تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 دی 1398 - 11:06
کد خبر : 5601

کاهش ۲۵ درصدی تولید خودرو

کاهش ۲۵ درصدی تولید خودرو

تولید انواع خودرو در ۹ ماهه امسال به ۵۷۲ هزار و ۹۶۵ دستگاه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۴.۸ درصد افت داشته است.

به گزارش تیتر داغ؛ طی ۹ ماهه امسال ۵۷۲ هزار و ۹۶۵ دستگاه انواع خودرو توسط شرکت‌های خودروساز کشور به تولید رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۴.۸ درصدی را تجربه کرده است. از این رقم، ۵۲۴ هزار و ۱۶۷ دستگاه مربوط به تولید سواری بوده که در این بخش نیز شاهد کاهش ۲۶.۳ درصدی در مقایسه با تولید ۹ ماهه سال گذشته هستیم.

از ابتدای سال تا پایان آذر امسال تولید ون با افت ۸۶.۲ درصدی و تولید مینی‌بوس و میدل‌باس نیز با افت ۵۴.۶ درصدی همراه بوده است. همچنین در این مدت تولید اتوبوس ۲۸.۴ درصد و تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۷۳.۷ درصد افت داشته است. در عین حال تولید وانت با رشد ۱۸.۱ درصدی همراه بوده است.

* افت ۲۸ درصدی تولید ایران‌خودرو

در ارزیابی تولید خودرو طی ۹ ماهه امسال در ایران خودرو نیز باید به کاهش ۲۷.۶ درصدی تولید انواع خودرو اشاره کنیم به طوری که در این مدت ۲۴۳ هزار و ۳۵۱ دستگاه خودرو در این گروه خودروسازی به تولید رسیده است.

طی ۹ ماهه امسال ۲۳۹ هزار و ۶۹۶ دستگاه سواری در گروه ایران خودرو تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۹ درصد افت داشته است.

* کاهش ۹ درصدی تولید سایپا

تولید انواع خودرو‌در ۹ ماهه توسط گروه صنعتی سایپا نیز با افت ۸.۷ درصدی همراه بوده و به ۳۰۰ هزار و ۱۰۶ دستگاه رسیده است. در این مدت تولید سواری توسط گروه سایپا نیز ۲۶۳ هزار و ۵۳ دستگاه بوده که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۱۲.۷ درصد کاهش داشته است.

* رشد تولید آذرماه

در بررسی وضعیت تولید خودرو در آذرماه نیز باید به تولید ۸۵ هزار و ۷۴۰ دستگاه انواع خودرو در کشور اشاره کنیم که نسبت به آذر سال گذشته رشد ۱۰۳ درصدی را تجربه کرده است. آذر امسال ۷۸ هزار و ۹۳۹ دستگاه سواری در کشور به تولید رسید که نسبت به آذر سال گذشته ۱۰۴.۵ دستگاه رشد داشته است.

طی آذر امسال ۴۰ هزار و ۶۵۶ دستگاه انواع خودرو توسط ایران خودرو به تولید رسید که نسبت به آذر ۹۷ رشد ۱۰۱.۳ درصدی را داشته است. در این ماه ۳۹ هزار و ۴۰۴ دستگاه سواری توسط ایران خودرو تولید شده که نسبت به آذر سال گذشته ۱۰۳.۴ درصد رشد داشته است.

در مورد تولید گروه سایپا طی آذر امسال نیز باید به تولید ۴۰ هزار و ۶۶۲ دستگاه انواع خودرو اشاره کنیم که نسبت به آذر سال گذشته ۱۶۱.۱ درصد رشد داشته است. تولید سواری توسط سایپا نیز طی آذر امسال ۳۵ هزار و ۶۳۱ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶۲.۹ درصدی را تجربه کرده است.

منبع: فارس

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.