به گزارش تیتر داغ؛  دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در حاشیه رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراحل مختلف تمرینات تاکتیکی در این رزمایش که برای اولین بار بین سه قدرت دریایی مهم جهان طرح ریزی شده بود اجرا شد و تا امروز تمام مراحل با موفقیت به سرانجام خود رسیده است.

وی افزود: معتقدیم امنیت دریایی موضوعی است که حتما نیازمند کار جمعی است و جمعی بودن آن متوجه کشورهایی است که ظرفیت و توان دریایی دارند.

خانزادی با بیان اینکه جلوه جدیدی از توسعه روابط و همکاری بین سه کشور ایران، روسیه و چین در بالاترین سطح خود در حال به نمایش گذاشته شدن است، عنوان کرد: وقتی نیروهای نظامی، رزمایشی را برگزار می‌کنند به معنای این است که در سایر ابعاد سیاسی، اقتصادی و … به خوبی انجام گرفته و امروز ما شاهد این رزمایش مهم و بزرگ هستیم که امنیت در منطقه را هدف دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، خیزش تمدنی قدرت‌های بزرگ آسیا را نکته‌ای حائز اهمیت برشمرد و گفت: این بار این خیزش نه در قالب حرکتی جداگانه بلکه در قالب یک ائتلاف و یک همگرایی است که خطوط پر رنگی را هم برای منطقه و هم برای جهان مشخص می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دوستان جمهوری اسلامی ایران و دوستداران منطقه از این حرکت بسیار خوشحال خواهند شد، اما آنهایی که به دنبال تحمیل ترتیبات امنیتی نامطلوب هستند مثل آمریکایی ها و ایادی آنها نشانه بسیار معنی داری را از این رزمایش خواهند داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه دوره جولان دادن آمریکایی ها و ایادی آنها در منطقه به پایان رسیده و هرچه زودتر باید منطقه را ترک کنند، خاطرنشان کرد: از همه کشورهای منطقه دعوت می‌کنیم تا برای نوبت های بعدی به این همگرایی و این ائتلاف منطقه‌ای بپیوندند و به این سطح از امنیت کمک کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/