تاریخ انتشار : دوشنبه 25 دی 1402 - 19:39
کد خبر : 113087

آیت‌الله رمضانی، در نشست گرامیداشت «شهدای خبرنگار غزه»، بیان کرد:  

مهارت مظلوم‌نمایی صهیونیست‌ها در دنیا جایگاه اول را دارد

مهارت مظلوم‌نمایی صهیونیست‌ها در دنیا جایگاه اول را دارد
تیتر داغ: در پایان این نشست، از پوستر ویژه گرامیداشت بیش از ۱۱۵ خبرنگار شهید غزه رونمایی شد. این اثر به هنرمندی محمدمهدی تقی‌پور، طراح و گرافیست است که شهادت خبرنگاران حاضر در میدان غزه را روایت می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: مهارت مظلوم‌نمایی صهیونیست‌ها در دنیا جایگاه اول را دارد و آنها با جریان هولوکاست توانستند خیلی‌ها را جذب خود نمایند. دیگر تاریخ مظلوم‌ نمایی آنها به سر رسیده است؛ رژیم صهیونیستی دیگر نمی‌توانند نقاب به چهره بزنند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری تحلیلی تیتر داغ، نشست گرامیداشت «شهدای خبرنگار غزه»، به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و خبرگزاری ابنا، بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲، با سخنرانی‌های حضوری و ویدئویی آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، ضیف‌الله الشامی وزیر اطلاع‌ رسانی کشور یمن، شخصیت‌هایی از فلسطین، یمن، عراق، ترکیه و اندونزی، مدیران و فعالان رسانه‌ای بین‌المللی و خبرنگاران داخلی، در سالن جلسات مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.

آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

آیت‌الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، در ابتدای این نشست گفت: مردم غزه همزمان با جنایت صهیونیست‌ها با یک جریان رسانه‌ای نیز روبه رو هستند که تلاش می‌کند این مظلومیت مخابره نشود.

وی با بیان اینکه مهارت مظلوم‌نمایی صهیونیست‌ها در دنیا جایگاه اول را دارد و آنها با جریان هولوکاست توانستند خیلی‌ها را جذب خود کنند، افزود: تاریخ مظلوم‌نمایی به سر رسیده است آن هم با حضور خبرنگاران، آنها دیگر نمی‌توانند نقاب به چهره بزنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، با بیان اینکه غزه به یک زندان بین المللی تبدیل شده است، بیان داشت: ۱۰۱ روز از این حادثه تلخ می‌گذرد و اگر آمار‌ها را بررسی و تأمل کنیم این جنایت در تاریخ معاصر جنگ‌ها امر بی‌نظیری است و علاوه بر شهادت حدود ۲۴ هزار زن و کودک، ۱۱۸ خبرنگار و اهالی رسانه نیز به شهادت رسیده‌اند.

آیت‌الله رمضانی، با اشاره به آیه «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَت؟!» و جان ‌باختن مردم غیرنظامی مردم غزه از قشرها و سنین گوناگون، اظهار نمود: امروز شاهد به سخره گرفتن عدالت و پایمال شدن حقوق بشری در غزه هستیم. باید درود بفرستیم بر آن مجاهدانی که در این راه قدم می‌گذارند. با حضور خبرنگارانی که در جبهه مقاومت ظاهر شدند، تاریخ مظلوم‌نمایی به سر رسیده است. چهره‌های نفاق کسانی که امروزه نقش دفاع از انسان و حقوق انسان را داشتند به سر رسیده است. کشور‌های عربی که نسبت به این جنایت‌ها و ظلم‌هایی که علیه غیرنظامیان اتفاق افتاده است، سکوت کردند در این امتحان بزرگ رد شدند. ما امروزه با این مظلوم‌نمایی‌ها مواجه هستیم. کسانی مظلوم‌نمایی می‌کنند که جنایتکارترین هستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، در پایان سخنان خود تصریح کرد: اسلام بر پایه رحمت است؛ اما آنها می‌خواهند با تشکیل گروه‌های تکفیری و تروریستی بر عکس این را نشان بدهند. با وجود اینهمه جنایات آنهایی که مدعی حقوق بشر هستند سکوت می‌کنند. امروز به این سخن شهید مطهری می‌رسیم که گفت: «به والله اگر رسول خدا بود، امروز مسئله اولش فلسطین بود.»

