تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 تیر 1400 - 5:53
کد خبر : 21284

ایران – آرژانتین/ ملی پوشان والیبال ایران به دنبال جبران مافات برابر آرژانتین خاطره انگیز

ایران – آرژانتین/ ملی پوشان والیبال ایران به دنبال جبران مافات برابر آرژانتین خاطره انگیز

تیم ملی والیبال کشورمان در پانزدهمین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱، امروز به مصاف آرژانتین می‌رود.

به گزارش تیتر داغ؛  تیم ملی والیبال کشورمان روز گذشته در چهاردهمین دیدار خود در این دوره از رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۳ بر صفر مغلوب تیم پرستاره لهستان شد تا ملی پوشان ایران نهمین شکست خود در این رقابت‌ها را هم تجربه کنند.

شاگردان آلکنو در بازی با لهستان عملکرد خوبی نداشتند و با اشتباهات امتیاز‌ها را در اختیار لهستانی‌ها قرار می‌دادند. در این بازی عملکرد بازیکنان تیم ملی والیبال ایران به قدری بد بود که داد آلکنو را هم در آورد و در ست سوم که ۶ بر صفر از لهستان عقب افتادیم وقت استراحت درخواست کرد و در وقت استراحت بر سر شاگردان خود فریاد کشید: شما خجالت نمی‌کشید؟ خانواده‌های شما این بازی را می‌بینند.

سیر نزولی ملی پوشان والیبال در ایتالیا دقیقا بعد از هفته سوم آغاز شد و تا به امروز نتوانستند به خود برگردند و جبران مافات کنند و با پیروزی در این مسابقات راهی ایران شوند. تیم ملی والیبال کشورمان در پانزدهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۸:۳۰ باید به مصاف آرژانتین پر خاطره برود.

////////////////

آرژانتین هم مانند ایران در فکر المپیک

تیم ملی والیبال آرژانتین از جمله تیم‌هایی است که حضورش در رقابت‌های المپیک توکیو قطعی شده و این تیم همچون ایران با بازیکنان اصلی خود پا به رقابت‌های لیگ ملت‌ها گذاشته و تلاش می‌کند تا خود را برای حضوری موفق در المپیک آماده کند. آرژانتینی‌ها در پیکار‌های امسال نوسان زیادی داشتند و با ۶ پیروزی و ۶ شکست در میانه جدول قرار دارند.

به نظر می‌رسد آن‌ها بسیار شبیه به ایران هستند و از ابتدا هم به دنبال کسب مدال در این دوره از رقابت‌ها نبودند، بلکه هدف اصلی آن‌ها آماده‌سازی برای المپیک است؛ جایی که در گروه دوم باید با تیم‌های برزیل، آمریکا، روسیه، فرانسه و تونس رقابت کنند و کار بسیار سختی دارند.

ولاسکوی افسانه‌ای شیرین‌ترین خاطره والیبال ایران از آرژانتین

شاگردان مندز در این تورنمنت با ترکیب‌های مختلف به میدان رفتند تا بتوانند بهترین نفرات را در المپیک در اختیار داشته باشند. نبرد ایران و آرژانتین در سال‌های اخیر جذابیت‌های خاصی داشت، چرا که مدت زیادی خولیو ولاسکوی آرژانتینی هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت. هر زمانی که نام آرژانتین در والیبال ایران مطرح می‌شود ناخودآگاه اهالی این رشته یاد ولاسکوی افسانه‌ای افتاده و خاطرات خوب او با والیبال ایران را مرور می‌کنند.

این نخستین رویارویی والیبال ایران با هدایت آلکنو در یک تورنمنت رسمی است. آلکنو در رقابت‌های امسال این شانس را داشت تا با تیم‌های زیادی پیش از رویارویی در المپیک مصاف دهد و شناخت نسبی از آن‌ها به دست بیاورد.

بررسی ستاره نام آشنای آرژانتین

آرژانتین با تمام ستاره‌های خود به لیگ ملت‌ها آمده است، اما یکی از سرشناس‌ترین بازیکنان این تیم در رقابت‌های امسال فدریکو پریرا، پشت خط زن مطرح این تیم است. آلبی‌سلسته با حضور بازیکنانی همچون دچکو، لیما، سوله، کونته، پوگلاخن، کرر و … در تلاش است تا بهترین جایگاه را برای خود دست و پا کند.

این تیم شانسی برای حضور در فینال ندارد، اما می‌جنگند تا پیش از المپیک از حریفان خود زهر چشم بگیرد. پریرا که از جمله تاثیرگذارترین بازیکنان آرژانتین در این دوره است با عملکرد خوب خود توانسته شرایطی فراهم کند تا در جمع امتیاز آورترین بازیکنان این تورنمنت قرار بگیرد.

