به گزارش تیتر داغ؛ محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای معلمان ، با اشاره به اینکه خوشبختانه این امکان امروز فراهم شد تا گام مهمی برای مسکن‌دار شدن فرهنگیان فراهم شود، گفت: این تفاهم‌نامه امروز که به مدت سه سال طول خواهد کشید قرار است ۱۷۰ هزار واحد مسکونی احداث شود. تعبیر ما این است که معلم‌ها جانشین تمام نداشتن‌ها هستند پس مهمترین سرمایه‌ای که برای تحقق این هدف وجود دارد این است که آینده را معلمان می‌سازند.

وی افزود: اگر مشاغل دیگر موضوعات متنوعی دارند باید گفت برای معلمان‌موضوع مهم انسان‌ها هستند پس معیشت معلمان در دستور کار دولت است چرا که معلمان از اعتماد زیادی در جامعه برخوردار هستند.

حاجی‌میرزایی تأکید کرد: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری به معیشت مردمان طرح رتبه‌بندی معلمان‌در دستور کار است، برای بیمه معلمان اقدامات مهمی در دستور کار داریم تا امسال بدون هیچ افزوده‌ای بتوانند از بیمه معلمان بهره‌مند شوند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تلاش ما این است تا بر اساس این تفاهم‌نامه ۱۷۰ هزار معلم فاقد مسکن را در طول سه سال صاحب مسکن کنیم.

به گفته وی، ۳۵۷ تعاونی مسکن فرهنگیان داریم که در این طرح به میدان خواهند آمد و برای این کار بسیج خواهند شد.

منبع: فارس