تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1402 - 13:47
کد خبر : 115783

چرا قیمت ناودانی در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

چرا قیمت ناودانی در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟
قیمت ناودانی از مهمترین عوامل برای خرید ناودانی محسوب می شود. بدون شک شما هم برای خرید ناودانی، قیمت سایت های فروش را زیر و رو کرده اید و شاهد تفاوت قیمتی بوده اید. احتمالاً این سوال هم برایتان پیش آمده که چرا قیمت ناودانی در سایت های فروش آهن مختلف متفاوت است؟ در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی فاکتورهای مؤثر بر قیمت ناودانی، این تفاوتی قیمت را بررسی کنیم.

قیمت ناودانی از مهمترین عوامل برای خرید ناودانی محسوب می شود. بدون شک شما هم برای خرید ناودانی، قیمت سایت های فروش را زیر و رو کرده اید و شاهد تفاوت قیمتی بوده اید. احتمالاً این سوال هم برایتان پیش آمده که چرا قیمت ناودانی در سایت های فروش آهن مختلف متفاوت است؟ در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی فاکتورهای مؤثر بر قیمت ناودانی، این تفاوتی قیمت را بررسی کنیم.

ناودانی چیست؟

ناودانی یکی از پروفیل های فولادی رایج در صنعت ساخت و ساز است. این پروفیل و مقطع فولادی، ظاهری U شکل در طول های مختلف دارد. به بخش افقی آن جان نبشی و به دو سطح عمودی که به نوعی شاخه‌های U هستند، بال نبشی می‌گویند.

ناودانی در زبان لاتین معمولاً با کلمه UPN شناخته می شود. UPN مخفف U-Shaped, Profile, Normal Section به معنای مقطع U شکل استاندارد می باشد. در صورت استفاده از مراجع استاندارد اروپایی ( European ) در ساخت ناودانی ، به جای UPN از UPE نیز استفاده می شود. شکل ظاهری، وزن و زمینه کاربرد از تمایزات اصلی ناودانی UPN و UPE است.

مزایای استفاده از ناودانی

ناودانی از ویژگی ها و مزایای متعددی برخوردار هستند. همین مزایا سبب کاربرد بالای این نوع پروفیل ها در ساختمان سازی و صنعت گردیده است. مزایایی از جمله:

 • مقاومت بسیار بالا در برابر نیروها و تنش های فولادی به دلیل ساختار مناسب

 • قابلیت استفاده آسان و سرعت بسیار بالا در نصب به ویژه در ساختمان ها

 • ابعاد و اندازه مناسب و اشغال فضای نه چندان قابل توجه

 • طول عمر بالا و داشتن کارایی مطلوب در بلند مدت

 • قابلیت جذب ضربه و مقاومت در برابر فشار

 • داشتن وزن مناسب و تأثیر مثبت در کم بودن وزن اسکلت سازه ( برای مشاهده جدول اشتال ناودانی pdf >> اینجا کلیک کنید<<)

کاربرد ناودانی

از مهمترین کاربردهای انواع ناودانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده به عنوان مهار بند برای ترمیم دیوارهای فرو ریخته.

 • ساخت چهارچوب‌های فلزی برای تجهیزات صنعتی

 • ساخت پایه برای تجهیزات ترافیکی مانند گارد ریل

 • ساخت پوشش لوله در سیستم‌های پایپ لاین و پایپینگ

 • مناسب برای ساخت چهارچوب درب و پنجره‌های آهنی ساده

 • استفاده در ساخت خرپاها، بادبندها و ستون‌های موجود در ساختمان‌های بلند

به طور کلی، ناودانی یکی از مقاطع مهم در صنعت و ساختمان‌سازی است که توسط متخصصان و مهندسان در پروژه‌های مختلف به کار می‌رود.

فاکتورهای مؤثر بر قیمت ناودانی

اگر نگاهی به نمودار قیمت ناودانی در بازه های زمانی مختلف بیندازید، شاهد تغییرات گسترده ای هستید. چراکه پارامترهای گوناگونی بر قیمت فروش ناودانی مؤثر است. از جمله مهمترین آن ها عبارتند از:

 • قیمت جهانی فلزات به ویژه قیمت شمش که می تواند به دلایل مختلف سیاسی یا منطقه ای تغییر کند.

