تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 آذر 1402 - 21:49
کد خبر : 110660

آیت‌الله اختری، در آیین اختتامیه اولین دوره آموزشی آشنایی با قضیه فلسطین یادواره کودکان شهید غزه، بیان کرد:

بسیاری از مسلمانان سراسر جهان و آزادگان دنیا با فلسطینی ها هم‌صدا شدند

بسیاری از مسلمانان سراسر جهان و آزادگان دنیا با فلسطینی ها هم‌صدا شدند
اختتامیه اولین دوره آموزشی آشنایی با قضیه فلسطین یادواره کودکان شهید غزه در قالب اردوهای دانش آموزی، توسط فرهنگسرای رسانه و با مشارکت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، در اردوگاه شهید چمران زعفرانیه تهران برگزار شد.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: هدف اصلی از برگزاری این ویژه برنامه این است که شما با وضعیت موجود این روزهای فلسطین بیشتر آشنا شوید و بدانید چه جنایاتی در حال رقم خوردن است. باید این موضوع را بدانید که در ۶۰ روز گذشته، بیش از ۷ هزار برادر و خواهر فلسطینی و به ویژه کودکان و دانش آموزان فلسطینی به شهادت رسیده اند و مجموع شهدای فلسطینی به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است. این عدد بسیار زیاد و معادل جمعیت یک شهر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبری تحلیلی تیتر داغ، اختتامیه اولین دوره آموزشی آشنایی با قضیه فلسطین یادواره کودکان شهید غزه در قالب اردوهای دانش آموزی، توسط فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی و با مشارکت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، عصر روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه ۱۴۰۲، با حضور ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، آیت‌الله محمد حسن اختری رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان تهران، سایر مقامات، شخصیت های کشوری و رسانه های داخلی و خارجی، در اردوگاه شهید چمران زعفرانیه تهران برگزار شد.

آیت‌الله محمد حسن اختری رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری

آیت‌الله محمد حسن اختری، رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، در این اختتامیه گفت: این برنامه اولین گام برای برگزاری برنامه با حضور و همکاری شما نوجوانان و دانش آموزان عزیز است و امیدوارم نتایج خوبی داشته باشد. باید از همه شهدایی یاد کنم که این روزها توسط رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین به شهادت می رسند.

وی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری این ویژه برنامه این است که شما با وضعیت موجود این روزهای فلسطین بیشتر آشنا شوید و بدانید چه جنایاتی در حال رقم خوردن است. باید این موضوع را بدانید که در ۶۰ روز گذشته، بیش از ۷ هزار برادر و خواهر فلسطینی و به ویژه کودکان و دانش آموزان فلسطینی به شهادت رسیده اند و مجموع شهدای فلسطینی به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است. این عدد بسیار زیاد و معادل جمعیت یک شهر است.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین خاطرنشان کرد: بسیاری از مسلمانان سراسر جهان و آزادگان دنیا با فلسطینی ها هم‌صدا شدند. ملت ایران نیز در کنار آنها بوده و باز هم خواهد ماند. معتقدم جامعه دانش آموزی ما باید بیشتر این مصیبت ها و سختی های دانش آموزان فلسطینی را درک کند. مدارس و خانه های آنها ویران شده و در خاک و خون می غلتند و ما باید در کنار آنها باشیم.

آیت الله اختری، تأکید کرد: این اردو برای این است که شما به این رسالت توجه کرده و اقدامات جنایتکارانه رژیم غاصب صهیونیستی را با قلمتان، هنرتان و بیانتان به دیگر دانش آموزان منتقل کنید. ما این انتظار را داریم که مظلومیت دانش آموزان فلسطینی را در قالب های مختلف عکس، فیلم و نوشته بیان کنید تا قدمی برای جهانی شدن پیام فلسطین بردارید.

گنجی رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران

گنجی، رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران، در ادامه این مراسم با اشاره به برگزاری کنگره ملی بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت گفت: این کنگره آغاز شده و تا ۲۲ اسفندماه در مدارس ادامه خواهد داشت.  این روزها جنایت بزرگی در فلسطین در جریان است و هزاران زن و کودک جان خود را از دست دادند. پیکرهای بسیاری از آنان هنوز از زیر آوار بیرون نیامده و شناسایی نشدند. اکنون این رسالت به دوش شما دانش آموزان قرار دارد تا با هنر خود این اتفاق دردناک را برای بقیه بیان کنید و آن را در سطحی گسترده رسانه ای کنید.