ضیف الله الشامی وزیر اطلاع‌ رسانی یمن

متن سخنرانی ضیف الله الشامی، وزیر اطلاع‌ رسانی یمن که به صورت وبیناری در نشست پخش شد، به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والصلاه والسلام علی سیدنا محمد(ص) وعلی آله الطیبین الطاهرین

برادران گرامی، خدمت شما سلام عرض می‌کنم

باعث افتخار ما است در این نشست که به منظور گرامیداشت شهدای راه حقیقت که در مسیر عزت و کرامت و انجام وظیفه رسانه‌ای، و در راه انعکاس تصویر واقعی جنایت‌های دشمن صهیونیستی و آمریکایی علیه برادران ما در فلسطین، به شهادت رسیده‌اند، همراه شما باشیم.

ما امروز خاطره این شهدا را گرامی داشته و نقش بزرگ تمامی زنان و مردان رسانه و روزنامه‌نگاران را ستایش می‌کنیم.

آنها بهترین دارایی خود که همان جانشان باشد را در مسیر انتقال این تصویر واقعی هدیه نمودند تا پیام آرمانی به این امت تقدیم شود که مردم فلسطین و تمامی آزادگان امت، هیچگاه دست از این موضوع بر نخواهند داشت.

آنان در راه بیان جنایات‌های دشمن آمریکایی – صهیونیستی و این لابی صهیونیستی – یهودی که به دنبال حذف حقایق، بستن دهان‌ها، تغییر معیارها، تبدیل جلاد به شهید و شهید به جای جلاد است، اقدام می‌کنند.

ما امروز در این نشست مواضع بزرگان، قهرمانان و ابرمردان فلسطینی در تمامی زمینه‌ها و همه سربازان جبهه مقاومت در تمامی کشورها از جمله یمن، فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، تهران و همه مناطق جبهه مقاومت را ستایش می‌کنیم.

ما از تمامی اهالی رسانه و اصحاب قلم‌های آزاد و صاحبان تریبون‌ها درخواست می‌کنیم که رسالت خود را ایفا کنید؛ چرا که رسانه، ابزاری قدرتمند و موثر است و مسئولیتی اثرگذار را بر عهده دارد.

اگر در این نبرد حضور نداشته باشید، پس چه هنگامی می‌خواهید در صحنه حاضر باشید. هم‌صدایی در حمایت از مجاهدان و مظلومان فلسطین، غزه و تمامی مناطق جهان به عنوان یک اصل جهادی و محوری مطرح است که ستمگری، جنایت و نسل‌کشی را محکوم می‌کند.

ما امروز شاهد جنایت تبلور یافته در لابی صهیونیستی یهودی – آمریکایی و اسرائیلی هستیم که به دنبال حذف حقایق و تغییر معیارها است و شاهد هستیم که صاحب‌قلمان شریف و لنزهای دوربین و افراد فعال در این عرصه چگونه زشتی این دشمن جنایتکار و اقداماتش را به جهان  انعکاس می دهند.

ما از همین‌ جا تلاش آنان را ارج می‌نهیم و به آنان می‌ گوئیم شما مرحله بزرگی را پشت سر گذاشه‌اید و خون روزنامه‌ نگاران شهید و آزاده هیچگاه پایمال نخواهد شد.

سخنان، صداها و اهداف آنان ریشه در حقیقت دارد و آنان پرچمدار حقیقت هستند و جنایات‌ها را آشکار می‌سازند. ما از همین جا مراتب سپاسگزاری  و سپاس را نثار این شهدا نموده و به خانواده‌های آنان تسلیت می‌گوییم.