 • میزان عرضه و تقاضای ناودانی در بازار. کاهش عرضه و افزایش تقاضا، بالا رفتن قیمت ناودانی را به همراه دارد.

 • مشخصات فنی ناودانی از دیگر پارامترهای تعیین کننده است. ضخامت، ابعاد و وزن ناودانی از مهمترین آن هاست. طبیعتاً قیمت ناودانی ۱۰ با ناودانی ۱۲ متفاوت است.

 • برند سازنده می تواند قیمت خرید و فروش ناودانی را دستخوش تغییر نماید. مسلماً قیمت ناودانی ناب تبریز با قیمت ناودانی شکفته مشهد یکسان نیست.

چرا قیمت ناودانی در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

اگر نگاهی به قیمت ناودانی در فروشگاه های مختلف بندازید، احتمالاً قیمت ثابت و یکسانی نخواهید دید. در نتیجه این پرسش برایتان به وجود می آید که چرا قیمت لوله در سایت های فروش آهن متفاوت است؟ برای پاسخ به این پرسش می توان ۷ عامل کلیدی را مؤثر دانست. عواملی که به دلیل عملکرد متفاوت سایت های فروش، نقش زیادی بر تفاوت قیمت ناودانی دارد. در ادامه به بررسی این فاکتورها می پردازیم.

عملکرد و چگونگی فعالیت سایت

نخستین عامل در تفاوت قیمت سایت های فروش انواع ناودانی، چگونگی فعالیت آن هاست. به زبان ساده تر، برخی از سایت ها فروش انحصاری محصولات خاصی مثلاً فقط ورق را برعهده دارند. یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و خودشان شرکت بازرگانی و مستقیم با کارخانه‌ تولیدکننده در ارتباط نیستند. در نتیجه میزان در نظرگیری سود و اختلاف قیمت چنین سایت هایی بیشتر از شرکت های تخصصی آهن آلات است.

 همکاری با برندهای تولید ناودانی

اغلب سایت های فروش ناودانی، با برندهای مختلف ایرانی یا خارجی در ارتباط هستند. هر چه سابقه و اعتبار یک شرکت بالاتر باشد، طبیعتاً این همکاری قوی و پرنگ تر است. بنابراین، قیمت تمام شده آن شرکت پایین تر و طبیعتاً قیمت فروش آن مقرون به صرفه تر است. در حالی که شرکت های کم سابقه و غیرتخصصی، برای جلب اعتماد و تهیه محصولات، ناچار به پرداخت هزینه بالاتری به تولیدکننده هستند. لذا قیمت فروش ناودانی در چنین شرایطی متفاوت از شرکت های بازرگانی با تجربه است.

میزان نفوذ در بازار

هر چه یک شرکت و برند تجاری در بازار اعتبار داشته باشد، طبیعتاً طرفدار و خواهان بیشتری خواهد داشت. بنابراین، برخی شرکت ها برای ربودن گوی رقابت و جذب مشتری، قیمت های پایین تر و متفاوتی ارائه می کنند.

کاهش واسطه ها در فروش ناودانی

ارتباط مستقیم با کارخانه های تولیدکننده و کاهش واسطه، یعنی قیمت تمام شده کمتر برای شرکت بازرگانی. لذا قیمت فروش ناودانی در چنین سایت هایی اغلب مقرون به صرفه تر است. به خاطر داشته باشید هر چه فاصله تولید تا عرضه کاهش پیدا کند، قیمت خرید ناودانی ارزان تر است. چراکه حاشیه سود عوامل مختلف کاهش می یابد.

خدمات ویژه مشتریان

برخی شرکت های تجاری برای کاربران خدمات و امتیازات ویژه ای در نظر می گیرند. از جمله تخفیفات خرید بالاتر از سقف مشخص و نظایر آن. این خدمات و امتیازات می تواند در کاهش یا افزایش قیمت خرید ناودانی مؤثر باشد.

هزینه های انبارداری، ارسال و بارگیری ناودانی

برخی شرکت های بازرگانی، هزینه های جانبی را با معیارهای خاصی تعیین می کنند. به عنوان مثال به دلیل داشتن انبار خصوصی، هزینه انبارداری تا چند روز مشخص رایگان یا کم هزینه است. یا اینکه به دلیل داشتن تیم کارشناسی مختص همان شرکت، ارسال و بارگیری سفارش ورق قیمت ارزان تری دارد.

