به گزارش تیتر داغ؛ در ادامه اقدامات نمایشی دموکرات‌ها با هدف کسب آرای مردمی و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور، طی تماس تلفنی با فیلونیس فلوید، برادر جورج فلوید ضمن عرض تسلیت، آمادگی خود را برای حمایت از خانواده او اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، اوباما در بخشی از این تماس تلفنی نیم ساعته گفته است: «از شما می‌خواهم امیدوار باشید. می‌خواهم بدانید که شما تنها نیستید. میشل و من هر کاری که شما بخواهید انجام می‌دهیم.»

گفته می‌شود این نخستین بار است که خانواده فلوید حمایت اینچنینی یک مقام سیاسی آمریکا را دریافت می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد این اقدام نمایشی اوباما در راستای جلب آرا برای دموکرات‌ها در رقابت‌های انتخاباتی سال جاری میلادی است.

جورج فلوید، تبعه سیاهپوست آمریکایی ماه گذشته در مواجهه با خشونت پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به شکل وحشیانه‌ای به قتل رسید. قتل او زمینه ساز آغاز اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا شده است.

باراک اوباما در حالی از اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا حمایت کرده است که پس از پیروزی او در انتخابات سال ۲۰۰۸، عده‌ای امیدوار بودند ریشه نژادپرستی در این کشور با پیروزی وی به پایان برسد. این در حالی بود که نژادپرستی در این کشور نه تنها کاهش نیافت بلکه گروه‌های نژادپرستی در این کشور سازمان یافته‌تر شدند. اعتراضات فرگوسن که پس از کشته شدن مایکل براون، نوجوان سیاهپوست آمریکایی رخ داد در سال ۲۰۱۴ و همزمان با ریاست جمهوری اوباما بود؛ بنابراین شکی در این نیست که موضوع نژادپرستی در آمریکا امری لاینحل است و اقدامات برخی از سیاستمداران آمریکایی، چه بسا رنگین پوست، در راستای هدف ارتقای موقعیت حزب است.

منبع: جوان