همچنین ما به سایر روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه آزاد در سرتاسر جهان اعلام می‌کنیم که ستمگری جنایتکاران نباید شما را بترساند، چرا که شما سفیران کلمه و سخنان صحیح هستید و شما هستید که تاریخ را جاودانه خواهید کرد و آن را با کلماتی از جنس نور نگارش خواهید نمود.

به جهان خواهید گفت که ملت و مردمی وجود داشته که در برابر استکبار جهانی ایستادگی نمود و امت و  مردانی بودند که لنزهای دوربین را بر دوش خود حمل می‌کردند و با قلم خودشان می‌نوشتند و خون خودشان را  هدیه کردند تا در زمینه رسانه آزاد و شرافتمند عاری از هر گونه پلیدی، مؤثر باشند.

همچنین به جهان بگویند که سلاح آمریکایی و صهیونیسم در زیر پای مجاهدان غزه، فلسطین و تمامی کشورهای محور مقاومت و جهاد نابود شد.

از خداوند می‌خواهیم که روح این شهدا را مشمول رحمت خود نموده و به بازماندگان آنان صبر و آرامش عطا فرماید. امیدوارم این فعالیت که در زمینه تکریم برگزار شده اقدامی باشد که این شهدا را به عنوان نشان افتخار تمامی اصحاب رسانه در جهان، معرفی نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله تعالی و برکاته

قدیر آکاراس، رئیس اتحادیه علمای اهل ‌بیت(ع) ترکیه

متن سخنرانی قدیر آکاراس، رئیس اتحادیه علمای اهل ‌بیت(ع) ترکیه که به صورت وبیناری در نشست پخش شد، به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

 یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ بشریت را تجربه می‌کنیم.

رژیم غاصب اسرائیل نزدیک به یک قرن است که خاک فلسطینیان را اشغال کرده و برادران فلسطینی ما را از خانه و کاشانه خود رانده  و حق زندگی را از آنها سلب کرده است.

آخرین جنایت‌ آنان مربوط به بعد از اجرای  علمیات طوفان الاقصی است که چهره زشت و جنایتکار رژیم صهیونیستی بار دیگر در مقابل چشمان ما قرار گرفت.

می‌بینیم که رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن تمامی ارزش‌های انسانی، اخلاقی و حقوق بین‌الملل در مقابل چشمان دنیای به اصطلاح متمدن و پیشرفته، اقدام به نسل‌کشی فلسطینیان می‌کند.

ابعاد این جنایت زیاد است؛ جنایت در حق کودکان، زنان، سالخوردگان، بیمارستان‌ها و مناطق مسکونی در حال انجام است. این جنایت به صورت گسترده و بی‌سابقه در تاریخ در حال انجام است.

متاسفانه هم دنیای مدرن و هم کشورهای اسلامی، عکس‌العمل مناسبی در مقابل این جنایت‌ها از خود نشان ندادند ولی می‌بینیم که انسان‌های آزاده در هر کجای این جهان از فلسطینیان مظلوم حمایت می‌کنند.

ابعاد گسترده این جنایت زیاد است و یکی از آنها مربوط به فضای رسانه است. در سال‌های  ۱۹۰۷، ۱۹۶۰  و ۱۹۷۷ در فضای بین‌المللی، حقوق مربوط به خبرنگاران تصویب شده است اما می‌بینیم رژیم صهیونیستی مثل گذشته هیچ حقوقی برای انسان‌ها قائل نیست و حتی قوانین مربوط به رسانه‌ها را نیز زیر پا می‌گذارد.

تا به امروز بیش از ۱۰۰ خبرنگار در غزه توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. در لبنان این رژیم با آتش مستقیم، اصحاب رسانه و خبرنگاران را مورد حمله قرار داد. این رژیم نزدیک به ۵۰ مقر مربوط به رسانه را بمباران کرده است.

رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود به اصحاب رسانه، کودکان و خانواده آنها حمله و آنها را به قتل می‌رساند و خوی غیرانسانی خود را به نمایش می‌گذارد.