عملکرد تیم ملی والیبال آرژانتین در دوره گذشته لیگ ملت‌های والیبال

آرژانتین در دوره گذشته لیگ ملت‌های والیبال در مرحله مقدماتی با کسب ۸ پیروزی، ۷ شکست و ۲۸ امتیاز عنوان هفتم را به خود اختصاص داد و به مرحله نهایی راه پیدا نکرد. این تیم در هفته اول میزبان بود که حاصل این میزبانی ثبت ۲ پیروزی مقابل پرتغال و بلغارستان و یک شکست مقابل کانادا بود. آلبی‌سلسته در هفته دوم راهی ژاپن شد. آرژانتین در این هفته ۳ شکست مقابل تیم‌های ایران، ژاپن و برزیل را تجربه کرد.

میزبان آرژانتین در هفته سوم فرانسه بود. آن‌ها در هفته سوم ابتدا نتیجه را به آمریکا واگذار کردند و در ادامه از سد فرانسه و آلمان گذشتند. شاگردان مندز در هفته چهارم به ایتالیا رفتند که حاصل تلاش آن‌ها در هفته چهارم کسب ۲ پیروزی مقابل ایتالیا و صربستان بود و آن‌ها نتیجه را به لهستان واگذار کردند. در هفته پنجم هم آرژانتینی‌ها به استرالیا سفر کردند که در این کشور توانستند از سد تیم‌های چین و استرالیا عبور کرده و مغلوب روسیه شدند. به این ترتیب آرژانتین از صعود به مرحله نهایی بازماند.

////////////////

وضعیت کنونی تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین در لیگ ملت‌های والیبال

شاگردان ولادیمیر آلکنو در ۴ هفته ابتدایی موفق به کسب ۵ پیروزی شدند و در ۷ بازی هم نتیجه را به حریفان خود واگذار کردند. تیم ملی ایران شروع نگران کننده‌ای داشت و نتیجه را به ژاپن و روسیه واگذار کرد، اما پس از آن توانست از سد تیم‌های هلند،کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا عبور کند. ایران در ادامه هم با نتایج ۳ بر ۲ مغلوب تیم‌های صربستان و آلمان شد و در هفته چهارم هم مغلوب تیم‌های استرالیا، برزیل و اسلوونی شد تا در جایگاه یازدهم جدول رده‌بندی قرار بگیرد.

در طرف مقابل تیم ملی آرژانتین در هفته اول نتیجه را به تیم‌های برزیل، آمریکا و کانادا واگذار کرد. آلبی‌سلسته در هفته دوم توانست آلمان و هلند را شکست دهد و نتیجه را به اسلوونی واگذار کرد. آرژانتین در هفته سوم استرالیا و ژاپن را از پیش‌رو برداشت و نتیجه را به ایتالیای میزبان واگذار کرد. دو پیروزی مقابل بلغارستان و صربستان و یک شکست مقابل روسیه حاصل تلاش آرژانتینی‌ها در هفته چهارم بود. به این ترتیب آرژانتینی‌ها با کسب ۶ پیروزی و ۶ شکست در رده هشتم جدول رده بندی قرار دارند. این تیم در آخرین بازی خود باید به مصاف ایران برود.

////////////////

تیم ملی آرژانتین (۱۸ نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: لوسیانو دچکو، ماتیاس سانچز، نیکولاس اوریاته
 • پشت‌خط‌زن‌ها: فدریکو پریرا، برونو لیما، لوسیانو پالونسکی
 • قدرتی زن ها: فاکوندو کونته، کریستین پوگلاخن، ازکوییل پالاسیوس، جان مارتینز فرانچی، نیکولاس لازو، نیکولاس مندز
 • سرعتی‌زن‌ها: سباستین سوله، پابلو کرر، آگوستین لوزر، مارتین راموس
 • لیبرو‌ها: سانتیاگو دانانی، فرانکو ماسیمینو

هدایت آرژانتینی‌ها برعهده مارسلو مندز است.

تیم ملی ایران (۱۷ نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: سعید معروف، جواد کریمی، محمد طاهر وادی
 • پشت‌خط زن ها: امیر غفور، صابر کاظمی، بردیا سعادت
 • قدرتی‌زن ها: میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی
 • سرعتی‌زن‌ها: سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، رضا عابدینی
 • لیبرو‌ها: محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی

هدایت تیم ملی والیبال ایران را ولادیمیر آلکنو بر عهده دارد.

برنامه بازی‌های روز سوم از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌ها (سه شنبه ۲ تیر ماه):

 • استرالیا – هلند، ساعت ۱۲:۳۰
 • صربستان – کانادا، ساعت ۱۴:۳۰
 • ژاپن – آمریکا، ساعت ۱۵:۳۰
 • فرانسه – لهستان، ساعت ۱۷:۳۰
 • ایران – آرژانتین، ساعت ۱۸:۳۰
 • اسلوونی – بلغارستان، ساعت ۲۰:۳۰
 • ایتالیا – آلمان، ساعت ۲۲:۰۰
 • روسیه – برزیل، ساعت ۲۳:۳۰

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.