وی افزود: همه شما دانش آموزان از مدارس خوب تهران آمده اید و حتماً خلاقیت های زیادی دارید. جمله بسیار زیبایی که در این جا نوشته شده، عبارت «غزه تو را می خواند» رسالت مهم شما را به وضوح نشان می دهد. از سویی دیگر انتظار ما از اساتید و معلمان این است که خوراک فکری خوبی در اختیار شما قرار بدهند تا بتوانید کارهای بزرگتری انجام بدهید.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: ما به عنوان فلسطینی می خواهیم درباره مسائلی صحبت کنیم که شما آنها را درک کرده و به دیگران منتقل کنید. باید این موضوع را یادآور شوم که بیش از ۵۰ درصد جمعیت فلسطین و نوار غزه، نوجوانان زیر ۱۵ سال هستند. امسال ۶۲۵ هزار دانش آموز از کلاس اول ابتدایی تا دوازدهم در نوار غزه به مدرسه رفتند. البته از ابتدای جنگ دیگر کسی به مدرسه نرفت.

وی ادامه داد: براساس آمار موجود بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در این جنگ به شهادت رسیدند. همچنین بیش از ۱۲ هزار دانش آموز در این جنگ زخمی شدند و ۲۴۰ مدرسه دولتی به طور کامل تخریب شد. علاوه براین، ۵۲ مدرسه وابسته به سازمان ملل متحد که در جنگ های قبلی اصلا مورد حمله قرار نمی گرفتند نیز تخریب شد. نمی توان این حجم از وحشی گری رژیم غاصب صهیونیستی را نادیده گرفت. امروز تقریباً نیمی از ۶۲۵ هزار دانش آموز ساکن در نوار غزه آواره اند یا در چادر زندگی می کنند و یا سرپناهی ندارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، با تأکید بر جنایات عظیم رژیم غاصب صهیونیستی گفت: طی سالیان گذشته، ما و شما رژیم غاصب صهیونیستی را به عنوان رژیم کودک کش توصیف می کردیم و رسانه ها نیز آنها را با همین عنوان می شناختند، اما امروز به چشم می بینیم که آنها مرتکب چه جنایتی می شوند. کودکان فلسطینی، چه دختر و چه پسر قربانی رژیم صهیونیستی شده اند و هیچ کس مصون نمانده است، البته همه شما شاهد مقاومت این مردم طی این روزها بوده اید. یکی از شاخصه های اصلی نوجوانان در نوار غزه این است که آنها همیشه به مسجد می روند. هزاران نفر از آنها حافظ کل قرآن یا بخشی از آن هستند. خانواده های فلسطینی در حفظ قرآن رقابت دارند و در هر خانواده چند نفر حافظ قرآن هستند.

ابوشریف خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نشانه هایی مبنی بر پیروزی بر رژیم صهیونیستی وجود دارد، هما نطور که در سوره اسرا به آن اشاره شده و بیان شده است که مسلمانان دوباره وارد مسجد الاقصی خواهند شد. فراموش نکنید که در ۷ اکتبر و در عملیات طوفان الاقصی چگونه آبروی اسرائیلی ها رفت و شکست خوردند. شما دیدید که کشورهای مسلمان منطقه چگونه از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند و البته جمهوری اسلامی پایگاه اصلی این موضوع به شمار می رود و به طور حتم، مقاومت بدون رهبری جمهوری اسلامی به پیش نمی رود.

گفتنی است، نخستین دوره تخصصی در قالب اردوی آموزشی برای دانش آموزان تهرانی، با موضوع آشنایی با فلسطین یادواره کودکان و نوجوانان شهید غزه که از چهارشنبه هفته پیش در اردوگاه شهید چمران آغاز شده بود، امروز با برپایی مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این اردوی تخصصی با حضور دهها دانش آموز تهرانی و همزمان با تحولات مهم در سرزمین فلسطین و با هدف آشنا کردن نوجوانان با معارف فلسطین و بیت المقدس برگزار شد.عکس و خبر: کوروش جم

تصاویر اختتامیه اولین دوره آموزشی آشنایی با قضیه فلسطین

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.