با این وجود انسان‌های آزاده و برخی از رسانه‌های مستقل، صدای فلسطینیان را به گوش مردم دنیا می‌رسانند.

رژیم صهیونیستی با سرکوب رسانه‌ها، سعی در مخفی کردن جنایت‌های خود در غزه است. با این جنایت‌ها، رژیم صهیونیستی قوانین مربوط به آزادی خبررسانی بین‌المللی را زیر پا گذاشته است؛ ما هم به عنوان بخشی از خانواده رسانه، موضوع فلسطین را از اولین روز تاسیس در کانون توجه خود قرار داده‌ایم.

ما از لحظات آغازین عملیات طوفان الاقصی، اخبار مربوط به آن را از منابع معتبر به صورت درست، در اختیار افکار عمومی ترکیه و مخاطبان خود قرار داده‌ایم.

ما یاد تمامی اصحاب رسانه که جان خود را در این راه فدا کرده‌اند گرامی می‌داریم و برای آنها طلب رحمت و مغفرت داریم.

ما برای اطلاع‌رسانی درست وقایع مربوط به فلسطینیان تمام تلاش خود را انجام داده و از جامعه جهانی درخواست اجرای قوانین بین‌المللی مربوط به رسانه را خواستاریم.

ما باور داریم که جبهه مقاومت با استفاده از رسانه کلاسیک و مدرن، مظلومیت خود را به گوش جهانیان خواهد رساند.

ما هم به عنوان بخشی از این رسانه، به خاطر این اطلاع‌رسانی، به خود افتخار می‌کنیم.

بدین وسیله برای  میهمانان نشست بزرگداشت شهدای خبرنگار، درود می‌فرستم و برای شهدای خبرنگار و تمامی شهدای راه قدس طلب مغفرت کرده و سلام و درود خود را به آنها نثار می‌کنیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

بنا به این گزارش، در این نشست خانم دکتر زینب شریعتمدار، مدیر شبکه حامیان مقاومت و آقای عبدالعزیز عدنان فعال فلسطینی، در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار غزه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

پخش کلیپ‌ بیانات رهبر معظم انقلاب، کلیپ بزرگداشت شهدای خبرنگار غزه و گفت‌وگوی شبکه‌های بین‌المللی از جمله المنار لبنان، العهد عراق، المسیره یمن و پرس تی‌وی، العالم و صدای افغان، از بخش‌های دیگر این نشست بود.

رونمایی از پوستر گرامیداشت شهدای خبرنگار غزه و نامه حاضرین به دبیرکل سازمان ملل

در پایان این نشست، از پوستر ویژه گرامیداشت بیش از ۱۱۵ خبرنگار شهید غزه رونمایی شد. این اثر به هنرمندی محمدمهدی تقی‌پور، طراح و گرافیست است که شهادت خبرنگاران حاضر در میدان غزه را روایت می‌کند.

مدیران، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای حاضر در نشست، با تایید نامه‌ای که توسط خانم زینب جابر، مجری لبنانی مراسم قرائت شد، از آنتونو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواستند تا با استفاده از جایگاه این نهاد بین‌المللی، از جنایت‌های اسرائیل علیه مردم غزه، خصوصا علیه زنان، کودکان و خبرنگاران جلوگیری کرده و مانع کشته شدن انسان‌های بی‌گناه و بی‌پناه در فلسطین گردد.

گفتنی است، رژیم صهیونیستی برای پنهان کردن واقعیت جنایت‌های خود در غزه، نه تنها با دروغ ‌پراکنی، رسانه‌های کشور‌های مدعی حقوق بشر را همراه خود ساخته، بلکه به ‌صورت هدفمند به ترور خبرنگاران در غزه پرداخته است. براساس آخرین آمارها، تاکنون بیش از ۱۱۵ خبرنگار در حملات نظامیان صهیونیست به غزه، به شهادت رسیده اند.

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.