حاشیه سود فروش ناودانی

شرکت های تجاری و سایت های فروش لوله، حاشیه سودهای مختلفی برای خود در نظر می گیرند. برخی از شرکت ها به دلیل کاهش واسطه، اعتبار بالا، ارتباط خوب با برندهای تولید کننده، حاشیه سود پایین تری دارند. این شرکت ها سعی می کنند، با افزایش فروش خود میزان سود دریافتی را بالا ببرند. این عامل می تواند هم برای فروشنده و هم خریدار، امتیاز مثبتی لحاظ شود.

چرا قیمت ناودانی در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

برای خرید از سایت های فروش آهن به چه نکاتی توجه کنیم؟

سایت فروش ناودانی باید از شرکت های تجاری با سابقه در زمینه آهن آلات باشد. تخصصی بودن و داشتن تجربه لازم دو رمز اصلی برای انتخاب یک مجموعه است.

 • تنوع بالای محصولات باعث می شود تا بهتر بتوان مشخصات فنی ناودانی ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

 • بهترین سایت فروش ناودانی با برندهای معتبر ایرانی همکاری دارد. همچنین قیمت به روزی از محصولات خود را به مشتریان ارائه می کند.

 • امکان مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات لازم از محصولات و شرایط خرید از دیگر معیارهای مهم است.

 • سایت های معتبر دارای ضمانت و پشتیبانی فعال از محصولات خود هستند.

 • برای خرید از سایت فروش ناودانی از گواهی و استانداردهای معتبر مالی آن مطمئن شوید.

خرید ناودانی با تضمین کیفیت و قیمت

یک مرکز خرید تخصصی و با سابقه، گزینه ای هوشمندانه برای خرید ناودانی با قیمت مناسب است.

مجموعه فولاد جهان مهر از سال ۱۳۵۰ فعالیت خود را از منطقه شاپور تهران ( خیابان قزوین فعلی) در زمینه تهیه و تامین انواع آهن آلات ساختمانی مانند تیرآهن معمولی ، میلگرد، لوله گاز و… آغاز کرد. پس از گذشت ۲۷ سال و تاسیس بازار آهن شادآباد تهران، ضمن استقرار در بازار آهن، حوزه کاری خود به سایر بخش ها مانند صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، و امکان تمامی اقلام فولادی نظیر لوله مانیسمان بدون درز، فلنج و اتصالات، تیرآهن هاش، شیرآلات و … را برای مشتریان خود فراهم نمود.

این مجموعه به صورت رسمی در سال ۱۳۸۹ شرکت فولاد جهان مهر را ثبت نموده است و با ارائه فاکتور رسمی و واردات مستقیم از چین، ترکیه و اروپا سعی بر تامین نیازهای مشتریان معتبر خود نموده است.

در سال ۱۳۹۴ با توجه به گسترش اینترنت و نیاز مشتریان به دسترسی سریعتر قیمت، سایت شرکت فولاد جهان مهر به آدرس jamsteelco.com راه اندازی شد و ضمن ارتباط بهتر با مشتریان، به ارائه مشاوره فنی خرید رایگان توسط تیم مهندسی مجموعه از طریق تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰-۰۲۱ به مشتریان ارائه نموده است.

این شرکت با پشتوانه تجربه نیم قرنی خود در تامین انواع مقاطع فولادی، ناودانی و لوله فولادی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، ماشین سازی، کشتی سازی، ساختمانی و…، و تلاش برای تامین متریال مورد نیاز این صنایع در کوتاهترین زمان و با مناسبترین قیمت از کارخانجات و برند های معتبرایرانی و خارجی ، همچنین اخذ و ارائه گواهینامه بین المللی از این کارخانجات، هم‌اکنون یکی از مهمترین تامین کنندگان مقاطع آهن و فولاد کشور محسوب می‌گردد.

 • شما مخاطبان عزیز برای دریافت جدیدترین قیمت ناودانی ، نبشی ، سپری، صفحه ستون و سایر انواع پروفیل با تلفن ۸۸۶۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

چرا قیمت ناودانی در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.