به گزارش تیتر داغ؛ حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: دولت روی بحث مالیات دقت لازم را ندارد. لایحه مالیات ارزش افزوده باید دقیق نوشته شود تا بتواند به کمک دولت بیاید. متاسفانه پولی که از این راه به سختی به دست می­‌آید بدون حساب و کتاب و به آسانی به آتش کشیده می­شود.

نوروزی افزود: معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده اشتباه و غیر کارشناسی است. مناطق آزاد محلی برای واردات کالا به کشور شده‌اند.

وی تصریح کرد: مالیات ارزش افزوده باید با نظارت بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات هزینه شود تا اینگونه نباشد که شهرداری برای پرداخت کسری مطالبات و حقوق کارمندانشان از آن استفاده کنند. از طرفی ما در وصول مالیات هم تبعیض داریم. مالیات ارزش افزوده باید از مصرف­کننده نهایی گرفته شود نه تولیدکننده.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: در حال حاضر از برخی صنوف مالیات گرفته نمی­شود از جمله پزشکان، وکلا، هنرمندان و همچنین برخی شرکت­ها. در حالی که باید از هر کسی که درآمد دارد و حتی از مواردی مانند خانه‌­های خالی مالیات بگیرند تا مشکل درآمدی دولت حل شود.

منبع: فارس