به گزارش تیتر داغ؛ «رودریگو دی آزردو سانتوس»، سفیر برزیل در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و برزیل، گفت: مناسبات دو کشور از سابقه مثبت و طولانی برخوردار می‌باشد و با وجود چنین پشتوانه مهمی می‌توان این مناسبات را در سطوح مختلف تقویت کرد.

وی با اشاره به تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، نقش گروه‌های دوستی و دیپلماسی پارلمانی را در تسهیل مناسبات کشورها مهم خواند و تاکید کرد: گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل و کمیسیون‌های تخصصی در مجلس شورای اسلامی از همکاری، تبادل هیات و رایزنی با همتایان خود در پارلمان برزیل استقبال می‌نمایند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، با اشاره به سیاست مستقل و بی طرفی برزیل بر اهمیت توجه ویژه به حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.

سفیر برزیل در تهران در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به اشتراکات دو کشور برزیل و جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف گفت: بستر مناسب و خوبی در زمینه‌های مختلف به ویژه پارلمانی برای ارتقای مناسبات دو کشور وجود دارد که می‌توان از آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

وی همچنین، مناسبات دو کشور را عامل تحکیم روابط و پیوند برزیل و ایران دانست.

سفیر برزیل در تهران افزود: توسعه روابط با ایران برای برزیل از اهمیت فراوانی برخوردار است و ما از گسترش ارتباطات و همکاری‌ها با ایران استقبال می‌کنیم.

وی در پایان در خصوص تحولات منطقه به ویژه موضوع فلسطین با امیرعبداللهیان گفتگو و تبادل نظر کرد.

منبع: مهر