تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 تیر 1402 - 10:41
کد خبر : 101573

برگزیدگان جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد مولف کتب درسی شدند

برگزیدگان جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد مولف کتب درسی شدند

هجده معلم، پانزده دانش آموز و ۹ گروه دانشجویی، مردم نهاد و مؤسسات دانش بنیان به عنوان برگزیده انتخاب یازدهمین دوره جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد انتخاب شدند.

به گزارش تیتر داغ؛ یازدهمین دوره جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد هم با معرفی نفرات برگزیده و شایسته تقدیر به ایستگاه پایانی رسید و در سه بخش دانش‌آموزی، معلمان، دانشجویان و فعالان مردمی، برگزیدگان خود را شناخت.

هجده معلم، پانزده دانش آموز و ۹ گروه دانشجویی، مردم نهاد و مؤسسات دانش بنیان از سراسر کشور به عنوان برگزیده انتخاب یازدهمین دوره جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد انتخاب شدند.

در این مراسم با حضور علی لطیفی، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد از برگزیدگان و نفرات شایسته تقدیر، تجلیل شد.

پیش از برگزاری اختتامیه در نشستی مدیران دفاتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به همراه تعدادی از مولفین و کارشناسان سازمان با منتخبین یازدهمین جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد، در فضایی صمیمانه به گفتگو پرداختند.

مجتبی دانشفر دبیر یازدهمین دوره جشنواره تولید محتوای رشد با بیان اینکه استقبال خوبی از این جشنواره به عمل آمد گفت: از فروردین تا چند روز قبل درگیر مراحل داوری بودیم؛ این مرحله داوری چند بخش داشت که یکی از آن مرحله غربالگری در دو سطح غربالگری عمومی و غربالگری فنی بررسی شد.

دبیر یازدهمین دوره جشنواره تولید محتوای رشد گفت: پس از داوری، آثار منتخب مراحل پایانی به ۲۵۰۰ اثر تقلیل پیدا کرد. نزدیک دو ماه و نیم فرآیند داوری زمان برد و هیئت غربالگری و انتخاب اولیه متشکل از مسئولین گروه‌های آموزشی استان‌ها و کارشناسانی بودند که به این جمع اضافه شدند و قریب به ۴۰ نفر کار غربالگری را انجام دادند. کارشناسان هیئت غربالگری از همکاران دفتر تألیف بودند که تولیدات را مبتنی بر موضوعی که در کتب درسی تولید محتوا برای آن انجام شده است؛ بررسی کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تولیدات برگزیدگان در کتب درسی امسال استفاده خواهند شد گفت: یکی از بحث‌های فراخوان ما همین بوده است و برای همین هم ما از کارشناسان دفتر تألیف خواستیم که قبل از انتخاب منتخبین کارها را بررسی کنند و آثاری که منطبق با برنامه درسی است مورد استفاده در کتب درسی قرار گیرد. میزان استفاده از این آثار بیشتر به همکاری دو دفتر تألیف و دفتر انتشارات باز می‌گردد.

دانشفر با بیان اینکه رمزینه‌ها در کتاب چاپ می‌شود و ما در زمان خودش محتوای مورد نظرمان را در این سامانه رمزینه قرار می‌دهیم؛ گفت: محتوای رمزینه‌ها قابل تغییر است و به مرور هم می‌تواند به روز رسانی بشود.

منبع: مهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.