تاریخ انتشار : یکشنبه 1 بهمن 1402 - 10:43
کد خبر : 112959

در جلسه شورای عالی نظام پزشکی مصوب شد؛

اصلاح دستورالعمل تبلیغات پزشکی و دارویی

اصلاح دستورالعمل تبلیغات پزشکی و دارویی

شورای عالی سازمان نظام پزشکی، در دو جلسه اخیر که به صورت حضوری برگزار شد، چند مصوبه مهم داشت.

به گزارش تیتر داغ؛ جلسات ۴۳ و ۴۴ شورای عالی سازمان نظام پزشکی در دو نوبت صبح و بعدازظهر پنج شنبه ۲۸ دی ماه برگزار و مصوبات آن توسط دبیر شورای عالی اعلام شد.

مصوبات چهل و سومین جلسه شورای عالی دوره هشتم

مصوبه (۱)

دستورالعمل نحوه اطلاع رسانی امور پزشکی و تبلیغات و انتشار آگهی‌های دارویی، مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی از ماده ۳۹ لغایت پایان دستورالعمل بررسی، اصلاح و مصوب گردید.

مصوبه (۲)

بودجه سال ۱۴۰۳ سازمان ارائه شده از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع به کمیسیون بودجه و تشکیلات ارجاع شد تا پس از بررسی لازم، در جلسه آتی شورای عالی طرح گردد.

مصوبه (۳)

به سازمان اجازه داده شد در بودجه سال ۱۴۰۳ و از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۱، پنجاه درصد حق بیمه تکمیلی کارکنان، فرزندان تحت تکفل و همسر را با رعایت مقررات مربوطه پرداخت نماید.

مصوبه (۴)

به معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان اجازه داده می‌شود محاسبات درآمدی بودجه ۱۴۰۳ از محل خدمات سازمان را تا حدود ۳۰ درصد افزایش انجام داده تا پس از بررسی در کمیسیون بودجه و تشکیلات، جهت اصلاح و تصویب نهایی به شورای عالی ارائه گردد.

مصوبه (۵)

اصلاحیه دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت‌های کمیسیون‌های تخصصی مشورتی شورای عالی مصوب گردید.

مصوبه (۶)

برآورد کارشناسی سازمان در خصوص قیمت تمام شده تعرفه خدمات درمانی سال ۱۴۰۳ بر اساس بند “ک ” ماده ۳ قانون نظام پزشکی قرائت و تصویب شد. مقرر گردید نظر پیشنهادی سازمان به ذی نفعان جهت اطلاع و به مراجع تصمیم گیری اعلام گردد.

مصوبات چهل و چهارمین جلسه شورای عالی دوره هشتم

مصوبه (۱)

مصوب گردید در خصوص پلتفرم‌های اینترنتی فروش دارو، بیانیه شورای عالی از سوی هیأت رئیسه تهیه و تنظیم و منتشر گردد.

مصوبه (۲)

در مورد آئین نامه مراکز سرپایی درمان اختلالات مصرف مواد( SUD) و مشکلات مراکز درمان اعتیاد ضمن تأیید نظر کمیسیون طرح‌ها و لوایح و آئین نامه‌ها (نامه شماره ۹۶۸۳/۲۱/۱۰۰/ د مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۱)، به معاونت فنی و نظارت سازمان تکلیف گردید در اسرع وقت نسبت به تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با موادمخدر و کمیته درمان و همه صاحبان فرآیند و ذی نفعان و انجمن‌های مرتبط اقدام نموده و همراه با بررسی و اصلاح دستورالعمل، پیشنهاد حاصله را حداکثر ظرف مدت یک ماه به شورای عالی و کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام و پیگیری جدی برای حصول نتیجه نماید.

مصوبه (۳)

گزارش کمیسیون طرح‌ها و لوایح در مورد دستورالعمل چگونگی اعطای عضویت به رشته‌های جدید قرائت و مقرر شد گزارش تکمیل شده آن در جلسه آتی به شورای عالی ارائه گردد.

مصوبه (۴)

مکاتبه شماره ۹۵۶۷/۲۱/۱۰۰/ د مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ کمیسیون مشورتی صلاحیت‌های حرفه‌ای در خصوص اعطای شماره عضویت نظام پزشکی به دانش آموختگان PHD بیولوژی تولیدمثل، مطرح و با نظر کمیسیون موافقت گردید.

منبع: مهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.