را دوست داشته و همچنین به مردم کشورش عشق می ورزیده و یکی از شیرین ترین لحظه ها را دور زدن افتخار کیمیا با پرچم ایران را مطرح کرده است.

نظر پدر کیمیا علیزاده در خصوص مهاجرت دخترش

کیمیا علیزاده از این پس برای پرچم آلمان به فعالیتش ادامه می دهد

پس از اینکه کیمیا علیزاده تمایل خودش را برای همکاری با کشور آلمان مطرح کرده است، این کشور نیز از چنین همکاری استقبال کرده اند. اما انطور که در روزنامه فرانکفورتر آلگماینه نوشته است ، اینکه کیمیا بتواند یرای المان در  المپیک توکیو حضور داشته است، دور از انتظار است و این موضوع با وجودیست که حتی اگر کمیته ملی المپیک ایران موفقت کند و مشکلات مرتبط با اقامت آنها نیز حل شود.

پس از اینکه این بانوی ورزشکار و تنها مدال آور زن ایرانی در بازیهای المپیک ایران را ترک کرد به هلند رفت ولی بعدها روزنامه های المانی منتشر کردند که ایشان به المان رفته و در شهر هامبورگ حضور داشته است.

در پایان بهتر است بدانید که خانم کیمیا علیزاده می خواهد در رقابت‌های تکواندو با پرچم آلمان حضور داشته باشد ولی هنوز این موضوع به صورت قطعی مشخص نشده است و باید منتظر ماند که در دوره ی مسابقات حضور خانم علیزاده چگونه و برای چه کشوری خواهد بود. انطور که رئیس فدراسیون تکواندو اعلام کرده است از نظر قانونی علیزاده نمی تواند چنین کاری کند و در مسابقات المپیک برای بازده ی زمانی مشخص حضور داشته باشد.