تاریخ انتشار : یکشنبه 24 مرداد 1400 - 8:42
کد خبر : 23135

زوایای پنهان پرونده جنجالی تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا به شهروندان آلمانی

زوایای پنهان پرونده جنجالی تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا به شهروندان آلمانی

مقام‌های بهداشتی آلمان اعلام کرده‌اند تعداد افرادی که توسط یک پرستار صلیب سرخ به جای واکسن کرونا آب نمک به آن‌ها تزریق شده افزایش یافته است.

به گزارش تیتر داغ؛ شیوع دلتا ویروس منجر به افزایش شمار مبتلایان جدید در بسیاری کشور‌های اروپایی شده و محدودیت‌های جدیدی را به همراه می‌آورد.

۵۷ درصد شهروندان آلمانی کاملا واکسینه شده اند

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات نهاد‌های بهداشتی در آلمان ۵۷ درصد شهروندان این کشور کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند که شامل ۴۷.۴ میلیون نفر از ساکنان این کشور است. حدود ۵۲.۵ میلیون نفر هم حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که شامل ۶۳.۱ درصد مردم این کشور است.

 

درخواست مجدد وزیر بهداشت آلمان از شهروندان

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان بار دیگر در پیامی توئیتری از شهروندان خواست که خود را علیه کرونا واکسینه کنند. وی تاکید کرد: واکسن زدن راهی برای بازگشت به آزادی و زندگی نرمال است. اشپاهن گفت: ما همه ابزار برای این منظور را در اختیار داریم و باید حالا از آن استفاده کنیم.

موج چهارم کرونا در انتظار آلمان

وزیر بهداشت آلمان در سخنانی از در راه بودن موج چهارم کرونا در کشورش خبر داده و پیش بینی کرد که در پاییز محدودیت‌های جدیدی برای مقابله با کرونا اعمال شود و از شهروندان خواست تا بهار تحمل کنند.

وی روز جمعه در یک نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در پارلمان آلمان همچنین از احتمال افزایش فشار‌های جدید بر سیستم بهداشت و درمان کشور سخن گفته و اعلام کرد که تا بهار باید این اوضاع را تحمل کنیم.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال اظهار داشت که از هر چهار آلمانی سه نفر در آینده محدودیت‌های ارتباطی را تجربه نخواهند کرد. وی وعده معافیت افراد واکسینه شده و بهبود یافته از کرونا از محدودیت‌های جدید در آینده را هم داده و به کسانی که هنوز واکسینه نشده اند هشدار داد که کسی که واکسینه نشده به احتمال زیاد در ماه‌های آِینده به کرونا مبتلا خواهد شد.

تداوم روند افزایشی شمار مبتلایان جدید در آلمان

شمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان همچنان روند افزایشی داشته و بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۴۴ مورد ابتلای جدید به کرونا در این کشور دیده شده و به این ترتیب نرخ مبتلایان جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۲.۷ افزایش پیدا کرده است. ۱۱ نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

گسترش ابعاد پرونده واکسیناسیون با آب نمک در آلمان

به نوشته رسانه‌های آلمانی پرونده واکسیناسیون ساکنان فریزلند در ایالت نیدرزاکسن آلمان با آب نمک به جای واکسن کرونا ابعاد گسترده تری پیدا کرده و افراد بیشتری تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته اند. مقامات این ایالت آلمان خبر داده اند که به جای ۸۵۵۷ نفر که قبلا اعلام شده بود به جای واکسن کرونا آب نمک دریافت کرده اند ۱۶۲۶ نفر دیگر هم آب نمک دریافت کرده اند و باید برای واکسیناسیون مجدد به آن‌ها اطلاع رسانی شود. به این ترتیب تعداد این افراد به ۱۰۱۸۳ نفر افزایش پیدا کرده است. احتمالا این واکسیناسیون‌ها مربوط به ۵ ماه مارس تا ۲۴ آوریل بوده است.

پلیس آلمان مشغول تحقیقات درباره پرونده‌ای است که در آن یک پرستار صلیب سرخ به جای واکسن کرونا به هزاران شهروند آلمانی آب نمک تزریق کرده است.

اواخر آوریل مشخص شد که یکی از کارکنان یک مرکز واکسیناسیون در ایالت نیدرزاکسن آلمان و شهر فریزلند ۶ شیشه واکسن را با آب نمک پر کرده و این واکسن‌ها به شهروندان تزریق شده است.

چندی پیش رسانه‌های آلمانی اعلام کردند که گویا این پرونده ابعاد گسترده تری دارد و بر اساس اطلاعات پلیس بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان با این اتفاق ارتباط داشته و به جای واکسن کرونا آب نمک دریافت کرده‌اند

در اواخر آوریل پرستار صلیب سرخ که در آلمان مشغول فعالیت بود اعتراف کرد که محتویات واکسن بیون تک را با آب نمک عوض کرده است. یکی از همکاران وی این مسئله را فاش کرد. در آن زمان مقامات بیش از ۱۰۰ نفر را که در آن روز واکسینه شده بودند با آزمایش آنتی بادی مورد بررسی قرار دادند.

پلیس در حال تحقیق کردن درباره این پرونده است و احتمال سیاسی بودن انگیزه‌های این پرستار صلیب سرخ را رد نکرده است.

تزریق آب نمک البته هیچ ضرری برای افراد دریافت کننده ندارد، اما خطر ابتلا به کرونا را در آن‌ها از بین نبرده است. حالا این افراد باید مجددا واکسینه شوند.

نرخ مرگ و میر در اتحادیه اروپا همچنان بالاتر از سال‌های قبل از کرونا

نرخ مرگ و میر در اتحادیه اروپا همچنان بالاتر از حد متوسط سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ است. بر اساس داده‌های منتشر شده در روز جمعه از طرف یورو استات در ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۶ درصد انسان‌های بیشتری نسبت به این دوره زمانی در سال‌های قبل از کرونا مردند.

این البته بدین مفهوم است که میزان مرگ و میر بیشتر در دوران کرونا بعد از ماه آوریل که حدود ۲۰ درصد بیشتر بود همچنان روند کاهشی دارد. بیشترین نرخ مرگ و میر از ابتدای پاندمی در نوامبر ۲۰۲۰ با ۴۰ درصد ثبت شد که در ماه فوریه به کم‌تر از ۶ درصد رسید قبل از اینکه دوباره در بهار افزایش یابد.

جدیدترین آمار کرونایی در کشور‌های مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمار‌ها در فرانسه در عرض ۲۴ ساعت ۲۶,۴۵۳ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۷۴ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض ۲۴ ساعت ۳۲,۷۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۰۰ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض ۲۴ ساعت ۷,۴۰۹ نفربه کرونا مبتلا شده‌اند و ۴۵ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

در اسپانیا هم در عرض ۲۴ ساعت ۱۵,۶۵۷ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۶۳ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمار‌ها تا به حال در فرانسه ۶,۴۲۵,۴۳۶ نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و ۱۱۲,۵۶۱ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون ۶,۲۱۱,۸۶۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۳۰,۸۰۱ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمار‌ها تا به حال ۴,۴۲۷,۸۲۷ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۸,۳۷۹ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمار‌ها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال ۴,۶۹۳,۵۴۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۲,۴۷۰ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال ۳,۸۱۹,۸۴۵ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۲,۳۶۷ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.